Sayfa 152/214 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    Selamlar Dostlar hemen hemen 1.5 aydır elimde program yoktu 3. ayım 9 ocakta tamamlanıyor diye programı tekrar aldım. sistemden memnun olmama ve yatırımımı arttırmayı düşünürken bugün karşılaştığım sorun yüzünden kararsız kaldım..

Elimde Aksa, Alarko, Aygaz, Ecilc, Egeen, Ereğli, Petkim, Turkcel, Ttrak, Tupras vardı. 1. ay sonunda repaint yapıp egeeni çıkarmış frotoyu önermişti bende egeenin yarısını satıp froto almıştım..

Bugünkü tarama sonucunda ise Brsan ve Soda eklenmiş listeye..
    Brsan geçmişte Alarkonun yerine gelmiş ve geçmişede repaint yapmış oysa alarko aldığımdan beri %12-13 yaptı brsan ise 3 aylık dönemde %7 civarı yapmış..

Soda ise normal şekilde bu ay olması gerektiği gibi egeen-froto ikilisi yerine önerilmiş ama bu repaint olayı tekrar can sıkıcı oldu. Daha önce finnet ile konuştuğumuzda çözüldü demişlerdi bakalım tekrardan görüşücem ..
    Hocam sistem fiyat değişimlerinden etkileniyor. Repaint yaptığı kösün bu taşı değil diyelim ki temettü verimliliği 5. Sırada 5,9 ile x hissesi ve 6. Sırada da tv %6,1 olan y hissesi var. 1. Ayın sonunda 5. Hisse % 30 değer kazanırsa artık o an kontrol ettiğinizde listede olmayacaktır . Bu repaint değildir. Repaint olup olmadığı mart nisan gibi net olarak anlaşılacak.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece gördüğümü söylüyorum. Eksiğim ve hatalı olduğum kısmı hatırlatın lütfen. Başkasının aklıyla yola çıkan yolda kalır.

2.  Alıntı Originally Posted by burdur15 Yazıyı Oku
    Hocam sistem fiyat değişimlerinden etkileniyor. Repaint yaptığı kösün bu taşı değil diyelim ki temettü verimliliği 5. Sırada 5,9 ile x hissesi ve 6. Sırada da tv %6,1 olan y hissesi var. 1. Ayın sonunda 5. Hisse % 30 değer kazanırsa artık o an kontrol ettiğinizde listede olmayacaktır . Bu repaint değildir. Repaint olup olmadığı mart nisan gibi net olarak anlaşılacak.
    Yok hocam benim dediğim repaint. Taramada önemli olan başlangıç tarihiniz sabit kalmalı. Başlangıç tarihiniz sabit kaldıktan sonra hergün yenileyerek tarama yapabilirsiniz. 2 ay boyunca zaten hergün taramıştım ben ilk repaint ile karşılaştığımda finnetle görüşmüştüm 10güne falan çözdüler sonra şimdi programı tekrar aldığında karşılaştım..

REpaint derken kastettiğimiz şu: bulunduğumuz ayı değiştirmesinde sıkıntı yok zaten ama Taa temmuzdan beri olan alarkoyu çıkarıp brsan koymuş sanki temmuzdan beri Alarkoyu önermemiş gibi gibi yapıyor o sıkıntı. Yoksa 3 aydır listede olan froto çıkıp bu ay soda girmiş yerine ama geçmiş 3 ayda frotoyu önerdiği gözüküyor geçmişi değiştirmemiş orada yani.

3. Bu noktada birkaç cümle yazayım izninizle :

Queenstocks programının varlığını öğrendikten sonra BORFİN eğitim sitesindeki birçok eğitime katıldım. Sonrasında kendi testlerimi yaptım ve gördüm ki TV nin hesaba katılmadığı portföyler büyük bir getiri kaybına uğramakta.

TV içeren formülümü zamanı gelince çalıştırıp çıkan hisseleri alıyorum, satım zamanı geldiğinde ise satarak yeni hisselere geçiyorum; bu arada hisselerimin performansını kendim tutuyorum. Çünkü gerek alım-satım fiyat farklarından gerekse programın bazı hisseleri geriye doğru değiştirme "huyundan" dolayı getirilerde farklar oluşuyor. Geriye doğru oluşan hisse düzeltmelerini UMURSAMIYORUM, çünkü 4 küsür yıllık uygulamada gördüğüm programın BU HALİYLE BİLE ÇOK İYİ HİSSELER SEÇTİĞİ ve bana göre hem UYGULAMA KOLAYLIĞI hem de GETİRİLER açısından oldukça tatminkar olduğudur. Sistemin basitliğini kıyaslamak için http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=11719 topiğine boş zamanlarınızda bir göz atmanız ve yapılan önerilere bakmanız yeter....

EVET, program bazen geçmişe doğru hisse düzenlemeleri yapıyor ve bu da GEÇMİŞ DÖNEM GETİRİLERİ hakkında şüphe uyandırıyor; ama benim tecrübem, başlangıçta aldığım hisseler sonradan değişenlere göre çoğunlukla DAHA İYİ GETİRİ SAĞLIYORLAR.

Kısaca benim uygulama sonuçlarım bu şekilde....

bol kazançlar dilerim...

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Bu noktada birkaç cümle yazayım izninizle :

Queenstocks programının varlığını öğrendikten sonra BORFİN eğitim sitesindeki birçok eğitime katıldım. Sonrasında kendi testlerimi yaptım ve gördüm ki TV nin hesaba katılmadığı portföyler büyük bir getiri kaybına uğramakta.

TV içeren formülümü zamanı gelince çalıştırıp çıkan hisseleri alıyorum, satım zamanı geldiğinde ise satarak yeni hisselere geçiyorum; bu arada hisselerimin performansını kendim tutuyorum. Çünkü gerek alım-satım fiyat farklarından gerekse programın bazı hisseleri geriye doğru değiştirme "huyundan" dolayı getirilerde farklar oluşuyor. Geriye doğru oluşan hisse düzeltmelerini UMURSAMIYORUM, çünkü 4 küsür yıllık uygulamada gördüğüm programın BU HALİYLE BİLE ÇOK İYİ HİSSELER SEÇTİĞİ ve bana göre hem UYGULAMA KOLAYLIĞI hem de GETİRİLER açısından oldukça tatminkar olduğudur. Sistemin basitliğini kıyaslamak için http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=11719 topiğine boş zamanlarınızda bir göz atmanız ve yapılan önerilere bakmanız yeter....

EVET, program bazen geçmişe doğru hisse düzenlemeleri yapıyor ve bu da GEÇMİŞ DÖNEM GETİRİLERİ hakkında şüphe uyandırıyor; ama benim tecrübem, başlangıçta aldığım hisseler sonradan değişenlere göre çoğunlukla DAHA İYİ GETİRİ SAĞLIYORLAR.

Kısaca benim uygulama sonuçlarım bu şekilde....

bol kazançlar dilerim...

Genel anlamda sistemden bende çok memnunum hocam ve sonuna kadar gideceğim almak istediğim kağıtları öneriyor sistem zaten ben kendimce daraltmamı yaptım bu kağıdı almam diyemiyorum zaten. İlk önce portföyümün %5i ile başladım şuan 15e çıkardım. bu 3 ay içerisinde de %5lik daha ekleme yapacağım ve portföyümün %20si burada olacak ve daha yatırım yapmadan sistemi işler kılacağım.

Bende Google finance https://finance.google.com/finance
    kullanıyorum başarılı bir site güncellemesini yapıyor eklemenizi çıkarmanızı hesabınızıda güzel tutuyorsunuz tavsiye ederim kullanmak isteyene..

5. BURAYA KADAR OLAN KISIMDA 152 sayfaya yazılmış 1212 iletide TV sistemini tartıştık. Sayıları fazla olmasa da bazı arkadaşlar bu sistemi (ya da kendi sistemlerini) kullanmaya başladıklarını beyan etmekteler, fakat daha fazla sayıdaki bir grup ise TV kullanımında görülen REPAİNT işlemi nedeniyle kafa karışıklığı yaşamakta.

ÖNCELİKLE şu noktalardaki SİSTEMİN ÜSTÜNLÜKLERİNİ gözden geçirelim :

1- TEMEL- TEKNİK ANALİZ BİLMEYİ GEREKTİRMEZ.
    2- SADECE 3 AYDA 1 30 dk. ÇALIŞARAK İYİ GETİRLER ELDE EDEBİLİRSİNİZ.
    3- EKONOMİK VERİ TAKİBİ-YORUMLANMASI-EKRAN İZLEME YAPMANIZA GEREK YOKTUR ; SİZE BİR SÜRÜ BOŞ ZAMAN BIRAKIR, ÇOK DAHA AZ STRESS YAŞATIR.
    4- GEÇMİŞ ÖRNEKLERDE GÖRÜLECEĞİ GİBİ, HİÇBİR ŞEY BİLMEYEN BİRİ 2 SAAT İÇİNDE HİSSE SEÇEREK KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN KENDİ PORTFÖYÜNÜ YÖNETEBİLİR.

Bu kadar PRATİK ve KAZANÇLI BİR SİSTEM kullanılmaz mı ? Eğer repaint olayını kafanıza takarsanız kullanılmaz, kullanamazsınız.

YA REPAİNT OLAYINI SAF DIŞI BIRAKIRSAK ?

İçinde FİYAT olan verilerle hesaplanan tüm veriler repaint yapma riski taşıdığından, formülümüzde bu tip verileri KULLANMAZSAK repaintten de korunmuş oluruz.

ŞİMDİ BİR ÖRNEK YAPALIM :

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=10089&page=2 linkteki 11. İletide sayın zeynelgun’ a ait bir formül görmektesiniz.

Formülde son 3 sıradaki FİYAT İÇEREN RASYOLARI ÇIKARIRSAK REPAİNT YAPMA OLASILIĞI ORTADAN KALKAR. İlk 8 rasyoyu HİÇ DEĞİŞTİRMEDEN oluşturduğumuz formül BİST TÜM de ve AYLIK dönemlerde, 4 hisselik portföy seçecek şekilde uygulandığında ;

--- 01.01.2005 ile 03.01.2018 arasında başlangıç sermayenizi TAM 182 KAT ARTTIRACAKTI. (Bu dönemde BİST 100 4,5 KAT artmıştır.)

--- Bu 2 tarih arasında gelişen tüm krizlere, 17-25 aralık olaylarına, 15 temmuz hain darbe girişimlerine, ekonomik sorunlara, dolardaki-faizdeki-enflasyondaki-cari açıktaki yükselişe, ırak-suriye savaşlarına ,ülkemizin kabul ettiği 3 milyondan fazla mülteciye vb. RAĞMEN sisteme inanarak her ay belirlediği 4 hisselik portföyü aksatmadan, kar-zarar hesabı yapmadan uygulayan bir yatırımcı GEÇEN 13 YILDA DOLAR BAZINDA 55 KAT KAZANÇ SAĞLAMIŞ.

6. hocam şöyle bir soru yönelteyim size. Queenstock programında kendimizce daraltma vs yapabiliyoruz ama ben sadece temettü verimi 3ten büyük listeliyorum ve sektör daraltıyorum.

Fwmalianaliz programı ile tv sıralaması yaptığım zaman ise

bu şekilde sıralıyor. Fwmalianaliz programını kullanmak işimi daha kolay çözebilirmi ne dersiniz? Ve şunuda öğreneyim iki programdan birisi fiyatları daha geç algılıyor olabilir mi sıralamada neden böyle bir değişiklik var sizce? Fwmalianaliz bilanço dönem

7. Sayın th3scilian ;

1- queenstocks'un yıllık ücreti 13.000, fasvebin ise 500 lira civarı; bu nedenle verilerde değerlendirme farkları olacaktır.

2- geriye dönük testler queenstocksta yapıldığından, diğer programlar/yöntemlerle hisse seçildiğinde bir getiri farkı olacağını baştan kabul etmek gerekir.

3- queenstocks taki hisse seçimine EN YAKIN sonuçlar yine de faswebde gibi görünüyor.

4- Yaşar Erdinç hisse seçimlerinin faswebde de yapılabileceğini söylüyor ve bu programla yaptığı seçimlerin backtestlerini de yapmış. Ama ben testleri yaptığım queenstockstan seçim yapıyorum.

5- KAZANMAK İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN stratejiden daha çok SABIR'dır ; sabırla uyguladıktan sonra ister fasweb isterse queenstocks kullanın sonuçta kazanan siz olacaksınız.

Bol kazançlar dilerim.

8. Ben geçen cuma yatırıma başladım 2 hisse ile. mart sonu, haziran sonu, eylül sonu ve aralık sonu olarak devam edeceğim bundan sonra. Bilanço kriterlerini de kattım ve tüm bist ten çimento, banka vs. çıkardım. Yatırımım küçük olduğu için bist tüm ve 2 hisse seçerek riskli başladım. Bi de bir sorum var. Test yaptığımda geçmiş verilerde 2 hisse olduğu için 1 sene kadar hisseler aynı kalabiliyor. Peki hisselere hiç dokunmayayım mı? yoksa mesela 3 ay sonunda a hissesi yüzde 10, b hissesi yüzde 20 kardaysa yine anlık portföyü 2 ye bölüp eşitliyeyim mi? sizce hangisi mantıklı?

Redmi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 152/214 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •