Sayfa 73/214 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın TomBombadillo ;

anladığım kadarıyla sistem BİR ÖNCEKİ GÜNÜN KAPANIŞLARINI KULLANIYOR zira bu ayın 2'sinde kapanış sonrası ne kadar denersek deneyelim yeni hisselere ulaşamadık, ama 3. günün seans kapanış sonrasında yeni hisse listelerini gördük (2-3 sayfa öncesindeki mesajlarda görülebilir).

TV ile ilgili seçimlerde sistem EN SON VERİLERE GÖRE bir portföy güncellemesi yapıyor ama bu bir GETİRİ MAXİMİZASYONU ŞEKLİNDE DEĞİL ve görebildiğim kadarıyla daha çok 5 li portföylerde TEK HİSSE DEĞİŞMESİ şeklinde. Biz portföy oluşturduğumuz tarihteki EN SON VERİLERİ KULLANIYORUZ ama örneğin 10 gün sonra baktığımızda eğer hisselerde değişme varsa demek ki bu dönemde EN SON VERİLERDE DEĞİŞME VAR, bu değişim hem iyi hem de kötü yönde olabileceğinden ORTALAMA OLARAK uzun vadeli getirilerde çok büyük bir bozulmaya neden olmayacaktır diye düşünüyorum ; zaten alım-satım sırasında fiyatlarda da bir miktar pozitif ya da negatif SAPMA olabileceğinden geçmiş getiriler bir miktar İSKONTO EDİLEREK dikkate alınmalıdır.

TV OLMAYAN seçimlerde ise son bilançonun geldiği tarihi izleyen günden SONRA veriler artık değişmeyeceğinden, bu tarihten sonra oluşturulacak portföylere ait hisselerin ilerideki tarihlerde değişmeleri için bir sebep de olmayacak ve bir diğer alım zamanına kadar hisselerde değişiklik gözlenmeyecektir diye düşünüyorum.
    Hocam program getiri maksimizasyonu yapmıyor, bunda sıkıntı yok. Yani gördüğümüz gelirler belki de reel portföyden daha düşük, yani program bizim gördüğümüzden daha fazla bile kazandırıyor olabilir ama insan doğası işte, duruma tam olarak hakim olmak istiyoruz...
    Yatırım kapsamında değerlendirelemez

2. http://www.hisse.net/topluluk/showth...61#post1013161

543 nolu iletiniz için tebrikler sayın TomBombadillo.

İlgili topikteki yazılan YATIRIM TAKTİKLERİNE ve ÖNERİLERİNE baktıkça şaşırıyorum. Aslında önce o topikteki yazılar okunduktan sonra burası okunursa durum daha da netleşecektir diye düşünüyorum.

yanlış anlama olmasın diye şunu da belirteyim : kimsenin yatırım şekli, yöntemi doğru ya da yanlış değerlendirmek bana düşmez ama önerilerde herkes kendi formülünü kullanıyor ve bir belirsizlik var. ayrıca kimse başarı ya da başarısızlıklarından, geçmiş getirilerinden de söz etmiyor, zaten getiri beklentileri de öyle düşük ki. Benim bundan 7 yıl önceki halime benziyor.

umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by sakinadam6 Yazıyı Oku
    Sevgili human1,
    burada fikir belirten arkadaşlar içinde gördüğüm herkesin temettü yatırımcılığı konusunda bilgi,en azından fikir sahibi olduğu.
    Sizin söylediklerinizin doğruluğuna katılmakla beraber,sürdürülen konuşmalar bir algoritmanın incelenmesi/sorgulanması hakkında. Sizin de bu konuda değerli katkılarınızı bekliyoruz.
    Benim de çok önem verdiğim temettü yatırımcılığı konusunu ayrı bir topikte detaylıca tartışırız.
    sayın sakin adam6 22 yıldır bu piyasadayım.emin olun bir çok kişiden algoritma konusunda daha bilgiliyim.bu konuya girmememin ana nedeni polemik oluşturmamak.Kendme özel algoritma dahi kullandım ve kullanıyorum..Ama hata payı oranı düşünüldüğü zaman (12-24-36-48 dönemler halinde) zaten çok da yen bir sistem değil.burda asıl önemli olan sistemin sürdürülebilirliğini hesaplamak.Ben bayağı bir inceledim.Repaint oluşumununda ilk andan beri farkındayım.ama etkisinin %20 yi geçmeyeceğinden eminim.Pek vaktim yok.çalıştığım için bunları da buraya atamıyorum.Fakat benim algoritmik işlem yapan programımın dahi ilerisinde bir (muhtemel )kazanç sunuyor.her iki sistemde de birer portföyüm var. bir kaç ay içinde ikisininde performansını burada paylaşırım.Bakalım neyleyecekler.syg.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. human diğer algoritma derken neyi kastediyorsun merak ettim bende bu işi yaptıgım için.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    human diğer algoritma derken neyi kastediyorsun merak ettim bende bu işi yaptıgım için.
    kuzenimin geliştirdiği ve haftalık al sat sinyalleri veren bir yazılım.yaklaşık 2,5 yıldır kullanıyorum.Onunla bu sistemi karşılaştırıyorum.diğer sistemimde bana hisseleri haftalık olarak veriyor.Kuzenim endekse,sektöre göre ytanımladığım hisseleri FK/Özsermaye ve ile TV oranı ile bist100 deki ilk 10 hisseyi gösteriyor. şu ana kadar başarısı sadece %135 civarı.Yalnız eğer müdahalelerde bulınmasaydım bir %30 gibi daha ekleme yapabilirdim.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    kuzenimin geliştirdiği ve haftalık al sat sinyalleri veren bir yazılım.yaklaşık 2,5 yıldır kullanıyorum.Onunla bu sistemi karşılaştırıyorum.diğer sistemimde bana hisseleri haftalık olarak veriyor.Kuzenim endekse,sektöre göre ytanımladığım hisseleri FK/Özsermaye ve ile TV oranı ile bist100 deki ilk 10 hisseyi gösteriyor. şu ana kadar başarısı sadece %135 civarı.Yalnız eğer müdahalelerde bulınmasaydım bir %30 gibi daha ekleme yapabilirdim.
    anladım basarılar
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

HAYALLERİ bırakın ))

ve komik olmayın.. piyasa öyle kolay değil. TV falan.

bahsettiğiniz kadar kolay olsaydı o iş milyar dolar yöneten kurumların fonların aynı anda 250 datayı mikro saniye eşiğinde işleyen algoritmaları tüm dünyanın hakimi olurdu !

senede % 15 net kar eden fon yönetim kendini şanslı hissediyor.

siz % 7 binden bahsediyorsunuz.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

neyse

yakında yanıldık ama en azından şansımızı denedikçiler yavaştan başlar.

günü gelince alıntılarım yukarıdaki yazımı.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 73/214 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •