Sayfa 38/214 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 297 - 304 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. ben kaydırılmış hesaplattıramıyorum burada kaydırılmış hespaladıgında ındıkato duzensız hareket etmıyor

ancak ideal terminalinde kaydırılmışlar yok malesef excelde hesaplatabılıyorum.

SON RESİM

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3.  Alıntı Originally Posted by burdur15 Yazıyı Oku
    Sitemimizi anlıyorum ama sonuçta bizde 10 bin 20 bin 50 bin neyse para yatıracağız . Getiri yüksek diye direk atlamamız çok da doğal olmazdı. İnternette niceleri var kendine göre sistemler portföyler yapmış kimisi başarılı kimisi değil bizde ne kadar başarılı onu anlamaya çalışıyoruz.

Konunun başlarında bir sözünüz vardı sistem daha iyi hale getirilebilir kendime göre benimde bazı kıstasım var demiştiniz . Kendime göre dediğiniz için bir daha sormadım bende kendime göre düzenlemeye çalışıyorum.
    Tecrübe konusuna gelince başkasının tecrübe ettiği başarısızlığı bilerek yeniden tecrübe etmek aptallıktır. Şu ana kadar Varsa şunu yapmayın Ben yaptım sonuç olumsuz dediğiniz bir şey bizde tekrar etmeyelim. Deniz mevzusunda ise burada kimisi kendi küçük havuzunda da olsa yüzmeye çabalıyor. Kimisi de büyük deryada sırt üstü kimisi kurbağalama ile yoluna devam ediyor.
    Sayın burdur15;

Sitemimi yanlış anladığınızı düşünüyorum. Bunu daha önceleri de yazdım, ben bu formülü değil bu topikte, tam sayfa gazetede yayınlatsam insanlar uygulayamaz. Nitekim başlangıçtan bu güne kadar formülü uygulayan sayısı en fazla 10 olmuştur. Bunlardan da, hadi 1-2 sini hariç tutayım, büyük çoğunluğu 3. Düşüşü yaşadığında bırakacaktır. Bu konuda bir şüphem yok. Zaten sayın makifemre ve sayın TomBombadillo olmasaydı ne seçilmiş hisseleri ne de kazanç grafiklerini paylaşacaktım, sadece programı alanlar kendi testlerinin sonuçlarını göreceklerdi herhalde.

Benim “sitemim”, programa getirilen eleştirilere karşıydı. İster repaint olsun, ister bir arkadaşımızın iddia ettiği gibi TV yanlış hesaplanıyor olsun, HATTA HER ŞEYİ BOŞVERİN GEÇMİŞE YÖNELİK TÜM TESTLER YANLIŞ OLSA BİLE ben yaklaşık 2 yıldır hem de %600 gibi bir oranda para kazandığımı söylüyorum. Yani bu “arızalı” programda 2 yıldır formül çalıştırıyor, para kazanıyorum. Hatta daha ilgincini söyleyeyim, 1997’den beri bildiğim formül sistemiyle geçmişte de çok para kazandım ama onları saymıyorum bir de. Benim 2014 de öğrendiğim sadece TV nin etkisi ve queenstocks programının varlığı oldu. Daha önce başka oranlar kullanıyordum. Ben hiçbir zaman, bir hisse hariç, öyle Sayın YALIN’ın yaptığı gibi derin analizler yaparak hisse almadım. FORMÜL YATIRIMI SİZLER İÇİN YENİ. Yoksa ben çok uzun yıllardır bunu kullanıyorum hem de backtest yapmadan, sadece bir dergi haberine bakarak. O nedenle repaint yokken de ben formül yatırımı yapıyordum, queenstocks yokken de. Ne de uyguladığım formülün geçmiş getiri verilerine sahiptim. Queenstocks sadece elle yaptığım hesapları benim yerime yaptı ve geçmiş getirileri görünür kıldı o kadar.

İlgili dergi haberi için :
    http://www.formulanaliz.com/2017/08/...-birkac-cumle/

Bu sayfada 2010 da Yaşar Erdinç’e sorduğum soruya bir bakın. O zaman konu hakkında bir çalışması bile yoktu, ama şu an bu sistemin eğitimini veriyor. Ben o zaman da formül yatırımı yapıyordum; ne queenstocks vardı, ne backtest ne de repaint.

Bu nedenle arkadaşlar, özellikle formül yatırımı hakkında tecrübem sandığınız, düşündüğünüzden çok daha fazladır; söylediklerimi dikkate almanız kendi kazancınız için iyidir.

Sistemle ilgili paylaşmam gereken her şeyi, deneyimlerim de dahil, paylaştım zaten. Hepsi geçmiş sayfalarda mevcut. Bende kalan bilgiler genellikle para verip aldığım eğitimlerde öğrendiğim, patenti bana ait olmayan bilgiler. Sadece bunları söylemiyorum, ne de olsa emeğe saygı.

“Başkasının tecrübe ettiği başarısızlığı bilerek yeniden tecrübe etmek aptallıktır” demişsiniz. Benim yazdıklarım içinde bir başarısızlık emaresi yok zaten. Buraya asıl uygun olan cümle, “başkalarının deneyimlerinden öğrenmek gibi eşsiz bir beceriye sahip olan insan, bunu yapma konusundaki gönülsüzlüğüyle de benzersizdir” olurdu herhalde.

Bol kazançlar dilerim.

www.formulanaliz.com

4. Sn burdur15,

Ben eğitim almadım, sadece 50 TL'ye programı aldım..
    O yüzden test sonuçlarından elde ettiğim veriler şöyle özetlenebilir..

-Net satış büyümesi, özsermeya karlılığı, esas faaliyet karı büyümesi gibi bazı rasyolar vardır bilirsiniz..Genelde gelecekte en çok kazandıracak hisseleri bulmak isteyenler bunlara bakar...İşte bu rasyolar benim test sonuçlarıma göre öyle çok da kazandırmıyor..Sadece TV seçerek daha fazla kazanıyorsunuz...Şöyle oluyor portföylere bakınca; evet bu rasyoları seçince orge ve kront gibi bazı hisseleri yakalıyor progam ama leş bazı hisseler de giriyor portföye..Sonuçta toplam getiri geride kalıyor...

-Bu bakımdan ne kadar az rasyo üzerinden eliminasyon yapılırsa kazanç o denli büyüyor...Program aslında basit düşünmeyi öğretiyor..

-Bu tür sistemlerde en iyisini bulamazsanız bile (ki ben bulmak için yanıp tutuşuyorum kaç gündür) zaten bist 100 den fazla kazanırsınız...Çünkü temel prensip hep hissede olmak ve büyük boğalarda hep hissede durmaya devam ediyorsunuz.. Yani hata yapma şansınız yok...Israrla iyi bir hissede 5-6 yıl bekleyen kişi zaten kazanır...

-Çok agresif büyümeye yönelil rasyolar seçerseniz aylık portföy değişimleri 3 aylık portföy değişimlerinden daha iyi sonuçlar veriyor

-Daha az agresif rasyolar ile çalışıyorsanız 3 aylık portföy değişimleri daha iyi sonuçlar veriyor

5. pek ala şimdilik sadece ve sadece o gun not aldıgım formulde cıkan hısselerı kontrol edelım gelecekte değiştirecekmi diye repaint konusu sımdılık kapansın.

Şimdi geleim drzim hocamın henüz bize göre "idda olan" %600 lük getiriye

hocam bu getiriyi 2 yıldamı yaptınız.

1-sisteminiz nasıl ayarlandıda %600 ü elde ettiniz. formul nedir.

2-son 2 yılda hangi hisseleri ne kadar süre ile aldı sattıda %600 elde etti.

3-son 2 yıllık hesap özetinizin görüntüsünü atma imkanınız var mı ? şart değil atmanız bazı noktaları kapatadabılırsınız. Maksat ikna acısından yanlıs anlasılmasın.

kabalık ettıysem özür.
    Son düzenleme : erhanacikgoz1; 26-08-2017 saat: 23:04.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    pek ala şimdilik sadece ve sadece o gun not aldıgım formulde cıkan hısselerı kontrol edelım gelecekte değiştirecekmi diye repaint konusu sımdılık kapansın.

Şimdi geleim drzim hocamın henüz bize göre "idda olan" %600 lük getiriye

hocam bu getiriyi 2 yıldamı yaptınız.

1-sisteminiz nasıl ayarlandıda %600 ü elde ettiniz. formul nedir.

2-son 2 yılda hangi hisseleri ne kadar süre ile aldı sattıda %600 elde etti.

3-son 2 yıllık hesap özetinizin görüntüsünü atma imkanınız var mı ? şart değil atmanız bazı noktaları kapatadabılırsınız. Maksat ikna acısından yanlıs anlasılmasın.

kabalık ettıysem özür.
    bir yazı yazma gereği daha hissettim.

büyük iddalar büyük kanıtlar gerektirir.

ben sizin yalan söylemediğinizi iyi niyetli oldugunuzu yardımcı olmak istediğinizin FARKINDAYIM ve bundan HİÇ ŞÜPHEM YOK!

Lakin bizler sizden yukarı iddalara kanıt istemek yerine programın doğru calısıp calısmadıgını görürsek zaten sizden kanıt ıstemeye gerek kalmayacak doğru dıyecegız ve programı alıp uygulayacagız. Repaint olayını çözmek istememizdeki en önemli etken budur sizin iddanizin karşıgını doğrulugunu ıspatlamaktır.

repaint varsa iddaniz yalanmıdır onu ozman sormayı planlıyordum.

fakat hocam sürekli 3 tür aynı seyı tekrarlayınca repainti attım bir kenara tmm ozman hangi hissseleri almış satmışta %600 yapmış göster bizde repaint mepaint hikayeymiş gidip yarın rpogramı alıyoruz diyelim.

kabalık etmiş olmak istemiyorum. bunlar her insanın soracagı sorular.

ben 2 yılda %600 yaptım desem kaç kişi bana koşulsuz inanacak.

haliyle kabalık etmeyelim diye programın doğrulugunu çözme peşine gittik. olabilecek en makul yöntemi seçtik. iddanizin karşıgını ıspatlayalım diye. Bu hepimizin menfaatine. ANcak 3 tür gerek yok repainti çözmenize siz bana bakın %600 kazanmışım diyince... ne diyebilirim ki tamam inandımı diyelim........

tabiki tmm hangi formulle hangi hisselerle kazandın göster bende sen gösterince yarın programı alıp aynı formulu uretıp kazanayım diyorum.

zaten sizinde amacınız iyi niyetli olarka bizlere aydınlatmak yol göstermek yardımcı olmak değil mi ? o halde problem yok sanıyorum.

7. program ve formuller İNŞALLAH düzgün calısıyorduda bizde bu nımetten yararlanırız diye YANIP TUTUŞUYORUM.

Amacım kimseye camur atmak değil. DÜZGÜN CALISAN BİR ALGORİTMA var ve bu algoritma 2 yılda bir arkadaşımıza %600 kazandırmış. en kötü ihtimalle gelecek 2 yılda %300 rahat yapacak diyebiliriz.

ve bu algorşitmayi yapan adamlar bu programı 2 senelık kıralama ücretine 1000 TL istiyorlar.

sistemin vereceği hisselere sadece 1000 TL soksam bile parasını amorti edip üstüne kar ettiriyor.

Şimdi böyle bir durumla karşı karşıyayken. şüphe duymamız kadar daha dogal hiçbirşey olamaz.

2 yılda en az %300 hadi daha kötü hesaplayalım %100 yaptıracak bir algoritma için sadece 1000 TL isteniyor olması ilginç değil mi

keske ilginç olmasa inşallah ilginç değildir gayet dogaldırda bizde bu nimetten yararlansak inşallah kazandırıyordurda bende drzim hocama yemek ısmarlasam tek amacım var programın gerçekten kazandırıp kazandırmadıgını görmek istiyorum.

YOKSA BANANE UGRASMAM BILE zaten viopta algoritmam var benim trade ettiğim. amacım tamamen para kazandıran bu algoritmanın kazandırdıgını görüp gidip satın almak.

8. bune ya serkan 1980 adlı arkadaşımız benım sıze gösterdiğim ve kendi buldugum rasyo dediğim ve ismine potansıyel guc dediğim rasyodan bahsetmiş aslında daha şimdi gördüm eski yazıları okurken.

demişki pd/efk.

e zaten benım formulumde efk+nk/pd :D

ulen benden öncemı bulmuşlar bunu

Sayfa 38/214 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •