Alıntı Originally Posted by sakinadam6 Yazıyı Oku
Sn DRİZM,
size yazmadan önce bahsettiğiniz gönderiyi okumuştum. Benim bahsettiğim günlük bir olay değil. Bir ay öncesinde yaşanıp bitmiş bir olayın bugün farklı yaşanmış gibi simule edilmesi. Hakeza seans kapandıktan sonra da yaptığım kontrolde aynı sorun devam ediyor.
Gönderimi bir kez daha okursanız farklı bir cevabınızın olacağını umuyorum.
Aynı konuyu Quennstock'a soru olarak da yönlendirdim.Oradan bir cevap gelirse sizinle paylaşacağım.
Ben bu konuda sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum.

Sayın sakinadam6 ;

bu konuya daha önce sayın TomBombadillo dikkat çekmişti, bunun üzerine hem ben hem de kendisi program üreticileri ile görüştük. benim aldığım cevapta program yeni veriler geldikçe uyarlama yapıyor dendi. Portföy yöneticilerinin buna buldukları çözüm belirledikleri tarihte seçtikleri hisseleri AYRI BİR EXCEL TABLODA takip etmekmiş.

ben de sizin gibi programın bir kullanıcısıyım, bence portföy yöneticileri TV ile ilgili formülleri pek kullanmıyorlar genelde yöntemleri "çok kriter, az getiri" tarzında diye düşünüyorum. Çünkü eğer TV ni kullansalardı bu anlattığınız sapma şimdiye düzeltilirdi diye düşünüyorum.

Önümüzdeki hafta Yaşar Erdinç'in temel analiz stratejileri eğitimine katılacağım O eğitim sırasında programın bu "özelliğinden" bahsedeceğim. Bir çözüm beklemiyorum ama cevabı paylaşırım.

Bu arada FASWEB PRO olarak yeni bir program satışa sunuldu, eski programda olmayan ve düşük F/K ve yüksek TV ile portföy oluşturabileceğiniz bir modül eklemişler, bu formül Yaşar ERdinç'in formüllerinden biriydi.

Eğer benim tecrübemi merak ediyorsanız hemen söyleyeyim : 11.2014 den beri 12. alımımı geçenlerde yaptım, alım yaptığım tarihlerdeki hisselerin bazıları ilerleyen tarihlerde değişmişlerdi fakat 12 sayılık bir örnek grubu yeterli olmamakla birlikte seçtiğim hisselerin getirileri iyiydi ve çoğunlukla sonradan değişen hisselerden daha iyi... Bu nedenle ben sistemimi değiştirmedim.