Sayfa 153/214 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by emkoz Yazıyı Oku
    Ben geçen cuma yatırıma başladım 2 hisse ile. mart sonu, haziran sonu, eylül sonu ve aralık sonu olarak devam edeceğim bundan sonra. Bilanço kriterlerini de kattım ve tüm bist ten çimento, banka vs. çıkardım. Yatırımım küçük olduğu için bist tüm ve 2 hisse seçerek riskli başladım. Bi de bir sorum var. Test yaptığımda geçmiş verilerde 2 hisse olduğu için 1 sene kadar hisseler aynı kalabiliyor. Peki hisselere hiç dokunmayayım mı? yoksa mesela 3 ay sonunda a hissesi yüzde 10, b hissesi yüzde 20 kardaysa yine anlık portföyü 2 ye bölüp eşitliyeyim mi? sizce hangisi mantıklı?

Redmi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Anlık portföyü eşit yapmak mantıklı.. Hepsini satmazsın ama eşitleyecek şekilde satıp diğerinden alım yapabilirsin. Ben 10 hissede onu yapıyorum.. Her koşulda eşit miktar yatırım olsun diye

2. sn. th3sicilian teşekkürler. benim de okuduklarımdan anladığım buydu. bir de uygulayanlara sormak istedim.

Redmi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    hocam şöyle bir soru yönelteyim size. Queenstock programında kendimizce daraltma vs yapabiliyoruz ama ben sadece temettü verimi 3ten büyük listeliyorum ve sektör daraltıyorum.

Fwmalianaliz programı ile tv sıralaması yaptığım zaman ise

bu şekilde sıralıyor. Fwmalianaliz programını kullanmak işimi daha kolay çözebilirmi ne dersiniz? Ve şunuda öğreneyim iki programdan birisi fiyatları daha geç algılıyor olabilir mi sıralamada neden böyle bir değişiklik var sizce? Fwmalianaliz bilanço dönem
    Listedeki ilk eksik olan isgyo üzerinden bir inceleme yaptım ;

Temettü tarihi verim : 4,75
    Bugün kapanış fiyatına ve son hbt'ye göre verim : 5,28

Kaynak : İş Yatırım

Fastweb ya temettü verimini yanlış hesaplıyor ya bedelsizleri de dahil edip listeyi öyle oluşturuyor yada bilanço döneminin kapanış fiyatını kullanıyor. Yukarıda bulunan temettü verimine göre isgyo listede olmamalı. Queenstocks ile fastweb arasında liste yapılırken birinde kullanılan daraltma diğerinde kullanılmamış da olabilir.

4. isgyo da sıkıntı yok hocam gyo çimento beton falan yok bist100 ancak sıkıntı noktası şurada kaynaklanıyor SODA neden froto Alark Egeen de geride? Önceki 3 ayda bunlar vardı bu ay değiştiler bunlar. Yaşar hocayada yazdım geri dönüş yaparsa buradan bilgilendirme yaparım bakalım

5. 27.10.2017 oluşturduğum 2 ayrı portföy 2 hafta sonra 6 ayı dolduracak. Bu süre zarfında portföyler endeks getirisinin altında kaldı.

https://docs.google.com/spreadsheets...mAE/edit#gid=0

6.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    isgyo da sıkıntı yok hocam gyo çimento beton falan yok bist100 ancak sıkıntı noktası şurada kaynaklanıyor SODA neden froto Alark Egeen de geride? Önceki 3 ayda bunlar vardı bu ay değiştiler bunlar. Yaşar hocayada yazdım geri dönüş yaparsa buradan bilgilendirme yaparım bakalım

Hafta sonunda linkteki eğitimi aldım : https://www.borfin.com.tr/egitim/Ice...14&UrunID=2299

Hata şurada olabilir : Eğer TV ne TEMEL STRATEJİ başlığı altındaki listeden bakıyorsanız, bu listedeki hisseler F/K 6-15 ARASI OLANLARLA SINIRLANMIŞ, yani tüm listeyi görmüyorsunuz.

Tüm listeyi görmek için PUAN ANALİZİ bölümünde TV nin puanını 100 yaparak gelecek listeyi kullanmalısınız diye düşünüyorum.

Fakat bu durumda bile queenstocks ile aynı listeyi elde edemeyeceksiniz sanırım.

7.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Hafta sonunda linkteki eğitimi aldım : https://www.borfin.com.tr/egitim/Ice...14&UrunID=2299

Hata şurada olabilir : Eğer TV ne TEMEL STRATEJİ başlığı altındaki listeden bakıyorsanız, bu listedeki hisseler F/K 6-15 ARASI OLANLARLA SINIRLANMIŞ, yani tüm listeyi görmüyorsunuz.

Tüm listeyi görmek için PUAN ANALİZİ bölümünde TV nin puanını 100 yaparak gelecek listeyi kullanmalısınız diye düşünüyorum.

Fakat bu durumda bile queenstocks ile aynı listeyi elde edemeyeceksiniz sanırım.
    Hocam hafta sonu yaşar hocaya yazmıştım ilgili kişiye mesajı iletti incelenip dönülecek bana. Ama sanıyorum ben 2017/06 dan yapmışım 2017/09 olarak yapınca sıralama düzeldi

8. Listenizle queenstocks listesi arasında SADECE 3 hisse ortak olduğunu görüyorum.

Sayfa 153/214 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •