Sayfa 193/214 İlkİlk ... 93143183191192193194195203 ... SonSon
Arama sonucu : 1706 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yalnız atlanılan birkaç mesele var.

borsadaki zamanlama bunlardan biri.

125 endekste programa göre alan biri. 3 ay sonra hisseleri değiştirdiğinde ortalam şu durumda % 50 ve belkide daha fazla kaybı var.

bu % 50 kayıbı düzeltmesi için artık % 200 kazanması lazım.

dikkat edersen. prg size en tepeden de hisseyi aldırabilir diye belirtmiştim.

tabi repaint sonucu .. göreceğiniz şey. size o hisseyi aslında aldırmayıp gibi göstermesi.

umarım batanlar olmamıştır su süreç içinde..

yani prg tek başına kesinlikle yetersizdir.
    3 ayda bir portföy yenileniyor. XU100 endeksin son 6 ayda pik noktası 121000 civarı, şu dakika ise 94000. Portföy'ün betası 0,8 civarı çıkıyor son testlerde. Bu veriler ile xu100 %22,3 kayıp yaşamış. Portföy ise aşağı yukarı bunun %80'i (beta) yani %17,85 ekside. Başabaş noktası için porföyün %200 değil, %21,72 yükselmesi gerekli. Nasıl batılacak anlamadım? Ayrıca, program kullanılmasına gerek yok. Son temettü tutarı (bu yıl yoksa en fazla geçen senenin temettü miktarı) / şuan cari fiyatı ile temettü verimi elde ediliyor. Sırala bugün kapanış itibariyle ilk 10 hisseyi bitti. Program, bunları yapamayan için. Başka bir fonksiyonu yok.

2. BURTON G. MALKİEL.... kitabının linki aşağıda :

http://www.idefix.com/Kitap/Borsada-...=0000000231587

Yazar kitabında temel-teknik ne yaparsanız yapın endeks getirisini geçemezsiniz diyerek rasyonel piyasayı şiddetle savunuyor; fakat kitabının bir yerinde formül yatırımının sağladığı getirileri kabul etmek zorunda kalıyor. O bile veriler karşısında şapka çıkarıyor.

Verilerde sorun yok ise....

3. " başkalarını bilemem ama ben çeşitli ekonomistleri dinliyorum ama hep para kaybediyorum.ekonomistlerden hiç haberi bile olmayan bir arkadaşım dolar 5 tl olacakmış dedi 3.90dan aldı ve hala satmadı.Şuna inanmaya başladım. çok kişiyi dinledikçe bilgim arttı .param azaldı.."

Bir youtube videosunun altına yazılmış...

https://www.youtube.com/watch?v=lFkjWkuKJq8

4. .......Uzun vadede kazanç sağlanabileceğine ilişkin herkesin anlayabileceği türden bir araştırma ve analiz Aracı Kuruluşlar Birliği tarafından gerçekleştirildi. Olay çok basit bir mantığa dayanıyor. Borsanın açıldığı günden bu yana her ay örneğin 100 dolar borsa endeksine yatırım yapılsaydı bugün acaba kaç dolarımız olurdu? Araştırmayı, karşılaştırma için aynı parayı döviz tevdiat hesabına veya altına yatırsaydık ne olurdu şeklinde yapmak da gerekiyordu. Baz alınan tarih Ocak 1986 ayı ve 2011 Haziran'a kadar geçen süre 24 yıl 6 ay. Yani 294 ay yapıyor. Her ay 100 dolar yatırılsa bugüne kadar 29.400 dolarınız olacaktı. Altına yatırsaydınız 113.674 dolar yapacak, döviz tevdiat hesabına yatırsaydınız 52.874 dolar olacak ve İMKB endeksine yatırmış olsaydınız 149.539 dolar yapacaktı. .....

yazının tamamı için.....

http://www.bloomberght.com/ht-yazarl...er-zaman-borsa

5.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    .......Uzun vadede kazanç sağlanabileceğine ilişkin herkesin anlayabileceği türden bir araştırma ve analiz Aracı Kuruluşlar Birliği tarafından gerçekleştirildi. Olay çok basit bir mantığa dayanıyor. Borsanın açıldığı günden bu yana her ay örneğin 100 dolar borsa endeksine yatırım yapılsaydı bugün acaba kaç dolarımız olurdu? Araştırmayı, karşılaştırma için aynı parayı döviz tevdiat hesabına veya altına yatırsaydık ne olurdu şeklinde yapmak da gerekiyordu. Baz alınan tarih Ocak 1986 ayı ve 2011 Haziran'a kadar geçen süre 24 yıl 6 ay. Yani 294 ay yapıyor. Her ay 100 dolar yatırılsa bugüne kadar 29.400 dolarınız olacaktı. Altına yatırsaydınız 113.674 dolar yapacak, döviz tevdiat hesabına yatırsaydınız 52.874 dolar olacak ve İMKB endeksine yatırmış olsaydınız 149.539 dolar yapacaktı. .....

yazının tamamı için.....

http://www.bloomberght.com/ht-yazarl...er-zaman-borsa
    iste tamda bu yuzden ticari savalar basladi
    ve bu yuzden oyunun kurallari degisiyor...

artik uzun vade dalgalanmlar dan kazanc elde edebilen guzel kar edecek ...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. endeks az düşüyor fiyatlar daha fazla düşüyor..endeks aslında sahtekarlıkla yüksek tutmuşlar..kağıtlar üçte bire geriledi. bunun karşılığı endeksi ayarlamışlar.
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7. Drizm hocam hala sisteme devam ediyormusunuz nasıl gidiyor şuan son 3 ayda portföy düşüşü nasıl oldu mesela? Veya sisteme devam eden arkadaşlar varsa onların fikrinide merak ediyorum ben bırakalı sanıyorum 5-6 ay oldu

Sayfa 193/214 İlkİlk ... 93143183191192193194195203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •