Sayfa 201/213 İlkİlk ... 101151191199200201202203211 ... SonSon
Arama sonucu : 1703 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Selam dostlar,
    temel analiz topiği olduğuna göre elinde program olan arkadaşların bir liste çıkarmaları mümkünmçüdür?
    1-Satışlarını geçen döneme göre arttırmış olacak
    2-Esas faaliyet karını geçen döneme göre arttırmış olacak
    3-Net karını geçen döneme göre arttırmış olacak
    4-Öz sermayesini arttırmş olacak

Bu 4 kritere uygun şirketler hangileridir. imkanı olan paylaşabilirse herkes faydalanabilir diye düşünüyorum.

saygılar
    topiğin ismi temel analiz ama ,kimsenin temel analizle ilgilendiği yok galiba.

2. Rönesans Holding ve YDA İnşaat Üzerinden Şehir Hastaneleri ile Alakalı Düşüncelerim - Yazı 1

https://suphecikimse.blogspot.com/20...da-insaat.html

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın monaroza ;

son durumda bir ben kaldım galiba...

Sorunuza gelirsek...... İşlemlerinizde "yayınlanma dönemine göre" seçmeniz gerekir.

Eğer "hesap dönemine göre" seçerseniz örneğin 12 aylık bilanço sanki 1 ocakta açıklanmış gibi hesap yapar, ama gerçekte bu bilançonun yayınlanması mart sonlarını bulmaktadır.

Bol kazançlar dilerim....
    Sayin DRIZM

Onerdiginiz yatirim algoritmasini ilginc buldum. 3 ay da bir temettu verimine dayali olmasi, gerektiginde alim/satim frekansinin bir aya indirilmesi, hisse sayisinin 5-10 arasinda en iyi verimi verecegini dusunuyorum.
    Yaptigim analiz cercevesinde boga piyasasi kosullarinda, onerdiginiz algoritmanin Turkiye gibi yukselen ekenomi borsalarinda cok basarili olacagini goruyorum.
    Forumun bu bolumunde, gecmiste yapilan tartismalari da okuma firsatim da oldu. Kullanilan program, back test metodolojisi, repaint yapmasi gibi ayrintilara takilmadan boga piyasasinda bu algoritmanin basarili olacagini gorusunde israrliyim.

Ancak bu algoritmanin gelismis ulkelerdeki (ozellikle ABD) yazilim firmalari, biyo-teknoloji firmalari gibi degerleme acisindan astronomik carpanlara ulasmis, bunun sonucunda temettu oranlari dusuk yada temettu vermeyip buyumeye yatirima devam eden firmalari dislayacagi aciktir. Bunun sonucunda getirecegi performans endeksin altinda bile olacaktir.

Bir diger unsur, bu algortimanin ayi piyasasinda endeks uzerinde kazandirmaya devam etmesine karsin, kazanc oraninin negatif olmasidir, bu yatirimci icin kabul edilebilir degildir. Bu durum da algoritmanin ayi piyasasi donemleri icin modifiye edilmesi sarttir.Benim bu durumda onerim, hissseleri secerken, temettu verimine ilavaten, Temettü Büyüme Oranınin da hesaba katilmasidir. Burada Temettü Büyüme Oranı uzun yillar enflasyon ortalamasi taban olmak uzere yaklasik %10 ve uzeri seklinde alinsa saniyorum ayi piyasasi icin de Turkiye borsasi icin verimli olacaktir. Benim sizden ricam algoritmayi oneridigim modifikasyonu verip, queen stocks ta back test yapmaniz mumkun mu diye sormakti.

Selamlar

4. [QUOTE=cumbaba;3067940]Sayin DRIZM

Onerdiginiz yatirim algoritmasini ilginc buldum. 3 ay da bir temettu verimine dayali olmasi, gerektiginde alim/satim frekansinin bir aya indirilmesi, hisse sayisinin 5-10 arasinda en iyi verimi verecegini dusunuyorum.

Sayın cumbaba ;

180.sayfada 1439 nolu iletide ve sonrasında 1 aylık dönemlerle yapılan test örnekleri mevcut.

Ben programı borsa konusunda zırcahil olanların bile, yatırım yapabileceklerini göstermek amacıyla paylaştım ; yoksa borsa tecrübesi olanlar kendi tecrübelerini formülize ederek daha iyi sistemler geliştiriyorlar.

Şu an programa sahip değilim ama edindiğimde söylediğinizi test edebilirim. Ya da elinde program olan varsa bi katkıda bulunabilir.

Bol kazançlar

5. tem4.JPG
    tem5.jpg
    tem6.JPG

Ben başarılı bulmadım, 5 yıllık performansını da denedim çok farklı değil.

6. Merhaba sayın DIRIZM,
    Konuyu uzaktan takipteyim.Ne zamandır stratejiniz için bir paylaşımda bulunmadınız. Açıkçası merak içindeyim. Ben de quinstock investor programına aldım. Ancak yaptığım denemelerde kısıtlı bilgimden kaynaklı olarak verim alamamaktayım. Sizden en verimli ve kazançlı simülasyon formasyonu hakkında bana yıl göstermenizi rica ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın monaroza ,

REEL OLARAK halen karlı bir sistem, zira yaklaşık 5 yılın üzerinde bir süredir uyguluyorum. Tabii ki kazancımın bir kısmını geri vermiş durumdayım. Fakat zamanla daha iyi olacağına inanıyorum.
    Merhaba. Yazınızı başlık tarihinden yaklaşık üç yıl sonra fark ettim. Birçok sayfaya göz gezdirdim.

Son zamanlarda başlığa rağbet azalmış gibi görünüyor.

Kazancınızın bir kısmını geri verdim derken, acaba sistem artık ilk önerdiğiniz tarihteki kadar sağlıklı çalışmıyor mu demek istediniz?

Sayfa 201/213 İlkİlk ... 101151191199200201202203211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •