Sayfa 35/214 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by TomBombadillo Yazıyı Oku
    Evet Sn Drizm, ben ikna oldum hatta yukarıdaki testlerde dikkatli bakılırsa repiant yapmadığı görülür...Örneğin Gents aslında o listeye giremezdi. Aynı kriterler ile repaint yapılmış hali bu şekilde oluyor çünkü..

Test 6 repiant portfoyü. Program burda bilanço geldikçe en iyisini seçmiş gelen bilançolara göre..Yani ayın başında o hisseyi almış gibi göstermiş...Test 6 da ise öyle bişey yok

Üşenmedim Sayın Yaşar Erdinç'e sordum, o da buna benzer bir yanıt verdi. (REPAİNT YOK ANLAMINDA.)
    Son düzenleme : DRİZM; 26-08-2017 saat: 13:14.

2. Finnet yerinde olsaydım kullanıcılara bu konuda bilgilendirme maili gönderirdim. Bu şikayetlerden haberleri vardır diye düşünüyorum ya da en azından son günlerde birçok kişi arayıp aynı şeyi kendilerine soruyor ve haberleri oldu

Tek tek burada elbirliği ile çözüm aramaya çalışmak firma için iyi bir referans olmadı

3. Burada güzel güzel bir bilgi paylaşımı yapıyoruz. Son birkaç sayfayı okuyunca aslında kullanmayı düşünenlerden çok kanıtlasak ta zaten kullanmayacak olanlar çoğunlukla yazıyor. Güzel sorular soruyorlar, yorumlar yapıyorlar, fikirlerini belirtiyorlar. saygı duyarım. Herkesin fikrine saygım var; sonuçta topik babamın yeri değil.

Tam da bu noktada bir şey dikkatimi çekti, Lütfen kimse beni yanlış anlamasın, tekrar söylüyorum sorularınızdan çok yararlanıyorum ama BENCE asıl şaşırtıcı olan ne biliyor musunuz arkadaşlar : KİMSENİN TECRÜBEYLE İLGİLENDİĞİ YOK. Örneğin kaç yerde yazdım bilmiyorum 2014 sonundan günümüze %600 e yakın bizzat ben, bilfiil kendim, kazandım diyorum. Buna rağmen gelen mesajlara şaşırıyorum. Evet herkes fikrini söylesin ama ben başka bir boyuta geçmişim :Paramla savunduğum fikri piyasalarda UYGULAMA AŞAMASINDAYIM, teorik "ama, fakat, bilmem ki, öyle mi acaba" sorularını geride bırakalı en az 2 yıl olmuş.

Yaşar Erdinç'in YÜZME örneğiyle anlatırsam; kenarda kolumu nasıl kaldırsam iyi olur? ayaklarımı nasıl çırpayım? nefesi ne zaman alayım? şnorkel kullansam mı? Buraları geçmişim ben arkadaşlar, artık denizin içindeyim, yüzüyorum artık. Hem de iyi yüzüyorum.

20 yıllık borsacıyım. Evim yok, dolarım yok, bankada param yok, altınım yok. Tüm varlığımla borsadayım ben arkadaşlar. Çocuğumun geleceği de borsada.

Benim işimde ise tecrübe en önemli şeydir; işim kitaplardan bir yere kadar öğrenilir. Birinin tecrübesinden yararlanabilmek için yıllarca boğaz tokluğuna yanında çalışırsınız. Sanırım o nedenle tecrübe göz ardı edilince şaşırıyorum.

4. İş yatırımdan manuel oluşturduğum portfoy 1 ayı geride bıraktı. İlk portföy TV'si en yüksek 10 hisseden oluşuyor. Bir ay dolunca getirisi ekside ama hisse sayısı 5 oluca artıya cıkıyor.
    2.portfoy ilk 20 den kendi sectiğim hisselerden oluşuyor. (yatırım,GYo ve çimentolar hariç). Bu portföy şuanda ekside.

Bu arada bu topiğe resim ekleyemiyorum neden acaba.

ilk son
    endeks 108.300 109.755 1,34%

27.07 listesi 1. ilk güncel artış
    1 15,22% CRDFA 1,59 1,51 -5,03%
    2 14,20% ISYAT 0,88 0,89 1,14%
    3 11,15% ECZYT 10,31 11,6 12,51%
    4 11,14% PAGYO 3,94 3,9 -1,02%
    5 10,37% ECILC 4,82 4,51 -6,43%
    6 10,29% PSDTC 4,05 3,92 -3,21%
    7 10,12% PETUN 9,98 9,93 -0,50%
    8 10,11% AKCNS 12,26 11,1 -9,46%
    9 10,05% SODSN 4,2 3,6 -14,29%
    10 10,04% BASCM 2,59 2,39 -7,72%
    ORT endeks ilk 5 hisse
    -3,40% 1,34% 0,23%

27.07 listesi 2. ilk güncel artış
    1 10,37% ECILC 4,82 4,51 -6,43%
    2 10,12% PETUN 9,98 9,93 -0,50% "
    3 10,05% SODSN 4,2 3,6 -14,29%
    4 9,66% SANKO 3,45 3,08 -10,72%
    5 9,15% AYGAZ 16,4 15,85 -3,35%
    6 8,38% FMIZP 13,97 13,57 -2,86%
    7 8,26% DESPC 3,95 3,49 -11,65%
    8 7,29% ISDMR 3,84 3,79 -1,30%
    9 7,04% AKSA 14,2 12,86 -9,44%
    10 7,04% ALKA 5,96 4,44 -25,50%
    ORT endeks ilk 5 hisse
    -8,60% 1,34% -7,06%

5. Sayın Yaşar Erdinç'ten gelen yanıtı ekliyorum :

Köksal Bey,
    Benim de dikkatimi tabi ki çekti. Örneğin DOAS geçen yıllara kadar hep temettü dağıtıyordu ve temettü verimine göre 1. sırada çıkıyordu ama bilançosu açıklandıktan ve bu yıl temettü dağıtmayacağı açıklandıktan sonra listede çıkmadı.
    MAnuel kontrolleri excele aktarım yaparak yapmıştım ama çok çok zor bir işti ve çok uzun zamanımı almıştı. Ama Queenstock sonuçlarına güvenebilirsiniz..

6. yaşar erdinçic referansı çok önemli bir güven unsuru veriyor insana bende kendisini tanıdıgım için iyi niyetli oldugunu bılıyorum drzim hocamda keza oda iyi niyetli birşeyler ogretmeye calısıyor.

ancak her kim olursa olsun bu onu sorgulamayacağımız anlamına gelmmeli sonuçta insanız hata yapabilir yanlış görmüş olabiliriz yaşar beyin güvenebilirsiniz demesi onun hiç hata yapmayan bir insan oldugu anlamı doğurmaz belki dikkat edememiştir. birşeyi gözden kaçırmıştır. bu programa para verip alacağız ve bu programın verdiği hisselere para koyacağız takdir edersiniz ki bu hiçte kolay birşey değil. parayı bır bılgısayar algorıtmasına bırakmak zor dolayısıyla iyice sistemin doğru calıstıgına güvenemeden teslim etmekte tereddut etmemiz kadar dogal birşey yok. Ben 3 seneyi aşkın bir suredır paramı algoritmalara teslim etmiş birisi olarak söylüyorum bunları Dikkat edin benim paramın hepsini otomatık trade emri gönderebilen bir serverle uzaktan calısan bir bilgisayar yonetıyor. ben 1 yıl boyunca ne ekran ne başka birşey hiçbirşey izlemesem dahi algorıtmam tam otomatık bir biçimde alıp satıyor. Sizin burada yaptıgınız ise çıkan hisse listesini gördükten sonra gidip manuel almak. Benimkinde otomatık banka hesabına entegreli ve kontrolulun full bilgisayar algorıtmasına bağlı şekilde trade ediyor. Elde ettiğim okadar çok tecrübe varkı inanamazsınız.

Ben bu algoritmanın her sanıye toplamda 50 adet emir göndermesini yaşadım repaint yüzünden. her sanıye emir gönderdi her saniyeeeeeeee robot emir gönderdikçe mail adresime mail atıyor surdan emir gönderdim diye bir baktım ki telefonum habire otuyor bildirim sesi geliyor. ulan noluyor whatsaptanmı yazıyorlar dedim. bir baktım 50 adet mail habire mail geliyor. robottan geldiğin gördüm hemen bilgisayardan servere baglandım robotu durdudum tabi giren girmiş afedersiniz hayvanatsı bir komısyon ve sürekli aynı yerde al ast açıp durmuş algoritmanın repaint programı yüzünden. neler kaybettim neler. böyle cok olay basımıza geldi yine ben gibi başka bir arkadaşım.

eve gidiyorum telefon uzerınden uzaktakı servere baglanıp kontrole debiliyoruz robotun işlemlerini mum hareketlerinide görebiliyorum saat 5 suları eve giderken baglandım telefondan piyasaya bakıyorum. 5 dakıkalık mum habıre yukarı aşağı oynuyor hiç durmadan. dedim noluyor arkadaş yine birileri ortalıgı karıstırıyor herhalde dedim deli gibi oynuyor mum inanılmaz bir biçimde gözlerim fal taşı gibi acıldı. 2 dakıka sonra duruldu mum.

viop formunda geziyorum herkes o 5 dakıkalık mumu konusuyor aracı kurumuna kadar bulmuşlar ya şu aracı kurum yada bu aracı kurum filan diye herkes farketmiş mumu bizde robotmukı fılan diye şüpheleniyoruz aynı gece bir arkadaş geldi ideal formuna arkadaşlar bugun başıma boyle birşey geldi 200 küsür tane emir göndermiş robot long şort olarak. tabi hemen kapatmış ama zarar büyü komısyon buyuk işte bizde geçmiş olsun dıleklerımızı ilettik sebep ne biliyormusunuz REPAİNT OLMASI.

Vel hasılı algoritma sistem işi bilmeyenler tecrfübe etmeyenler için çok sakıncalı yanlıs bir durum sizi batağa götürür.

drzim hocam siz gerçek hesapla ilgili kazançlarınızı soyledınız fakat dikkat edin bu kazançlar geçmişle uyumlumu programla uyumlumu yoksa seçtiğiniz hisseler yada programın yanlışlıkla seçtiği hisseler iyi gittide o yüğzdenmı kazandınız çünkü bir başkası geliyor bende soyle kullandım zarar yazdım uzun sure filan diyor.

sizlerin referansına inanmıyor değiliz. fakat insanlar bu güveni içinde hissetmeli ki yatırım yapabilsin. forma girin porfoyunu dahi göremediniz adamların ben bu hisseyi bildim ben %100 kazandım dediğini duyarsınız. sankı kaybeden hiçkimse yokmuş gibi.

her denilene balıklama atlayamayız. Sizin referansınız ve yaşar beyin referansı zaten programa olan ilgimizi arttırdı ki bizde lan sistem duzgun calısıyorsa niye kullanmayalım ki dedik.

Şimdi sistemin düzgün calısıp calısmadıgını kontrol etme peşindeyiz ki programı gidip satın alıp kullanalım.

ben şunu merak ediyorum. normalde tv oranı mantıken repaint yapması şart fakat bunu engelleme imkanları var portfoye 3 ayda bir hisseleri değiştir tusuna basıldıgında sadece 3 er aylık periyotlarla tv oranını hesaplarsa repaint vra filan diyemeyiz. eğer gerçekten boyle yapıyorsa repainti engellemişlerdir.

ama 3 ayı seçmeme rağmen aynı formulu 4 5 gun sonra calıstırıgımda baska hisseler ortaya cıkarsa 3 ayda bir hisse değiştirebilirsin seçeneğinin calısmadıgını ve bu sebeple programın TV göstergesinin repaint yaptıgını anlayacağız.

REPAİNT PROBLEMINI ÇÖZDÜĞKTEN SONRA FORMUL KURMA İŞİNE GEÇECEĞİZ.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Burada güzel güzel bir bilgi paylaşımı yapıyoruz. Son birkaç sayfayı okuyunca aslında kullanmayı düşünenlerden çok kanıtlasak ta zaten kullanmayacak olanlar çoğunlukla yazıyor. Güzel sorular soruyorlar, yorumlar yapıyorlar, fikirlerini belirtiyorlar. saygı duyarım. Herkesin fikrine saygım var; sonuçta topik babamın yeri değil.

Tam da bu noktada bir şey dikkatimi çekti, Lütfen kimse beni yanlış anlamasın, tekrar söylüyorum sorularınızdan çok yararlanıyorum ama BENCE asıl şaşırtıcı olan ne biliyor musunuz arkadaşlar : KİMSENİN TECRÜBEYLE İLGİLENDİĞİ YOK. Örneğin kaç yerde yazdım bilmiyorum 2014 sonundan günümüze %600 e yakın bizzat ben, bilfiil kendim, kazandım diyorum. Buna rağmen gelen mesajlara şaşırıyorum. Evet herkes fikrini söylesin ama ben başka bir boyuta geçmişim :Paramla savunduğum fikri piyasalarda UYGULAMA AŞAMASINDAYIM, teorik "ama, fakat, bilmem ki, öyle mi acaba" sorularını geride bırakalı en az 2 yıl olmuş.

Yaşar Erdinç'in YÜZME örneğiyle anlatırsam; kenarda kolumu nasıl kaldırsam iyi olur? ayaklarımı nasıl çırpayım? nefesi ne zaman alayım? şnorkel kullansam mı? Buraları geçmişim ben arkadaşlar, artık denizin içindeyim, yüzüyorum artık. Hem de iyi yüzüyorum.

20 yıllık borsacıyım. Evim yok, dolarım yok, bankada param yok, altınım yok. Tüm varlığımla borsadayım ben arkadaşlar. Çocuğumun geleceği de borsada.

Benim işimde ise tecrübe en önemli şeydir; işim kitaplardan bir yere kadar öğrenilir. Birinin tecrübesinden yararlanabilmek için yıllarca boğaz tokluğuna yanında çalışırsınız. Sanırım o nedenle tecrübe göz ardı edilince şaşırıyorum.
    Sitemimizi anlıyorum ama sonuçta bizde 10 bin 20 bin 50 bin neyse para yatıracağız . Getiri yüksek diye direk atlamamız çok da doğal olmazdı. İnternette niceleri var kendine göre sistemler portföyler yapmış kimisi başarılı kimisi değil bizde ne kadar başarılı onu anlamaya çalışıyoruz.

Konunun başlarında bir sözünüz vardı sistem daha iyi hale getirilebilir kendime göre benimde bazı kıstasım var demiştiniz . Kendime göre dediğiniz için bir daha sormadım bende kendime göre düzenlemeye çalışıyorum.
    Tecrübe konusuna gelince başkasının tecrübe ettiği başarısızlığı bilerek yeniden tecrübe etmek aptallıktır. Şu ana kadar Varsa şunu yapmayın Ben yaptım sonuç olumsuz dediğiniz bir şey bizde tekrar etmeyelim. Deniz mevzusunda ise burada kimisi kendi küçük havuzunda da olsa yüzmeye çabalıyor. Kimisi de büyük deryada sırt üstü kimisi kurbağalama ile yoluna devam ediyor.

8. Sevgili erhan,

Aslında kafadaki soru işaretleri bitse de en karlı oranları paylaşsak yaptığımız..İşin en zevkli kısmı o çünkü ama oraya bir türlü gelemedik.

Kendi yaptığım testlerden şimdiye kadar en kazançlı oranı f/k <13, TV>2 oranında gördüm örneğin..Drizm hocanın getirisinden fazla oluyor. Keşke herkes onlarca test yapsa da görsek en kazançlı oranı..

Tabi burda TV sadece bir filtre işlevi görüyor..Yani temettü yatırımcılığı değil önemli olan..Örneğin başkası için fd-favök oranı anlamlı olmayabilir...Net işletme sermayesi hakkında bilgi vermiyor diyebilir ve haklıdır da ama backtestlerde bu oran başarı oranını arttırıyor ise niye kullanmayalim ki...

Benim testler şimdilik bu şekilde

not: bazı kriterler var ki portföy değerini düşünüyor...Örneğin ben çok agresif bir portföy yapayım..Satışlar , efk, özsermaye karlılığı en iyi hisselerle falan portföy yapayım diyorsunuz ama ilginç şekilde bu oranlar kazanç oranlarını arttırmıyor..

Sayfa 35/214 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •