Sayfa 2/213 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1703 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by HBYKCN Yazıyı Oku
    Çok pahalı hocam ya...Borsada kaç para değerlendiriyoruz sanki de,yıllık bu kadar parayı buna ayırıp üstüne birde kazanç elde edeceğiz?

Şöyle yıllık 1500 - 2000 tl falan olan yok mu ücreti?Biraz daha makul fiyata satılan?
    O profesyonel versiyonu investoru ne kadar acaba.yilda 4 defa kullanacagimiz bir is icin tabiki o para fazla. Ama hocam sanki 3 aylik 170 tl demisti.

2. Ben simdi aradim investor icin aylik 70 6 aylik 385 yillik 715
    9 aylik 585 dedi.
    Cok buyuk rakamlar degil.
    4*70 bile bir yili kurtarabilir.����

3.  Alıntı Originally Posted by HBYKCN Yazıyı Oku
    Çok pahalı hocam ya...Borsada kaç para değerlendiriyoruz sanki de,yıllık bu kadar parayı buna ayırıp üstüne birde kazanç elde edeceğiz?

Şöyle yıllık 1500 - 2000 tl falan olan yok mu ücreti?Biraz daha makul fiyata satılan?

Siz söyleyince baktım :

verdiğim linke tıklayınca gelen sayfada "satın al" kısmına tıkayın....gelen sayfada "mağaza" kısmına tıklayın..... açılan sayfada "web tabanlı ürünlerimiz" bölümünde QUEENSTOCK İNVESTOR fiyatları var.....

ibrahim beyin dediği gibi bize yılda 4 kez almak yetiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    01.01.2005 İLE 28.06.2017 tarihleri arasında tamı tamına % 22.000 oranında kazandırmış, yani başlangıçta konulan 10.000 lirayı 2 milyon 200 bin lira yapmış bir formülü paylaşıyorum :

1- bir başlangıç tarihi seç (mesela bugün, yarın vb)

2- BİST TÜM hisselerini TEMETTÜ VERİMLİLİĞİNE göre sırala. İLK 10 HİSSEYİ BELİRLE.

Bu aşamada belirlediğin hisselerin temel analizlerini, teknik analizlerini YAPMA, haberlerini OKUMA, alan-satanlarına BAKMA, gurularını-topiklerini OKUMA, EKRANINI KAPAT.
    TAMAM MI?
    ŞİMDİ SONRAKİ AŞAMAYA GEÇ.

3- Yatırım için ayırdığın parayı 10 parçaya böl. Belirlediğin hisseleri, parasal olarak eşit miktarlarda, Alım günü kapanış fiyatından/yakınından AL.

4- Takvimde 3 ay sonraki günü işaretle.

5- 3 AY SONRA YENİ ALACAĞIN 10 HİSSEYİ BELİRLE. Ogün elindeki hisseleri kapanış fiyatı/yakınından satıp, yeni hisselerini (PARASAL OLARAK EŞİT MİKTARLARDA) kapanış fiyatı/yakını fiyatlardan AL.

6- yukarıdaki adımları 3 ayda 1 tekrarla...

Bundan sonrası SABIR ve DİSİPLİN ile sisteme sadakat.

YATIRIM TAVSİYESİ KESİNLİKLE DEĞİLDİR. bİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.
    Sayın DRİZM,

şirketler genelde yılda bir kere temettü veriyorlar. 3 ay sonra temettü verimi nasıl değişecek ki bizim seçtiğimiz hisseler değişecek.
    Birşeyleri kaçırıyorum galiba ama neyi ?

5.  Alıntı Originally Posted by hophop Yazıyı Oku
    Sayın DRİZM,

şirketler genelde yılda bir kere temettü veriyorlar. 3 ay sonra temettü verimi nasıl değişecek ki bizim seçtiğimiz hisseler değişecek.
    Temettü yılda bir kez veriliyor ama hisse fiyatı hergün değişiyor.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by hophop Yazıyı Oku
    Sayın DRİZM,

İyi aksamlar drizm hocaya sormussunuz gerci ama bu sistem kafasina yatmis biri olarak ben bir kac sey soylemek isterim bununla ilgili. Drizm hocada dogru anlamisim yanlismi konrrol eder.

Hisse verimliligi hissenin son verdigi temettunun (vermeyi kararlastirdigi ama henuz gerceklesmemis temettu orani degil)hissenin kapanis fiyatina oranidir.
    Ornegin & hissesi en son 1 tl temettu versin bugun 10 tl den kapanmissa verimliligi yuzde 10 dur. Bir ay sonra kapanis fiyati yirmi tl olursa verimliligi yuzde 5 e iner.

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    İyi aksamlar drizm hocaya sormussunuz gerci ama bu sistem kafasina yatmis biri olarak ben bir kac sey soylemek isterim bununla ilgili. Drizm hocada dogru anlamisim yanlismi konrrol eder.

Hisse verimliligi hissenin son verdigi temettunun (vermeyi kararlastirdigi ama henuz gerceklesmemis temettu orani degil)hissenin kapanis fiyatina oranidir.
    Ornegin & hissesi en son 1 tl temettu versin bugun 10 tl den kapanmissa verimliligi yuzde 10 dur. Bir ay sonra kapanis fiyati yirmi tl olursa verimliligi yuzde 5 e iner.
    Fiyat yükseldikçe temettü verimliliği düşüyor.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Programa para vermeye luzim yok. Ben is yatirimdan bedava cozdum. Is yatirim sayfasindan analiz sekmesinden sermaye art.ve temettüler bolumunu exele aktarin ordan maneul olarak hissebaşi tem./ kapanis fiyati yapin burdan temettü verimlilgi bulunur. Burdan en yuksek olan 10 hisseyi siz bulun artik.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 2/213 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •