Sayfa 164/214 İlkİlk ... 64114154162163164165166174 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

Alıntı Originally Posted by mugen Yazıyı Oku
    Ha o arkadas sendin demek
    Tamam duz mantik dort islem hesabini anladik da hala her gun duzenli takip ediyorsun forumu demek. Keske laf gelmeden bir seyler yazsaydin 3 ay sonra da biz de yanlis seyler dusunmeseydik hakkinda. Neyse ben anlayacagimi anladim )
    ben değilim zaten bunları söylemek içinde kahin olmaya gerek yok. topicin en başındaki sürmanşeti okursanız böyle birşeyin mantıkende mümkün olmayacağını bilmeniz gerekir.

senede % 45 olarak düzeltilmesi gerekli. !

yoksa balon reklama giriyor
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Testin yapıldığı dönemde yaşanan ekonomik-siyasi gelişmelere (ki ne kadar çalkantılı dönem olduğu aşikardır..) benzer bir dönem yaşanırsa, büyük ihtimal ile verilen sonuç yakalanabilir demektir.
    aynı şey tersi içinde mümkün olabilir demektir bu bu nedenle biz buna piyasa diyoruz.

yani EKSİ % 22 BİN kayıp.

doğru ortalama rakamı ile senede % 45 kayıp.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Burada gizli-saklı olan bir şey yok : yöntem belli, formül belli, kullanılan program belli... ALGORİTMA GİBİ KAPALI KUTU İŞLEMLER YAPMIYORUZ. İSTEYEN HERKES programı alıp kendi testlerini yapabilir; istediği tarihten başlatabilir, eklemeler-çıkarmalar yapabilir. Takıldıkları yerleri sorabilir...

Alıntıladığınız mesajımda hata yapmışım. Kendi mesajımı düzelttim. 210 yerine 230, 53,38 yerine ise 54,50 yazılacak. Düzeltebilirseniz iyi olur. Ky'yı en az sizin kadar önemsediğimden buradayım.

İlk mesajda verilen rakamlar nominal getiridir. 1,545 ^ 12.5 yaptığınızda 230 ( %22000 ) sonucuna varılır. Bu, her 12.5 yılda %22000 getiri sağlayacaksınız demek değildir. Testin yapıldığı dönemde yaşanan ekonomik-siyasi gelişmelere (ki ne kadar çalkantılı dönem olduğu aşikardır..) benzer bir dönem yaşanırsa, büyük ihtimal ile verilen sonuç yakalanabilir demektir.

sayın flexy'nin gönderisini bir kez daha okuyun, sistem HER YIL DÜZENLİ OLARAK %45 GETİRİ ÜRETMEZ.. Daha önce de yazdım, tekrar yazıyorum : Eğer bu sistemi 2000 yılı ZİRVESİNDE uygulamaya başlasaydınız TAM 5 YIL BOYUNCA, 2007 zirvesinde kullanmaya başlasaydınız TAM 2 YIL BOYUNCA ZARAR YAZACAKTINIZ, sermayeniz yarıya inecekti...Ama uygulamaktan vazgeçmeseydiniz mükemmel getirileriniz olacaktı.

GETİRİLERİ UZUN VADEDE BELLİ OLACAK BİR SİSTEMİ 5 AYLIK, 1 YILLIK SONUÇLARLA DEĞERLENDİRMEMELİSİNİZ diye düşünüyorum.

Beni taraflı buluyorsanız sayın kurtönder'i, sayın mhtakif'in linklerini izleyebilirsiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ben değilim zaten bunları söylemek içinde kahin olmaya gerek yok. topicin en başındaki sürmanşeti okursanız böyle birşeyin mantıkende mümkün olmayacağını bilmeniz gerekir.

senede % 45 olarak düzeltilmesi gerekli. !

yoksa balon reklama giriyor
    Nereyi nasıl okuyup hesap yapıyorsunuz ben açıkçası demek istediğinizi anlamıyorum. sağ kulağını sağ elle tut diyor program siz sol elimle dolanarak tutarım ben diyorsunuz.

12 yıl önce 100TL koyduğunuz sistemde paranız 11 yıl sonunda 11280 tl olmuş bu 1 sene sonunda ise 22bin tl olmuş.
    Benim tarama koşullarımı kontrol ettiğimde Bu sene %85 getiri sağlamış. Ben 6aydır sistemdeyim %21 civarında getirisi olmuş programın.

Daha önce kendi tarama modelimle ilgili 12 yıllık resimleri paylaşmıştım oradan bakabilirsiniz isterseniz. Yıl Yıl koyduğum için resimleri hangi yıllarda ne kadar artış eksiliş olduğunu dökebilirsiniz. Bu tip bir yatırımda bana göre senelik kazancın önemi yok 5,7,10 sene sonra toplam getiri ne olacak o önemli ve sisteme sonuna kadar sadık olmak.

6 ay içerisinde 2-3 kere repaint ile ilgili durumuda yazdım ilgili yerlerle de görüştüm ama fiyat bileşeni olan taramalarda illaki oluyor ama 3 aylık süre içerisinde max 1 tane oluyor. Hee tamamen repaint yapmıyor ki program siz taramanızı ona göre sınıflandırırsanız repaint önüne de geçebilirsiniz.

Sizin dediğiniz senelik %45 kazanç ile hesaplarsanız takribi 100 tl niz 8500 tl olacak. Ne farkı var bunun sonuçta Senelik Enflasyon +%20 getiri olursa daha ne ister insanlar.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    aynı şey tersi içinde mümkün olabilir demektir bu bu nedenle biz buna piyasa diyoruz.

yani EKSİ % 22 BİN kayıp.

doğru ortalama rakamı ile senede % 45 kayıp.
    Bunun nasıl mümkün olabileceğini düşünüyorsunuz? Siz en yanlış hisseleri bile alsanız 12 sene boyunca piyasada %45 hersene kayıpla o ülkenin ayakta kalabileceğine inanbiliyormusunuz kaç yıl sürecek bir krize denk sizce bu?

Arkadaşlar soracak uygun bir konu bulamadım. Araştırmada yaptım bulamadım; DÜK ne demek?
    Acemi yatırımcıyım. Yazdıklarım al-sat tavsiyesi değildir.

6. Bi ayes temel analiz yapabilen varmi
    twitter/borsasihirbazi

7.  Alıntı Originally Posted by nas Yazıyı Oku
    Arkadaşlar soracak uygun bir konu bulamadım. Araştırmada yaptım bulamadım; DÜK ne demek?
    DÜK : Düşeni Kıran. Önceden belirlenmiş bir zaman aralığında fiyatın/göstergenin düşen trendi yukarı kırması olarak tanımlanabilir.

Mehmet Akif Özen Bey, bu konuyu sıklıkla incelemekte : https://twitter.com/mehmetakifozen/s...87497427947520

Matriks kullanıyorsanız, explorerda kullanabileceğiniz mex dosyasını kendisinin twitter profilinden indirebilirsiniz.

DÜK : Düşeni Kıran. Önceden belirlenmiş bir zaman aralığında fiyatın/göstergenin düşen trendi yukarı kırması olarak tanımlanabilir.

Mehmet Akif Özen Bey, bu konuyu sıklıkla incelemekte : https://twitter.com/mehmetakifozen/s...87497427947520

Matriks kullanıyorsanız, explorerda kullanabileceğiniz mex dosyasını kendisinin twitter profilinden indirebilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Acemi yatırımcıyım. Yazdıklarım al-sat tavsiyesi değildir.

Sayfa 164/214 İlkİlk ... 64114154162163164165166174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •