Sayfa 120/214 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Haklısınız ben nominal olarak düşündüm, düzeltmeyi dikkate almadım. 5 yıl için halen performansı endeksin üzerinde.
    tmm simdi oldu.

bende kontrol ettim ve teyit ettim evet endeks üzeri getiri var 2 hisseninde.

yaşar erdinç eğitimi bitti.

cok bilgilendirici güzeldi. Aslında videoda resmen kendımıde gördüm. Yani şöyle ben yasar beyin öğrencısıyım yani bilancoyu ondan ogrendım bir çok bilgilendirici temel analiz konularını ondan öğrendım.

Ve ondan öğrendıklerımı kendımce yorumlayıp kendımce cıkarımlarda bulundum.

Bugun bıten eğitimde ise resmen cıkarttıgım cıkarımlarımın dogrulugunu görmüş oldum. Kendi analizimin teyidi açısından bana güven aşıladıgını soyleyebılırım.

GÜzeldi.

buradan katılan yokmu
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku

1-2 hisse ile performansı ölçülemez ama son 5 yıl için endekse göre getirisi yukarıda. Performansa temettüler dahil değil. Siz hangi endeks ile karşılaştırdınız? Gerçekten sorgulayın, inanmayın ve kendiniz hesaplayın.
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Nasil temettu dahil degil anlamadim ?

Tum grafikler temettu dahil olarak duzeltilir ?

Bu grafikler baska bir grafik mi ? Anlayamadim
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Haklısınız ben nominal olarak düşündüm, düzeltmeyi dikkate almadım. 5 yıl için halen performansı endeksin üzerinde.
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    tmm simdi oldu.

bende kontrol ettim ve teyit ettim evet endeks üzeri getiri var 2 hisseninde.

yaşar erdinç eğitimi bitti.

cok bilgilendirici güzeldi. Aslında videoda resmen kendımıde gördüm. Yani şöyle ben yasar beyin öğrencısıyım yani bilancoyu ondan ogrendım bir çok bilgilendirici temel analiz konularını ondan öğrendım.

Ve ondan öğrendıklerımı kendımce yorumlayıp kendımce cıkarımlarda bulundum.

Bugun bıten eğitimde ise resmen cıkarttıgım cıkarımlarımın dogrulugunu görmüş oldum. Kendi analizimin teyidi açısından bana güven aşıladıgını soyleyebılırım.

GÜzeldi.

buradan katılan yokmu
    Erhan bey,

Beni de şaşırttınız. Hisse fiyatları üzerine temettü eklenmiş değil. Yani, o performans hesabında ilk söylediğim gibi temettüler hariç. Alınan temettüler sisteme tekrar dahil edilmemiş gibi.

Konunun daha iyi anlaşılması için : http://uzunvadeyatirim.blogspot.com....atna-nasl.html

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    istediğin ylı seçip manuel olarak hesaplayabilirsiniz. Excele aktarın ..sonra formülle döküp temettü oranlarını büyükten küçüğe sıralayabilirsiniz.. =L2/b2*100 formülü bu.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...ar.aspx#page-2
    Maalesef linkteki fiyat bilgileri güncel değerleri gösteriyor, temettü tarihindeki fiyat bilgileri değil. Bu şekilde hesaplama hatalı sonuç üretecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by Mann Yazıyı Oku
    Maalesef linkteki fiyat bilgileri güncel değerleri gösteriyor, temettü tarihindeki fiyat bilgileri değil. Bu şekilde hesaplama hatalı sonuç üretecektir.
    evet olabilir..ayrıntılı bakayim akşama

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku

1-2 hisse ile performansı ölçülemez ama son 5 yıl için endekse göre getirisi yukarıda. Performansa temettüler dahil değil. Siz hangi endeks ile karşılaştırdınız? Gerçekten sorgulayın, inanmayın ve kendiniz hesaplayın.
    Haklısınız endeksin üzerindeymiş, işyat % 100, credwest % 70 yükselmiş. Aynı dönemde endeks % 52 yükselmiş. Getiriler yine de tatmin edici düzeyde değil takdir edersiniz ki. Dolarla kıyasladığımız zaman paramız enflasyona karşı değer kaybetmiş olacaktır. 5 sene içerisinde 4-5 kat yükselen hisseler var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Haklısınız endeksin üzerindeymiş, işyat % 100, credwest % 70 yükselmiş. Aynı dönemde endeks % 52 yükselmiş. Getiriler yine de tatmin edici düzeyde değil takdir edersiniz ki. Dolarla kıyasladığımız zaman paramız enflasyona karşı değer kaybetmiş olacaktır. 5 sene içerisinde 4-5 kat yükselen hisseler var.
    Eğer drizm in dediği gibi çimento;faktoring, GYO;YO ve bankalar i cikaripta bakarsabi daha sağlıklı olur.birde temettü peri hisse satın alır gibi hesaplayınız.bunlarin temettü oranı çok yüksek.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    aşağıdaki grefikte bistle vesbe,aygaz,petun,ecil,tcell den oluşmuş ve tV verimine göre düzenlenmiş bir portföy var.Al sat yok, temettü ialınıp harcanmış kabul edin.yaklaşık 2006 dan bei getiri 7 katına varabiliyor.
    [IMG][/IMG]

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
    Sn Mann eğer temmettüler ile de hisse alırsanız kazancınız rahatlıkla 10 katına varabilir.Sn.drizim sistemi ile bu durum daha da artabilir.Unutmayınki bu grafikte 2008 krizi,17-25 aralık, adrbe girişimi olaylarda var..dolar olarakta yaklaşık yüzde 280 getirisi var..

Sayfa 120/214 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •