Sayfa 160/214 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var yardımcı olunursa sevinirim...

halka açık bir şirketin.. 2015 vede 2014 yılı bilançolarına ulaşmak istiyorum.. kapta 1 yıla dönük veriler mevcut... ben mi bulamadım başka sitede mi yayınlanıyor... bilgisi olan vardım ederse sevinirim... mesela arena şirketi diyelim..
    KAPta var.

2.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    KAPta var.
    Link verirmisin..

GT-N7100 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

3.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Bir de arkadaşlar repaint olayında ne oluyor ? Sistem daha ileri bir tarihte açıklanmış veriyi sanki DAHA ÖNCE BİLİYORMUŞ GİBİ son verilere göre hisseleri seçiyor. Peki; Diyelim ki 1 martta sistemi çalıştırarak 10 hisse belirleyen biri 20 martta çalıştırdığında 3 hissenin değiştiğini gördü ve şöyle düşündü : "Repaint olmuş mu ? olmuş. Demek ki sistem geçmişte bunu yaparak getirileri maximize etmiş mi ? Etmiş."

Peki Ya 1 marttaki listede olup 20 mart listesinde çıkarılan 3 hisse, yeni eklenenlerden DAHA İYİ bir performans sergilemişse? Belki de repaint olmasaydı getiriler DAHA DA YÜKSEK ÇIKACAKTI ?

Bu durumla uygulamada sık karşılaştım, portföyden çıkardığım şirketlerden bir kaçı yeni giren şirketlere göre çok daha iyi getiri sağlamaya devam etti.
    O zaman her gun sistemi calisitirip bakmak lazim. Belki bi hisse yuzde 15 dustu. Iste o zaman hergun al sat yapmak gerkir. Iste o zamanda kayma olcak
    twitter/borsasihirbazi

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Arkadaslar ne guzel programi cozmeye calismissiniz.

Mrhzrnin soylediklerine katiliyorum.
    Tamda bahsettigi gibi hesap yapiyor ayrica diger veri terminalleride bu sekilde repaint yapiyor.

Kimse algoritmalara aciklanma tarihlerini okutturarak programa islettirecek algoritmayi yazmaya ugrasmaz.

Bilancolar 2 ay sonra aciklanir ancak programlara islenirken sanki 2 ay once tam tarihinde aciklanmis gibi islenir. Veri terminallerinde

Tv oranin riskleri bunlar heran repaint yapmaya musait gecen sene temettu dagitim bu sene hic temettu dagitmayan bir hissenin neredeyse listeye girme sansi yok.

Gecmis getiriler supheli hangi tarihte cikan portfoyu baz alarak 3 aylik getirileri hesapladi belirsiz.

Ben tepki almak istemedigim icin fazla ses cikarmama karari aldim.

Drzim hocamin bahsettigi gibi sistem en iyi oranli hisseleri her test edisinde maximize etmek icin yeniden hesapliyor.

Ancak simdi ozman tusa en sin bakan arkadas daha avantajli ilk basan arkadas daha az getirimi saglayacak.

O halde bizler programi kullanirken 2 hafta sonra dur simdi sececi hisseler daha iyidir tekrar tusa basayim daha iyilerini bulayimmi diyecegiz.

Yada belirtilen tarihten itibaren bir kere basacaz cikan hisselerin mantikli olup olmadigina bakmadan alacaz 3 ay sonra tekrar basacaz bu sekilde devam edecegiz.

Oncelikle su konuya karar verin gecmis getirilerin yanlis oldugu konusunda herkes hem fikir mi hem fikir gecmisinin ne kadar getiri urettigini bilmediginiz bir formulu kullanirmisiniz ben kullanmam.

O halde tv yerine baska repaint yapmayacak olan bilanco rasyolariyla strateji kurmaya baslasak cok daha hayirli bir topik olma yolunda ilerleriz
    Dogru dusunvce
    twitter/borsasihirbazi

5.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Temettü verimi ile oluşturulan portföylerin performansı hakkında aklında soru işaretleri olanlar için ;

SP500 endeks hisseleri içerisinden tv'ine göre yapılan sıralama neticesinde oluşmuş eşit ağırlıklı portföylerin backtestleri (malesef ingilizce) :

https://imarketsignals.com/2016/trad...-lov-7-system/

İnternette, Dünya çapında yapılmış bu tarz portföy testlerine çokca rastlayabilirsiniz. Ek olarak, Köksal bey ve Yaşar erdinç hoca'nın gerçek hayatta kullanıp deneyimledikleri de göz önüne alınacak olursa, temettü verimi kullanılarak oluşturulan portföyler hangi programı kullanırsanız kullanın getiri konusunda gayet başarılılar.
    17 senede yüzde 800 getirmiş. acaba sizin sistem gibi al sat yaparakmı oldu yoksa alıp bekleyerekmi
    twitter/borsasihirbazi

6. arkadaşlar temettü vereimini bilançolara göre hesaplıyor ya şimdi diyelim 1 ayın bilançosun 3 ayda geliyor o zaman sistem hep olaylar gerçekleştikten sonra hisse seçmezmi
    twitter/borsasihirbazi

7. https://docs.google.com/spreadsheets...iek/edit#gid=0

27.07.2017 İş yatırımdan manuel olarak hazırladığım temettü verimi en yüksek olan 10 hisselik portföy ile çimento,gyo,holding,yatırım şirketleri hariç oluşturduğum 2.portföy 6 ayını doldurdu. Bu gün de 3. üç aylık döneme başladım.İki portföyde endeksin altında bir getiri sağladı. Her ikisinde de 5 hisselik portföyler daha çok kazandırıyor.

8. bence repaint olup olmadığını anlamanın yolu değeri düşürüp olabildiğince çok hisseyi seçtirmek daha sonra günlük bakmak hisseler değişiyormu değişmiyormu. çünkü hisse sayısı çok olunca tavan taban olayı daha fazla olcak ve buda tv çok etkileyecek. program kullanan arkadaşlar 1 hafta deneyebilirmi bu dediğimi
    twitter/borsasihirbazi

Sayfa 160/214 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •