Special Days Image
Sayfa 121/214 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 961 - 968 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
     Alıntı Originally Posted by Mann Yazıyı Oku
    Haklısınız endeksin üzerindeymiş, işyat % 100, credwest % 70 yükselmiş. Aynı dönemde endeks % 52 yükselmiş. Getiriler yine de tatmin edici düzeyde değil takdir edersiniz ki. Dolarla kıyasladığımız zaman paramız enflasyona karşı değer kaybetmiş olacaktır. 5 sene içerisinde 4-5 kat yükselen hisseler var.
    buda sizin 2 hisseli portföyünüz..crdfa ve isyat..

[IMG][/IMG]
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Eğer drizm in dediği gibi çimento;faktoring, GYO;YO ve bankalar i cikaripta bakarsabi daha sağlıklı olur.birde temettü peri hisse satın alır gibi hesaplayınız.bunlarin temettü oranı çok yüksek.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sn human01, crdfa ve isyat için verdiğim getiri oranları, temettüler dahil getirilerdir. Temettüleri alıp harcarsanız zaten getirileri endeksin altına düşer. Kullandığım cihazda grafikleri göremiyorum, incelerim sonra.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
    Sn human01, crdfa ve isyat için verdiğim getiri oranları, temettüler dahil getirilerdir. Temettüleri alıp harcarsanız zaten getirileri endeksin altına düşer. Kullandığım cihazda grafikleri göremiyorum, incelerim sonra.
    Yanlisiniz var ...grafik ortada..yüzde 50 yüzde 50 portföy..fta4 de ki durum bu.portfoy oluşturdum sırf görmek için.

4.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Erhan bey,

Beni de şaşırttınız. Hisse fiyatları üzerine temettü eklenmiş değil. Yani, o performans hesabında ilk söylediğim gibi temettüler hariç. Alınan temettüler sisteme tekrar dahil edilmemiş gibi.

Konunun daha iyi anlaşılması için : http://uzunvadeyatirim.blogspot.com....atna-nasl.html
    Sn flexy, verdiğim örneklerin endeksin üzerinde getirisi olması için temettülerin dahil edilmiş olması gerekir. Yoksa getirileri endeksin altında.

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yanlisiniz var ...grafik ortada..yüzde 50 yüzde 50 portföy..fta4 de ki durum bu.portfoy oluşturdum sırf görmek için.

Geçmiş grafikler 2ye ayrılır. Temettü dahil edilenler, edilmeyenler olarak. Sizin yanlışınız olmasın. Dediğim gibi grafikleri buradan göremiyorum. Geçmiş fiyat bilgilerine bakmak lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
    Geçmiş grafikler 2ye ayrılır. Temettü dahil edilenler, edilmeyenler olarak. Sizin yanlışınız olmasın. Dediğim gibi grafikleri buradan göremiyorum. Geçmiş fiyat bilgilerine bakmak lazım.
    Temettü verildikten sonraki fiyatın düşmüş halı.nakit temettü harcadı sayin.ki ben hisse alıyorum.kesinlikle sizin yanlisiniz var.

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Temettü verildikten sonraki fiyatın düşmüş halı.nakit temettü harcadı sayin.ki ben hisse alıyorum.kesinlikle sizin yanlisiniz var.

Google'a crdfa yazın, grafiği çıkacak orada 5 yılı seçin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
    Google'a crdfa yazın, grafiği çıkacak orada 5 yılı seçin.
    grafik çok açık net....%50 -%50 iki hisseden oluşmuş bir portföy...FTA4 hatalıysa onu bilemem..ki sanmıyorum.

Sayfa 121/214 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •