Sayfa 91/214 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 721 - 728 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Bu başlıktan sonra queenstocks ile ilgili araştırma yaparken bir eğitim videosunda aşağıdaki formüle denk gelmiştim. Şu an, videonun adresini hatırlamıyorum ama youtube'da idi.

Programı kullananlar tam nereye yazılacağını biliyorlardır diye düşünüyorum ;

Temek Kriter

TV()>=0 and NetKarBuyume( )>(Ufe( 12 ) +5) and OzsermayeKarlilikYillik( )>(Ufe( 12 ) +2);

Sıralama Kriteri

TV();

Tv'nin yanına farklı kriterler eklemek isteyenler için birebir. Net karını ve özsermayesini enflasyon üzerinde büyütüp temettü verenleri tv kriterine göre sıralıyor.
    Bu formülü yazabilmek için pro. versiyonu lazım. Getiriler muhtemeldir ki aylık dönemlerde iyi çıkacaktır diye düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Bu formülü yazabilmek için pro. versiyonu lazım. Getiriler muhtemeldir ki aylık dönemlerde iyi çıkacaktır diye düşünüyorum.
    Biraz uğraştırır ama manuel olarak temettü hisselerinin bilanço tarihlerinde de hesaplanabilir.

Videonun linkini buldum (25:03'den başlıyor. Formülü yazdıktan sonra 25:13 civarı aşağıya doğru indiğinde simülasyonun yapıldığı dönem görünüyor) : https://youtu.be/_A1S9mqEmXc?t=25m3s

Bu kriterler için bilanço açıklanma tarihleri önem arz eder. Bu nedenle, manuel de olsa programla da yapılsa bu tarihleri göz önüne almak lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Biraz uğraştırır ama manuel olarak temettü hisselerinin bilanço tarihlerinde de hesaplanabilir.

Videonun linkini buldum (25:03'den başlıyor. Formülü yazdıktan sonra 25:13 civarı aşağıya doğru indiğinde simülasyonun yapıldığı dönem görünüyor) : https://youtu.be/_A1S9mqEmXc?t=25m3s

Bu kriterler için bilanço açıklanma tarihleri önem arz eder. Bu nedenle, manuel de olsa programla da yapılsa bu tarihleri göz önüne almak lazım.

Benim tezim 3 AYDA 1 KEZ 30 DAKİKA AYIRARAK kazançlı yatırım yapılabilir şeklinde olduğundan programı öneriyorum . Yoksa isteyen istediği şekilde hisselerini bulabilir tabiidir ki.

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Benim tezim 3 AYDA 1 KEZ 30 DAKİKA AYIRARAK kazançlı yatırım yapılabilir şeklinde olduğundan programı öneriyorum . Yoksa isteyen istediği şekilde hisselerini bulabilir tabiidir ki.
    Sn.DRİZM, sizin öneriniz çok daha pratik. Hem zaman, hem de paradan tasarruf.

5. gençler hala daha getirileri görünce kilitlenip kalmışsınız.

İster TV ister baska birşey repaint yaptıgını tespit ettik borfine sorduk onlarda hisselerin değiştiğini söylüyorlar yaşar erdinçte hisseler değişiyor dedi. repainte cevap vermedi. zaten hisseler değişiyorsa otomatık olarka repaint oluyor.

O halde geçmiş getirilerin kesinlikle yanlış oldugunu biliyoruz.

Peki o halde bu yontemı nasıl uygulayacaksınız.

Hiç kimse bunu düşünmüyormu anlamadım ki abi.

Manuelde hesaplasan programda hesaplasa ikiside aynı şeyi hesaplıyor zaten bunda bir sorun yok ama bugun hesapladıgınızda xyz yarın hesapladıgınız zxc hisselerini cıkartıyor.

Hangilerini alacaz hangilerini almayacak.

xyz hisselerini alırsak gelecek sene %50 kar ettik diyelim.
    zxc hisselerini alırsak gelecek sene %10 kar ettik diyelim.

e şimdi adam demeyecek mı yaw ben senle aynı kriteri baz almama rağmen sen bu kadar getiri elde ettin de ben niye edemedim diye sormayacak mı ?

oteki %50 ettiyse buda %45 eder nasıl diyebileceksiniz hangi KANITLAR her iki portfoyunde bırbırıne eş veya yakın getiri elde edeceğini söylüyor.

Hatta hangi kanıtlar bu yöntemın kesin kar ettireceğini söylüyor ?

Repaintli bir formulun getirisini ölçemezsınız ki her ayın 1'inde tuşa bastıgınızı ve portfoyu her 1 ayda bir değiştirdiğinizi varsayalım. bunda 5 yıllık getiri %1000 cıkabilir.

ayın 5'inde tuşa basarak her 1 ayda bir değiştirdiğinizde getiri %500 çıkabilir.

Büyük bir bilinmezlik yokmu bu işin içinde bunları nasıl normal görebilirsiniz.

ha bana deyinki tv f/k pp/dd vb fiyata baglı değişkenlerı kullanmadan formul yarattım onu kullanıyorum basım gözüm üstüne.

TV nin repaint yapmayan versionunu yaptım onu kullanıyorum deyin basım gozum ustune.

Lakinki ben repaint yapan bir değişkenin kullanılmasını tehlikeli buluyorum.

Vaktinizi bunun gibi şeyler yerine farklı formuller yaratmaya ayırsanız sonuclar cok daha ıyı olabılır gerçek portfoyde.

Mesela tamam bir formulde TV pp/dd f/k gibi repaintli formuller olsun. gerçek hesapta kullan.

yanina 2 tane daha repaint yapmayan değişkenlerı baz alan 2 portfoy daha koy onlarıda gerçek hesapta al.

Gerçek piyasada 3 portfoyude karsılastır.

1 sene sonunda hangısı daha iyi kar etmiş bak.

Bunlarıda kurun yapın gerçek hesaplarınızda veya sanalda bu portfoylerıde test edin.

Çünkü tek bır repaintli portfoyde tesadufen mı kazandınız yoksa gerçekten mı kazanıdınız anlayamayacaksınız.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

erhaannnn

zaman dedik

kasma yaşasınlar öğrensinler.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7. Sn. DRİZM ,

Sizden bir ricam var. Programı gelecek hafta her gün bir kez 1.1.2005 ile 19.10.2017 tarihlerini arasında çalıştırarak son önerdiği 10 hisseyi burada paylasabilir misiniz? Repaint konusu bu sayede gençler ve kendini genç hissedenler için aydınlansın.

Bu test; programın 19.10.2017 tarihinde tv kriterine göre seçilen hisselerin sonraki hafta içerisinde değiştirip değişmediğini yani listenin repaint yapıp yapmadığını gösterecektir.

Son dağıtılan hisse başı temettü / 19.10.2017 tarihi hissenin kapanış değeri sonraki tarihlerde değişmeyeceği için tv'de değişmeyecektir. Program değiştirirse, bu sadece programın performans hesabının yanlış olduğunu gösterir.
    Son düzenleme : flexy; 20-10-2017 saat: 05:38.

8.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Sn. DRİZM ,

Sizden bir ricam var. Programı gelecek hafta her gün bir kez 1.1.2005 ile 19.10.2017 tarihlerini arasında çalıştırarak son önerdiği 10 hisseyi burada paylasabilir misiniz? Repaint konusu bu sayede gençler ve kendini genç hissedenler için aydınlansın.

Bu test; programın 19.10.2017 tarihinde tv kriterine göre seçilen hisselerin sonraki hafta içerisinde değiştirip değişmediğini yani listenin repaint yapıp yapmadığını gösterecektir.

Son dağıtılan hisse başı temettü / 19.10.2017 tarihi hissenin kapanış değeri sonraki tarihlerde değişmeyeceği için tv'de değişmeyecektir. Program değiştirirse, bu sadece programın performans hesabının yanlış olduğunu gösterir.
    Sayın flexy,

maalesef şimdilerde program üyeliğim yok ama isteğinizi programı kullananlardan biri yapabilir sanıyorum.

Bir de...daha çok ayın ilk günleri seçilen hisselerin sonradan değişme ihtimalinin daha fazla olduğunu da dikkate almak lazım...

Sayfa 91/214 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •