Sayfa 13/214 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by burdur15 Yazıyı Oku
    2 sorum olacak.

Birincisi veriler kaç yıl önceye kadar gidiyor ? yani sadece son 12 yıllık veriyle mi denendi yöntem ?

ikincisi kimse kimseye çıkarsız selam vermezken bu devirde, iddanızda haklıysanız siz altın yumurtlayan tavuk veriyorsunuz. Neden ?

Önce 1. sorunuza yanıt vereyim :

Queenstocks programının altyapısı FİNNET tarafından sağlanıyor, programın "DÖNEM SEÇİMİ" kısmında "yayınlanma dönemine göre" seçerseniz 1980 lere kadar test etmeniz mümkün, ama sonuçlar çooook uçuk rakamlar çıkıyor. Bir yerlerde bahsetmiştim " bir veri setinin istatistiksel olarak anlamlı sonuçlar üretebilmesi için en az 36 veri içermesi gerekir". Herhalde-benim görüşüm- en çok kullanılan 3 aylık form olduğundan veri setini bu şekilde sınırlamış olabilirler diye düşünüyorum. Ben 2000 yılında yapılmış testler biliyorum. Fakat programın asıl kullanıcısı olan kurumsal portföy yönetenler verilerin daha fazlasını isteselerdi program bunu sağlardı herhalde...

Örneğin burada yazdığım formülü 1980 den başlattığımda % 3,724,051,665,509,22 gibi bir sayı çıktı...

Bu arada.... Ben Queenstocks "pazarlayıcısı" falan değilim, eğer aklınızdaki buysa.. bende herkes gibi programı parasını vererek alıp kullanıyorum.

2. sorunuzun cevabı ise birazdan.......

2.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Önce 1. sorunuza yanıt vereyim :

Queenstocks programının altyapısı FİNNET tarafından sağlanıyor, programın "DÖNEM SEÇİMİ" kısmında "yayınlanma dönemine göre" seçerseniz 1980 lere kadar test etmeniz mümkün, ama sonuçlar çooook uçuk rakamlar çıkıyor. Bir yerlerde bahsetmiştim " bir veri setinin istatistiksel olarak anlamlı sonuçlar üretebilmesi için en az 36 veri içermesi gerekir". Herhalde-benim görüşüm- en çok kullanılan 3 aylık form olduğundan veri setini bu şekilde sınırlamış olabilirler diye düşünüyorum. Ben 2000 yılında yapılmış testler biliyorum. Fakat programın asıl kullanıcısı olan kurumsal portföy yönetenler verilerin daha fazlasını isteselerdi program bunu sağlardı herhalde...

Örneğin burada yazdığım formülü 1980 den başlattığımda % 3,724,051,665,509,22 gibi bir sayı çıktı...

Bu arada.... Ben Queenstocks "pazarlayıcısı" falan değilim, eğer aklınızdaki buysa.. bende herkes gibi programı parasını vererek alıp kullanıyorum.

2. sorunuzun cevabı ise birazdan.......
    1980 den günümüze değilde 1980-1990 arası veya 1985-2000 arası bi deneme yapılırsa daha sağlıklı olabilir. getirinin uçuk çıkması normal çünki o ara yüksek enflasyonla boğuşuyordu Türkiye.

3.  Alıntı Originally Posted by burdur15 Yazıyı Oku
    1980 den günümüze değilde 1980-1990 arası veya 1985-2000 arası bi deneme yapılırsa daha sağlıklı olabilir. getirinin uçuk çıkması normal çünki o ara yüksek enflasyonla boğuşuyordu Türkiye.
    01.01.1980-31.12.1990 arasında %11.100 ;

01.01.1985- 31.12.2000 arasında %2.763.255.12.75 hesaplanıyor....

4.  Alıntı Originally Posted by burdur15 Yazıyı Oku
    2 sorum olacak.

Birincisi veriler kaç yıl önceye kadar gidiyor ? yani sadece son 12 yıllık veriyle mi denendi yöntem ?

ikincisi kimse kimseye çıkarsız selam vermezken bu devirde, iddanızda haklıysanız siz altın yumurtlayan tavuk veriyorsunuz. Neden ?
    Şimdi 2. sorunuzun yanıtını vereyim :

Çocuğu için mesela gerektiğinde böbreğini vermeyecek var mıdır aramızda? Ya da sağ kolunu? Peki şimdiden çocuğunun geleceği için endişelenmeyen ? Geleceği iyi olsun, iyi bir meslek sahibi olsun diye imkanı olduğunda özveriden kaçınmayan, özel okula, özel üniversiteye göndermeyecek olan var mıdır? Mesela “çocukları için” gerekli olmasaydı acaba kaç kişi çalışma hayatının sıkıntılarına katlanmaya devam ederdi ?

Bir gün baldızımın aldığı evi dolaşırken komşusu çıkageldi. Çocukları olmuyormuş. Ben hemen lafa girdim “ biz” dedim “sizin bu eve verdiğiniz parayla ancak bir çocuk yetiştirebildik”. “Keşke çocuğumuz olsaydı da evi alamasaydık” dedi.

Peki bu kadar değer verdiğimiz çocuklarımız için daha basit bir fedakarlık yapsak mesela böbreklerimiz, sağ kolumuz da bizde kalsa ? Ona iphone 7 plus alacağımıza 5000 lira koyarak bu programla yatırım yapsak, geleceği için. Ya tutarsa ; 1.1 milyon lira az para mı? Çocuğunuzun geleceğini kurtarmaz mı? Ya da özel okula vereceğimiz paranın 1/3’ünü, bir seferlik, koysak? Yaşar Erdinç’in eğitiminde verdiği bir örnek vardı : “2000 yılında bir Audi alacağıma formülle yatırım yapsaydım, şimdi param 138 kat artmıştı, 26 audi alabilecektim”. 2000 yılında bu program yoktu, ama şimdi var. Görmezden mi gelelim? Yokmuş gibi mi yapalım?

Bakın ben “çocuklarınızın geleceği için” diye düşünerek bu satırları yazıyorum, çünkü konu çocukların anne-babaları ,(yani o, bu ya da siz), olsaydı hayatta tek satır yazmazdım. Bana ne ? Sizin, onun, bunun kazanıp kazanmaması beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Çok açık söylüyorum : Sizler bu “sistemi” U-Y-G-U-L-A-Y-A-M-A-Y-A-C-A-K-S-I-N-I-Z, bu kadar net (bu durum ayrı bir yazının konusu). Sadece siz (ya da o veya bu) da değil, ben bu formülü gazetelere tam sayfa ilan versem, televizyonlarda yayınlasam da kimse uygulayamayacak. Aslında size çok para kazanabileceğiniz bir formülü “asla uygulayamayacağınızı bilerek” veriyorum. Zaten şimdiye kadar gördüklerim de bu tezimi doğruluyor : Şu an’a kadar 2 kişi özelden program hakkında uygulamayla ilgili soru sordu; sanırım birisi kendi formülünü geliştirerek uygulamaya başladı, diğeri de tarih bekliyor (diye biliyorum), peki yazdıklarımı toplamda kaç kişi okudu?… Zaten dikkat ettiyseniz yazdıklarımın altına “ytd” ibaresini eklemeye bile gerek görmedim.

Ama “belki “dedim çocuklarının geleceği için en azından “gerçekten” bir şeyler yapmayı düşünenlere bir yol gösterebilir miyim? Belki, o da belki, birkaç çocuğun geleceğine katkım dokunur mu?

Zengin Baba Yoksul Baba kitabından bir anekdot ile durumu özetleyeyim :

"İleride çocuğunuza hangi cümleyi kuracaksınız :
    “Çocuğum, sen(siz) vardın(ız) o nedenle zengin olamadım(k)”.
    “Tabii ki zengin olacaktım, çünkü sen(siz) vardın(ız)”.. Ben kendi adıma önceden ilk cümleyi kuruyordum (yukarıda yazdım), fakat şimdi ikincisini…..

Belki çocuklara bir faydam dokunur diye yazdım gerçeği söylemek gerekirse……

Diğer bazı görüşlerim de aşağıdaki linkte :

http://www.formulanaliz.com/2017/08/12/amacim-ne/

5. Ben basit bir şekilde 27.07 tarihli Isyatirim dan verleri exele indirerek bulduğum temettü verimliligi en yüksek 10 hisseyi kapanis fiyatindan portföy yaptim 3 ay sonraki sonucu bekliyorum. Portföy sanal onu söyleyeyim. (Aslinda borsanın bu düşüşü iyi bir başlangıç olabilir.)

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Takipteyim

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Takipteyim hocam, çok merak ettim yönteminizi , uygulayabilirsem ben de denemek istiyorum bakalım.

Sayfa 13/214 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •