Special Days Image
Sayfa 143/214 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,334
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    nerdesiniz loo nasıl gidio
    sıkıntı yok devam
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Daha iyisini bulana dek, en iyisi bu.

3. 9 Ekimde başladığımız sistem bugün 1. ayını tamamladı. 40-45 gündür tarama yapıyorum sadece sisteme girdiğim 20.günde sanıyorum repaint yaptı ve egeen'i çıkartıp Frotoyu yerleştirdi son 4 aya ve o gün 299tlden 1 egeeni satıp 6 tane froto aldım. 4 tanede ecilc satmak zorunda kaldım frotoyu tam alabilmek için.

Sistemim ilk 1 ayda %11.90 yaptı. Avantajım vize olayları ile düşmüş piyasadan işlem yaptım ilk karı buna veriyorum. her akşam düzenli şekilde tarama yapmaya devam edicem. Duruma göre egeen frotoda yaptığım gibi eklenen hisseyide alıp elimde tutucam..

Bu da listemiz

Merak eden olursa üstte hisselerimi kaydettiğim ve takip ettiğim yer Google Finance ben gayet başarılı buluyorum ihtiyacı karşılama noktasında işinizi görebilir

4. Arkadaslar,

Benim formulumde Oz sermaye karliligi var ancak hesaplamalari Matrikste, Buhur25 sayfasinda ve farkli mecralarda farkli farkli?

Ozermaye Karliligi= Kaydirilmis net kar/ ozsermaye midir? yoksa = donem kari/ ozsermeye midir?

ornegin ALKA da matriks %15 cikarirken, Buhur25(ROE) hesabina gore %27.
    Acaba Quennstocksta check edip yazabilir misiniz? Ayni anda TV degerini de yazabilirseniz sevinirim.

Aboneligim bitti de

Tesekkurler.

5.  Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    Arkadaslar,

Benim formulumde Oz sermaye karliligi var ancak hesaplamalari Matrikste, Buhur25 sayfasinda ve farkli mecralarda farkli farkli?

Ozermaye Karliligi= Kaydirilmis net kar/ ozsermaye midir? yoksa = donem kari/ ozsermeye midir?

ornegin ALKA da matriks %15 cikarirken, Buhur25(ROE) hesabina gore %27.
    Acaba Quennstocksta check edip yazabilir misiniz? Ayni anda TV degerini de yazabilirseniz sevinirim.

Aboneligim bitti de

Tesekkurler.
    Sn. torwais,

Öz sermaye karlılığı : net kar / öz sermaye

Queenstocks kullanmıyorum. Üyeliği devam eden arkadaşlar görüp yardımcı olurlar umarım.

Yardımcı olamadığım için özür dilerim.

6.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Sn. torwais,

Öz sermaye karlılığı : net kar / öz sermaye

Queenstocks kullanmıyorum. Üyeliği devam eden arkadaşlar görüp yardımcı olurlar umarım.

Yardımcı olamadığım için özür dilerim.
    Sayin Flexy,
    Ozur dilemek falan ne demek Rica ederim.
    Yardimlariniz icin Ben cok tesekkurler ederim.
    Net kardan kastettiginiz, mesela 2017-9 donem kari midir? Yoksa 2017-9 kadar hesapladigimiz yilliklandirilmis net kar midir?
    Kavramlar Benim gibi acemiler icin baya kafa karistirici oluyor.

Size tekrar tesekkurler ederim.

Bol kazanclar.

7. Sayın torwais ;

özvarlık karlılığını 2 şekilde kullanabilirsiniz :

1- geçen yılın aynı döneminden bu bilanço dönemine (örn. 2016-9 ile 2017-9 arası yani yıllık),
    ya da
    2- bir önceki bilanço döneminden bu bilanço dönemine şeklinde (örn : 2017-6/2017-9 arası yani dönemlik).

Analizinizde her ikisini hatta ikisini aynı formülde kullanabilirsiniz. Buna geçmiş getirileri göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.

Queenstoks size formülünüze göre seçilmiş hisseleri sıralarken örn. özvarlık karlılığı değerini GÖSTERMEZ, değerleri görebileceğiniz programlar fasweb, stockeys, matriks vb. dir diye biliyorum.

Program bu aralar bende de yok, bu yüzden şimdilik bir yardımım olmuyor...

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

8.  Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    Sayin Flexy,
    Ozur dilemek falan ne demek Rica ederim.
    Yardimlariniz icin Ben cok tesekkurler ederim.
    Net kardan kastettiginiz, mesela 2017-9 donem kari midir? Yoksa 2017-9 kadar hesapladigimiz yilliklandirilmis net kar midir?
    Kavramlar Benim gibi acemiler icin baya kafa karistirici oluyor.

Size tekrar tesekkurler ederim.

Bol kazanclar.
    Ben yıllık olarak hesaplıyorum. Mesela 2016/9 ile 2017/9 olarak değil de, 2016 yılında elde edilen toplam kar / öz sermaye. ROE oranları sanırım bu nedenle farklı farklı çıkıyor. Kimi son dönemi bir önceki yılın aynı döneminden çıkarıyor, kimi de yıllık olarak karşılaştırıyor.

Bol kazançlar dilerim.

Sayfa 143/214 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •