Sayfa 4/214 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. İyi de üç aylık dönemde hep aynı hisseler denk gelmez mi?

zaten temettü veren hisseler aşağı yukarı aynı. bir de 2005'ten 2017'ye kadar zaten borsa çılgın attı. Fakat 2009 krizini unutmamak lazım. o arada bile kazandırdı ise sistem mantıklı geldi bana da.

bilanço sonrasında mı almak lazım. 3 aylık periyotun başlangıcı ne olacak.

iş yatırımdan bakan arkadaşlar hangi hisseleri buldular mesela ilk on hisse olarak şu an.

2. hadi beraber beyin fırtınası yapalım....matrikse göre temettü verimi yüksek 10 firma listededir.Grafiklerinide koyuyorum,aşağıdaki indikator temettü verimliliği...bugun hisse alsanız hangisine tereddüt etmeden girersiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by qurman Yazıyı Oku
    hadi beraber beyin fırtınası yapalım....matrikse göre temettü verimi yüksek 10 firma listededir.Grafiklerinide koyuyorum,aşağıdaki indikator temettü verimliliği...bugun hisse alsanız hangisine tereddüt etmeden girersiniz?

Gsdho bu sene temettü açıklamadı galiba.

Valla liste dogruysa ilk bakışta burdan Doas harici almam ;)

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. bu arada QUEENSTOCK İNVESTOR programına göre temettü verimliliği yuksek ilk 10 hisseyi yazabilecek varsa onların da grafiklerini inceleyelim.

matriks verileri bana çok güvenilir gelmiyor.çünkü düşüş trendinde olan hisselerin temettü verimini o (sıfır) gösteriyor(tarama yapılan 464 hissenin 264 tanesinin temettü verimliliği sıfır olur mu?)...bize lazım olanda düşüş trendi biten hisseler...

5.  Alıntı Originally Posted by qurman Yazıyı Oku
    bu arada QUEENSTOCK İNVESTOR programına göre temettü verimliliği yuksek ilk 10 hisseyi yazabilecek varsa onların da grafiklerini inceleyelim.

matriks verileri bana çok güvenilir gelmiyor.çünkü düşüş trendinde olan hisselerin temettü verimini o (sıfır) gösteriyor(tarama yapılan 464 hissenin 264 tanesinin temettü verimliliği sıfır olur mu?)...bize lazım olanda düşüş trendi biten hisseler...

Son dağıtılan temettü tutarının son kapanış fiyatına bölünmesiyle elde edilmiştir

6. quinstock a göre diğer eksik grafikleride koyalım.yorum yapmak isteyen varsa bakabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    01.01.2005 İLE 28.06.2017 tarihleri arasında tamı tamına % 22.000 oranında kazandırmış, yani başlangıçta konulan 10.000 lirayı 2 milyon 200 bin lira yapmış bir formülü paylaşıyorum :

1- bir başlangıç tarihi seç (mesela bugün, yarın vb)

2- BİST TÜM hisselerini TEMETTÜ VERİMLİLİĞİNE göre sırala. İLK 10 HİSSEYİ BELİRLE.

Bu aşamada belirlediğin hisselerin temel analizlerini, teknik analizlerini YAPMA, haberlerini OKUMA, alan-satanlarına BAKMA, gurularını-topiklerini OKUMA, EKRANINI KAPAT.
    TAMAM MI?
    ŞİMDİ SONRAKİ AŞAMAYA GEÇ.

3- Yatırım için ayırdığın parayı 10 parçaya böl. Belirlediğin hisseleri, parasal olarak eşit miktarlarda, Alım günü kapanış fiyatından/yakınından AL.

4- Takvimde 3 ay sonraki günü işaretle.

5- 3 AY SONRA YENİ ALACAĞIN 10 HİSSEYİ BELİRLE. Ogün elindeki hisseleri kapanış fiyatı/yakınından satıp, yeni hisselerini (PARASAL OLARAK EŞİT MİKTARLARDA) kapanış fiyatı/yakını fiyatlardan AL.

6- yukarıdaki adımları 3 ayda 1 tekrarla...

Bundan sonrası SABIR ve DİSİPLİN ile sisteme sadakat.

YATIRIM TAVSİYESİ KESİNLİKLE DEĞİLDİR. bİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.

Arkadaşlar katkılarınız için teşekkür ederim.

Yukarıdaki iletimi tekrar okuyun.

“magnetron nedir ?” kaç kişi biliyor mesela..Ama bunu bilmemeleri insanların mikrodalga fırın kullanmalarına engel olmuyor, Fişi takıyor, 1 dk. Sonra malzemesini ısınmış olarak alıyor yetmez mi? Kullandığımız her şeyin “tüm özelliklerini” biliyormuyuz, mesela TV, uydu alıcı, cep telefonu, laptop vb. Ama yine de kullanıyoruz.

Benim yazdığım sistemi de bir “hisse makinesi” olarak düşünün, Hisseleri herhangi bir gün QUEENSTOCKS denen makineye atıyorum, çıkan hisseleri alıyorum ; borsa şu seviyedeymiş, tekniği kötüymüş, sahibi yaramazmış, yılda 2 sefer temettü veriyormuş, hep aynı hisseler çıkıyormuş, FED şunu demiş, FITCH bunu demiş, dolar uçmuş, altın kaçmış, ev daha çok getiriyormuş, arsa almak daha iyiymiş, o beğenmiş, bu şunu demiş…. Eyvallah düşüncelerinize saygım sonsuz lakin bu yöntem bunlarla ilgili değil….. Ben bu sistemi “çocuklarının geleceği için her ay bir altın kenara koyacak disipline ve bekleyecek sabıra sahip “ insanlar için anlatıyorum, ben de onlardan biriyim. Aşağıdaki hikaye sistemin “felsefesini” çok iyi açıklamaktadır :

http://www.kendinigelistir.com/sagir-kurbaga/

“Hangi gün başlayayım” sorusunu özellikle cevaplamıyorum, zira farklı tarihlerin kullanılması sistemi uzun süre çalışır halde tutacaktır.

Diğer bir konu “hisse bulma yöntemleri” ile ilgili…

20-30 yıl sonra KOAH, kanser olmak için nasıl bugün düzenli sigara içerek, 10-15 yıl sonra kalp krizi, felç geçirmek ya da daha ileride Alzheimer, demans gibi hst.ları garantiye almak için bugün kola, fastfood, şerbetli tatlı yiyip, sigara içip, spor yapmayıp, streeessssli işlerimizde çalışarak geleceğimize yatırım yapıyorsak ; bahsettiğim getirileri elde etmek için adı geçen programı almanızı öneririm. Bulduğunuz siteler, hazırladığınız tablolar çok güzel, ellerinize sağlık..Ama ben alacağım hisseleri QUEENSTOCK’ta görmek isterim,size de en az birkaç dönem (en az 40 kez) karşılaştırma yaptıktan sonra kullanmanızı önerebilirim. (40 kez test ederseniz bulduğunuz sonuç bilimsel olarak kabul edilebilir oluyor...)

Sizler için bir site yaptım :

http://www.temelanaliz3.com/

Bu sitedeki yazılardan yaralanacağınızı umuyorum (yoksa 220 lira boşa gidecek). Sitedeki aksaklıklar konusunda yardım ederseniz hayır demem.

Bol kazançlar……

8.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Arkadaşlar katkılarınız için teşekkür ederim.

Yukarıdaki iletimi tekrar okuyun.

�magnetron nedir ?� kaç kişi biliyor mesela..Ama bunu bilmemeleri insanların mikrodalga fırın kullanmalarına engel olmuyor, Fişi takıyor, 1 dk. Sonra malzemesini ısınmış olarak alıyor yetmez mi? Kullandığımız her şeyin �tüm özelliklerini� biliyormuyuz, mesela TV, uydu alıcı, cep telefonu, laptop vb. Ama yine de kullanıyoruz.

Benim yazdığım sistemi de bir �hisse makinesi� olarak düşünün, Hisseleri herhangi bir gün QUEENSTOCKS denen makineye atıyorum, çıkan hisseleri alıyorum ; borsa şu seviyedeymiş, tekniği kötüymüş, sahibi yaramazmış, yılda 2 sefer temettü veriyormuş, hep aynı hisseler çıkıyormuş, FED şunu demiş, FITCH bunu demiş, dolar uçmuş, altın kaçmış, ev daha çok getiriyormuş, arsa almak daha iyiymiş, o beğenmiş, bu şunu demiş�. Eyvallah düşüncelerinize saygım sonsuz lakin bu yöntem bunlarla ilgili değil�.. Ben bu sistemi �çocuklarının geleceği için her ay bir altın kenara koyacak disipline ve bekleyecek sabıra sahip � insanlar için anlatıyorum, ben de onlardan biriyim. Aşağıdaki hikaye sistemin �felsefesini� çok iyi açıklamaktadır :

http://www.kendinigelistir.com/sagir-kurbaga/

�Hangi gün başlayayım� sorusunu özellikle cevaplamıyorum, zira farklı tarihlerin kullanılması sistemi uzun süre çalışır halde tutacaktır.

Diğer bir konu �hisse bulma yöntemleri� ile ilgili�

20-30 yıl sonra KOAH, kanser olmak için nasıl bugün düzenli sigara içerek, 10-15 yıl sonra kalp krizi, felç geçirmek ya da daha ileride Alzheimer, demans gibi hst.ları garantiye almak için bugün kola, fastfood, şerbetli tatlı yiyip, sigara içip, spor yapmayıp, streeessssli işlerimizde çalışarak geleceğimize yatırım yapıyorsak ; bahsettiğim getirileri elde etmek için adı geçen programı almanızı öneririm. Bulduğunuz siteler, hazırladığınız tablolar çok güzel, ellerinize sağlık..Ama ben alacağım hisseleri QUEENSTOCK�ta görmek isterim,size de en az birkaç dönem (en az 40 kez) karşılaştırma yaptıktan sonra kullanmanızı önerebilirim. (40 kez test ederseniz bulduğunuz sonuç bilimsel olarak kabul edilebilir oluyor...)

Sizler için bir site yaptım :

http://www.temelanaliz3.com/

Bu sitedeki yazılardan yaralanacağınızı umuyorum (yoksa 220 lira boşa gidecek). Sitedeki aksaklıklar konusunda yardım ederseniz hayır demem.

Bol kazançlar��
    Hocam bahsettiğiniz program ile bulmak yerine biz kendimiz de bulsak aynı sonucu vermez mi?

Sonuçta veriler aynı hisseler aynı

Maksat on hisse belirlemek

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 4/214 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •