Sayfa 21/214 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 161 - 168 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. Sayın Cengizak ;

kusurabakmayın, beklettim biraz... nasıl yardımcı olacağımı düşünüyordum...

queenstock farklı kullanıcılara izin vermiyor... Ama bazı arkadaşlar işyatırım sitesinden verileri alıp kendileri listelerini hazırlıyorlar...

başka yöntem bilmiyorum açıkçası.... Belki BUHUR25'ten yararlanabilirsiniz, formül yatırımı kadar olmasa da getirileri iyi, verileri herkese açık.

Ama bana sorarsanız formül yatırımından ayrılmamanızı öneririm. 3 ayda bir 75 lira vereceksiniz burası tamam, ama getirisi de iyi olacak.. Bu nedenle öncelikle burada ve sitemde yazdıklarımı okuyun, eğer aklınıza yatıyorsa uygulayın.

Bu arada biz tartıştık diye sayın Akif bey'in sistemi kötü demek değil, kendisi bu topikten önce de değerli paylaşımları olan birisi. Lütfen yanlış anlamayın ama onu da gayet rahat takip edebilirsiniz. Sonuçta bizim tartışmamız "etik üstüne" idi, yoksa sistemi, bence, BUHUR25'E göre daha iyi getiriler üretecektir diye düşünüyorum.

Bol kazançlar....

2. Halil hocayı yakından takip ediyorum. Şu anki pörtföyümü de onun 25 lisinin içinden seçerek oluşturdum. Malum cüzi sermaye 25 e bölünürse komik sayıda lotlar kalacak. Ama malum stratejiyi sonuçta bozduğum için yeterince verim alabileceğimi sanmıyorum. Açıkçası temel analizimi kolaylaştırmak için borfin almayı planlarken bu değerli başlığa rastladım ve oldukça ilgimi çekti. Sıkıntım ise bu programı hiç bilmiyorum. Sizin bulduğunuz kar marjları için excel yada numbers gibi bir dil mi kullanmak gerekiyor? Yani ben programı öğrenmek adına yıllık olarak düşünmüştüm ama dil yoksa dediğiniz daha mantıklı. Yaptığınız tek şey filtrelememi? Akif beyin stratejisini de inceledim. Kendisince yaptığı filtrelemeyi paylaşmış ama ekstra birşey varmı bilmiyorum. Birde anlamadığım geçmişe yönelik testlerde enflasyon dahil edilmediği içinmi bu derece yüksek çıkıyor? Örneğin şu an yatıracağım 100 tl geçmişe yönelik testlerde %200.000 çıkan bir sistemde 2027 yılında 200.000 olmalı anlamına geliyormu gerçekten yoksa sistemde kayıplar olacakmı?(teorik olarak) Kusra bakmayın sayı okadar yüksek ki sanki ben yanlış anlıyor gibi hissediyorum.

Edit: kusra bakmayın çok soru soruyorum ama bu sistem aselsan gibi tv si çok düşük fakat sürekli bedelsiz veren şirketleri yok mu sayıyor?

3. Bu ayin sonuna kadar 31 agustos 17:00 ye kadar programin ayligi 50 tl bilginiz olsun.

4. sayın cengizak,

bana biraz zaman verin bir yazı hazırlayacağım sorularınız için. Spor yapmam lazım, yaklaşık 2 saate ihtiyacım var... Görüşmek üzere..

5. sayın cengizak,

bana biraz zaman verin bir yazı hazırlayacağım sorularınız için. Spor yapmam lazım, yaklaşık 2 saate ihtiyacım var... Görüşmek üzere..

6. Bilgilendirme için teşekkürler. Şimdi borfinden arayıp 1 haftalık deneme sürümü verdiler ama sanırım TV sıralaması yok yada henüz ben bulamadım. Sanırım bu programa muhtacız

7. İyi sporlar hocam görüşmek üzere.

8. Siz cevap yazmadan aklıma gelmişken sorayım. Bu sistem hep 10 sene üzerinden çalıştırılmış. Bunu 1 sene için çalıştırınca sonuç ne çıkıyor acaba? 10 yılda %100-200 bin getiren bir sistemin yıllık bazda zarar yazmasını düşünmek biraz abes kaçar sanırım. Bunu test eden varsa paylaşırsa sevinirim. Bu arada manuel olarak son çeyrek için küçük çaplı bir hesap yaptım gyoları dahil edince kar daha fazla oluyor. Acaba şöyle diyebilirmiyiz? Endeks yükseliş trendinde iken gyoları dahil edip alçalışta çıkarsak böylece kendimizi güvenli bölgede tutmuş olabilirmiyiz? Belki program ile 2008 yada 13 için test edilebilir.

Sayfa 21/214 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •