Sayfa 39/214 İlkİlk ... 2937383940414989139 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 305 - 312 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. Arkadaşlar;

Lütfen yanlış anlamayın ama ben size grafik bile yapıştırmazdım diyorum, siz benden formül, ekstre istiyorsunuz; ne ekstre gösteririm, ne formülümü veririm, ne de aldığım hisseleri söylerim. Benim amacım bir farkındalık yaratmak, zira zaman geçtikçe herkes, öyle yada böyle, temel ya da teknik bir formül üzerinden yatırımlarını yönlendirecek. buffet zamanında hisse seçimi sanattı, şimdi hem literatür gelişti hem de verileri çok ucuza elde etmek mümkün.

Size burada verdiğim formül, özellikle düzeltilmiş hali, en iyi formüller sıralamasında ilk beş içindedir. Bu formülü uygulayanlar 01.01.2014 den bugüne %621 kar etmişlerdir. Elinde formülü olanlar deneyebilir. (hemen söyleyeyim ben 11. ayda başlamışım).

Formül yatırımı 1997 den (belki de daha önceden) beri var. O dergi haberinde 5,5 yılda % 6000 getiri veren bir formülün tarifi ve şimdiki deyimiyle "backtestleri" vardı. Yazar 4 ayrı formüle göre oluşturduğu portföyü vermiş ve backtestlerini sayfalarca yayınlamıştı. Bu backtestleri de ,büyük ihtimalle, manuel olarak yapmıştı.
    Ayrıca formül yatırımına ait daha farklı formüllerin backtestleri yurtdışında yazılmış birçok kitapta da yayınlanmış. Bunlardan ülkemizde basılmış 2 tanesinden sitemde bahsettim. Bunlardan birinin yazarı 25 yıl amerikada formül sistemiyle portföy yönettikten sonra kitabını yazmış.

Yani sizler yeni tanışıyorsunuz ama özellikle yurtdışında buna yönelik literatür oluşmuş durumda. Bir fikriniz olması açısından;

www.borfin.com.tr ...... üstteki eğitimlerimiz sekmesine tıklatın.......e-eğitimlerimiz.......yatırım stratejileri sekmesinin üzerine geldiğinizde "strateji" kelimesini içeren eğitimlerde ünlü yatırımcıların formüllerini içeren eğitimleri görürsünüz. Bu insanlar formüllerle milyarlarca dolar yönetmişler.

Mükemmel en iyinin düşmanıdır. Bu formül en iyilerden biridir. Stratejimizin adı TORO (teslim ol rahat ol) olarak düşünün. Formülünüzü yaratın, hisselerinizi seçin ve gerisini zamana bırakın.

Önemli olan bilmek değil, YAPABİLMEKTİR.

2.  Alıntı Originally Posted by TomBombadillo Yazıyı Oku
    Sn burdur15,

Ben eğitim almadım, sadece 50 TL'ye programı aldım..
    O yüzden test sonuçlarından elde ettiğim veriler şöyle özetlenebilir..

-Net satış büyümesi, özsermeya karlılığı, esas faaliyet karı büyümesi gibi bazı rasyolar vardır bilirsiniz..Genelde gelecekte en çok kazandıracak hisseleri bulmak isteyenler bunlara bakar...İşte bu rasyolar benim test sonuçlarıma göre öyle çok da kazandırmıyor..Sadece TV seçerek daha fazla kazanıyorsunuz...Şöyle oluyor portföylere bakınca; evet bu rasyoları seçince orge ve kront gibi bazı hisseleri yakalıyor progam ama leş bazı hisseler de giriyor portföye..Sonuçta toplam getiri geride kalıyor...

-Bu bakımdan ne kadar az rasyo üzerinden eliminasyon yapılırsa kazanç o denli büyüyor...Program aslında basit düşünmeyi öğretiyor..

-Bu tür sistemlerde en iyisini bulamazsanız bile (ki ben bulmak için yanıp tutuşuyorum kaç gündür) zaten bist 100 den fazla kazanırsınız...Çünkü temel prensip hep hissede olmak ve büyük boğalarda hep hissede durmaya devam ediyorsunuz.. Yani hata yapma şansınız yok...Israrla iyi bir hissede 5-6 yıl bekleyen kişi zaten kazanır...

-Çok agresif büyümeye yönelil rasyolar seçerseniz aylık portföy değişimleri 3 aylık portföy değişimlerinden daha iyi sonuçlar veriyor

-Daha az agresif rasyolar ile çalışıyorsanız 3 aylık portföy değişimleri daha iyi sonuçlar veriyor

Sayın TomBombadillo;

Ben programın proffesional versiyonunda aylarca ellerimle formül yazarak yüzlerce test yaptım mükemmeli bulmak için. Halen de "acaba" diyerek gördüğüm bütün eğitimlere katılıyorum daha iyisi varmıdır diye. Fakat şunu unutmayın ki formülünüzün getirisinin yüksekliği uygulanabilir olduğunu göstermez. Daha önce sayın desperado'nun da dikkat çektiği gibi mesela PINARUN da 1 milyon liralık alım zordur, satmak daha da zordur belki de günlerinizi alır. Bu nedenle ister istemez BİR PORTFÖY BÜYÜKLÜĞÜNE ULAŞTIĞINIZDA BİST 100'e geçmek zorunda kalırsınız.
    Bu nedenle Getiri yanında uygulanabilirlik açısından testlerin BİST 100 de yapılmasının ve uygulamada da dışına çıkılmamasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Aylık, 3 aylık, vb. dönemlerin bir amacı da vergilerle ilgilidir. Eğer ileride 3 aydan kısa elde tutmasına vergi konursa mesela formül yatırımı buna uygun tasarlanmıştır. Amerikada 1 yıldan az elde tutulan hisseler den vergi alındığından formülleri genellikle 1 yıl ve üzeri dönemlerde test edilmiştir.
    Son düzenleme : DRİZM; 27-08-2017 saat: 09:11.

3. Sevgili erhan,

yazılarının HİÇBİRİNE KATILMAMAKLA BERABER ilgiyle okuyorum. Senin benim yazılarımı pek okumadığını sanıyorum, en azından verdiğin cevaplardan o kadarını anlıyorum. Yazmaktan, insanlara bilgi saçmaktan büyük keyif alıyorsun, bu çok güzel. Fakat bu keyfin nedeni insanların kafasının karışması mı, yazmanın verdiği zevk mi onu anlayabilmiş değilim.

Kendi siteni açınca yatırım önerilerini de göreceğiz sanırım zira TV kötü dediğini okudum ama yerine ne önerdiğini okumadım, grafiğini oluşturduğun, "bana ait" dediğin göstergen de bir başkasına aitmiş farkettiğin gibi. Hem senin hem de sayın serkan1980'in önerdiği sistemleri test ettiğimde, ne kadar zorlarsam zorlayayım, max. %1700 gibi bir getiri oluşuyor. Bu formülü uygulamak için professional versiyon gerekiyor, 13 yılda 52.000 lira da programa verince kullanıcı ne alacak? Senden daha uygulanabilir yöntemler bekliyorum.

Hele ikna edilebileceğini düşündüren yazıların en sevdiklerim. İkna olursan queenstocksu kullanacağını yazmışsın ya ; sen ikna olmazsın ki. Repaint olmasa niye o hisseyi almış kozun var. Sen TV ile ilgili Gazi Üniversitesindeki profesörlerin kabul ettiği tez çalışmasında kusur bulmuş, bunu bile kabul etmemiş insansın, ben mi seni ikna edeceğim?. Uğraşmam bile, İşim olmaz.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=3291&page=13
    (Sayın spartan'ın gönderisindeki linke tıklarsanız ilgili çalışmaya ulaşabilirsiniz)

En kısa zamanda siteni açman dileğiyle çalışmalarında başarılar dilerim.

DRİZM
    Son düzenleme : DRİZM; 27-08-2017 saat: 09:51.

4. drzim hocam.

dün topıgınden gece yarısı saat 2 3 gibi cıktım geçmişte kaçırdıgım sayfaları tek tek okudum.

yani topıgını ılk gunden bugune kadar okudum acaba neler konusulmuş diye.

Programı değerlendirirken objektif olmalıyız. yazılarımı okumuşsunuz formul tv olup olmamasının bir önemi yok dedim. ancak tv nin repaint oldugundan bahsettiğiniz için tv üzerinden gidiyorum dedim. Bana biraz ön yargılı bakıyorsunuz. Ben para kazanma peşindeyim. Tv bana para kazanıracaksa kullanırım. Hatta dün gece yatarken düşündüm. Eğer dedim bu TV para kazandırıyorsa düzgün bir biçimde Temettü etkisizliği topiğinde BU konuyu kalem alıp bakın su su sekılde de tv den su kadar para kazanılabiliyor falan gibisinden yazayım diye düşündüm. Sizinle burada konuştuklarımızı testleri ve programdan görselleri kullanıp. test ettiğimde gerçek hesap getirilerini o temettü etkisizliği topıgıne koymayı filan düşündüm. Yani içinden böyle yaparım diye hayal ettim.

yazılarımı okumuşsanız şu anki konumuzun TV nini iyiliği kötülüğü değil stratejilerin nasıl kurulacağı değil programın düzgün calısıp calısmadıgı hakkındaki sonucu öğrenmek dediğimide okumuşsunuzdur. program düzgün calıstıgına emin olduktan sonra. Zaten düzgün calısıyorda bu getirileri üretiyorsa benim TV ye itiraz edecek veya kötü diyecek bir argumanım kalıyor mu ? Kalmıyor.

Benim amacım sizden daha iyi strateji bulabilirim sizin tvnizi çökertirim :D filan gibi şeyler değil lütfen ön yargılarınızı atın artık PARA BASAN BİR GÖSTERGE VARSA GİDER O GÖSTERGEYİ KULLANDIGIM GİBİ DİĞER ARKADAŞLARINDA KULLANIP PARA KAZANMASI İÇİN ANLATIRIM. Benim geçmişime bakın nerelerde hangi yazılar yazmış hangi çalışmaları yapmışım diye. Beni gerçekten tanımıyorsunuz. Eski formdaki sayfamda bir FON kurduk. Öyle basit bir hisse senedi seçen fon gibi düşündük kendimizi 4 5 kişiydik formda fona seçilen hisseleri sebepleriyle beraber alınması satılması gerken fiyatlarına kadar yazıyorduk. Üstelik Ben o topıgımdeki yaptıgım tüm işlemleri EXtrasıyla beraber yayınlıyordum bugun adel aldım diyor aksamında alış malıyetımın ve hisse isminin oldugu sayfanın resmini çekip forma atıyordum. Bakın bu FON Sizi kandırmak için uydurulmadı bakın bende o dediğim hisseyi aldım diye kanıt gösteriyordum.

Dün gece çok şey düşündüm hocam dedim 500 lıra değilmi hiç uğraşmayayım alalım şu programı dedim. yazayım hisseleri aynı senin 1. bölümde anlattıgın stratejiyi birebir yazayım bu hisseleri not edeyim gelecvek 3 9 12 ayda getirisine bakayım dedim. gerçek hesapta uygulamadan sanal yani. Hazır indirimede girmişken. Durakoysun belki bir kaç güne buluruz birşeyler dedim ve almadım elim gidiyor gidiyor geri geliyor.

Ben bilimsel akılcı ve mantıklı yaklaşmayı seven birisiyim. O çalışmayı o topıkten 3 yıl öncesinde okumuştum zaten belirli çıkarımlarım vardı ve yazdım. Aynı şekilde sizde Harvard Üniversitesi mezunu yrd.doç.Drik jenterin temettü etkisizliğini ıspatlayan makalesini kabul etmemiştiniz. İlgili link http://www.hisse.net/topluluk/showth...009#post296009 Warren buffetin temettü ödemek yerine büyümeli dediği mektubu görmemezlikten geldiniz.

Bence ön yargılı olmayın. Benim formulun calısması için yanıp tutuşuyorum dediğim cümleye hiçbir yorum yapmıyorsunuz fakat tv göstergesiz manasız dediğim cümleye takılıyorsunuz. Birazda bu taraftan bakın. birazda erhan ben sana göstereyim kardeşım yardımcı olayım. Bak şimdi baştakı kriterleri yazdım çıkan hisseler şunlar not al bunları deyin notumu alayım. bugunden 3 ay sonra tekrar tıklayın erhan o hisseleri şimdi satacaksın sat şimdi şunları al deyin gel bunu sana teklif deyim 1 sene dene deyin bana. Amacınız yardımcı olmak değil mi ? Bir tuşa bakacak listede cıkan 10 hisse ismini söyleyeceksiniz bana 3 ay sonra bir kere daha tıklayıvereceksınız 1 senede toplamda 4 kere tuşa basacaksınız. bizlerde cıkan hisselerin getirilerini kontrol edceğız gerçek zamanlı olarak test etmiş olacağız. Tartısmaya bile luzum yok. dök listeyi excele not almaya RAZIYIM. ALIS FIYATLARIYLA berabar not alacam. Niçin hemen programı alıp uygulamaya koymamızı istiyorsun 1 sene test edelim insanların kafasında soru işaretleri olabilir almak isteyen zaten alır. programı koşulsuz inananlar alsın 500 lıra birşey değil zaten. Ama hani sizin amacınız yol göstermek ya yapıverın bu iyiliğide ne olacak. 1 sene yetersiz dersen 2 senede yaparıs sıkıntı değil. Hatta söz veriyorum sana abi programın 2. yılının ücretini ben hesap numarana göndereyim. Söz diyorum eger 2 yıl sonunda birşyler ortaya cıkacaksa.

onunh aricinde dün okurken topıgı TV oranın hissenin ucuzluk pahalılık seviyelerini gösterdiğini farkettim. Bu güzel birşey Dün benim potansıyel güç diye paylastıgım indikatore cok benziyor. tabi grafikleri incelediğim tv oranı sürekli aşağı ınmeye devam edebiliyor dolayısıyla tuşa ne zman bastıgınızın ve hisselerin size ne zman cıktıgının önemli oldugunu farkettim. Üstelik siz bahsetmişsiniz hisseler değişiyor demişsiniz. mantıkende zaten değişmesi kadar normal birşey olamaz cunku tv göstergesi sürekli değişiyor. Bizde zaten bunu cıkarmaya calısıyorduk.

Mesela birileri çimentoların iyi dönemiydi acaba o yüzdenmı getiri cok cıkıyor filan demiş haklı olma payı var. Ancak siz programın bu şekilde sorgulanmasını ıstemıyor bır tavır takınıyorsunuz. Geçmişte ben bilmem onu bunu demişsiniz ben bist tüme ayarlar geçerim filan demişsiniz. PRogram düzgün calısıyorsa çekinilecek ne var ? Siz programa güveniyorsanız sorun olmasa gerek insanlar istediği kadar sorgulasın bu neyi değiştirirki sonuçta kazandıran birşey varsa. Mesela o arkadaşımıza haklı olabilirsin çimentolar TV oranları yüksektir geçtiğimiz yıllarda Çimentoların şahlandıgı dönemlerdi belki o yuzden getiri yüksek cıkmıştır. İşte kafanıza takılanları deneyelım sorgulayalım programı teste tabı tutalım calısıyorsa hepımız para kazanırız demek yerine sorgulama git programı al dediğimi yap der gibi yazılar yazmışsınız benim anladıgım.

NEDEN ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    % 22.000 getirisi olan formül “temelâ€dir; eğer portföy hisse adedini 5 yaparsanız getiri % 38.000’lere fırlar; eğer BIST TÜM den yo, gyo, finans, faktoring, çimento endekslerini çıkarırsanız getiri %58.000 lere yükselir. Ya da siz temel analiz bilginizi konuşturup “daha iyisini†yapabilirsiniz hatta adınızı bile verebilirsiniz. Bu nedenle ben sadece “konuyu anlatıyorum†yoksa formül kombinasyonları sınırsız. Ha siz “bana direk % 200.000 getirili formülü verin†diyorsanız, maalesef o olmaz, bunun için kendiniz programı almalı ve “kurcalamalısınızâ€. Sonuçta herkes “temel formülle†başladı…

Ayrıca 75 liranın nesi pahalı ? Eğer pahalı geliyorsa twitterde Akif bey’i ekleyin, kendi adını verdiği programın getirileri –yanlış hatırlamıyorsam % 150.000 ya da 250.000 seviyelerindeydi- o şekilde uygulayın.
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    ben tartışma çıkmaması için bu konulara özellikle girmiyorum beni yanlış anlıyorlar her seferinde diye.

ancak sen girdiğin için kendi ŞAHSİ fikrimi dile getireyim ben size katılıyorum temettü verimlilik oranı bana göre bir hisseyi almak için sebep bile değil benim için kriter bile değil.

Ancak konumuz bunun nasıl bir strateji olup olmadıgı değil repaint durumu ölçmek hangi kriterler repaint yapıyor bunu bulmak oldugu için ben tv oranının BANA GÖRE manasız geldiğine özellikle değinmemiştim.

Diğer arkadaşlar ne düşünür bilmem bu benim kendi fikrim.
    Sevgili erhan,

NEDEN 1 – Programı kullanmaya niyetli arkadaşlara, daha önce özelden, sonrasında genel olarak topikte yazarak önerdiğim formülün son halinde çimentolar, finans,faktoring, leasing, sporlar yok. Çalışmaları bu şekilde yapıldı, yani formülde de testlerde de çimentolar YOK.

NEDEN 2 - http://www.formulanaliz.com/2017/08/...ettu-muammasi/ temettü ile ilgili bir yazım var. Okuman dileğiyle. Temettü konusunda kimin ne dediği, objektiflik, bilimsellik peşinde değilim. Bu yönteme başlamama vesile olan dergi yazısında testleri yapılan oranlar farklıydı, o zamanki elimdeki veriler onlardı ve yıllarca onları kullanarak yatırımlarımı yönettim. Sonra bilgiler değişti, yeni bilgilerle testlerimi yaptım, sonuçta TV en iyisi çıktı bu kadarı benim için yeterli. Akademik camiada işi bu olan yüzlerce profesör temettünün her şeyini tartışadursun, ben formülümü yaptım, para kazanıyorum. Ne demişler : “yapan yapar, yapamayan öğretirâ€.

Ayrıca TV konusunda bir kaç gün önce, yukarıda eklediğim, yazdıklarından sonra bugün yazdıkların kısa zamanda epey bi yol aldığını mı gösteriyor? İnanayım mı? Objektif olarak düşündüm de bir kaç veri daha görmeden olmaz.

20 yıldır "objektif"olarak ülkemiz ekonomisi hakkında yazı yazanlar şu an emeklilikte maaşları düşecek diye emekli olamıyorlar. Objektif olarak bakıldığında 20 yılda atlattığımız bunca badireye rağmen ülkemizin halen ayakta olması nasıl açıklanabilir? Objektif olmak gerekirse balarılarının uçamaması gerekiyor. Ama görüldüğü gibi ülkemiz ayakta, arılar uçuyor.

Bir de sanki borsada her şey objektiflik kriterlerine göre yürüyor da tek Queenstocksun objektif olarak incelenmesi eksik. Burası borsa, ne objektifliği, ne mantığı, ne felsefesi? Objektif olan Uğur Civelek okur, zengin olmak için 3 işte çalışır,parasını altına yatırır ve yanından ayırmaz.

NEDEN 3 – Benim bu sistemde 20 yıllık tecrübem var. Uğraştığınız şeylerin –lütfen yanlış anlamayın- gereksiz olduğunu görüyorum. 1997 de ben başladığımda sadece dergideki yazılar vardı, tablolardaki veriler bile saçma sapandı. Sizin gibi sorgulasaydım, bulunduğum yere hayatta gelemezdim. Sitemdeki dergi sayfasına baktınız mı? O yazıyı yazan zamanının önemli GURUlarından. İlk okuduğumda benimsedim, bu tarz tam benim için diye düşündüm. Bu nedenle yıllarca paramla test ederek yazılmamış tüm kurallarını öğrendim. Bu konuda çıraklıktan yetişme sayılırım. Ben FİNNET 2000 kullandım 2014 yılına kadar. Eğer niyetinde ciddiysen boşver backtesti, queenstocksu, repainti, aylık 25 liraya al programı bul hisselerini yap yatırımını. hatta para vermek istemiyorsan verileri işyatırımdan al. Buradan aklında sadece TV kalsa yeter.

NEDEN 4 – Program sonuçta babamın değil istediğin kadar sorgula fakat sorgularken objektif olacaksan testlerini de objektiflik kriterlerine göre yapacaksın. Eğer objektif olarak bu işi yapacaksan elde edeceğin sonuçların bilimsel/istatistiksel olarak kabul edilebilir olması için en az 36 örneklik sonuç gerekir, yoksa kimse 4 tane örnek için koca programda hata olduğu iddiasını kabul etmez diye düşünüyorum. Eğer programda değişiklik yaptırmak için bir veri seti hazırlayacaksan en az 36 veriye ihtiyacın var. Geçmişe yönelik testler hatalıysa eğer, bu verileri kendin toplaman gerekecek, bu ise 3 aylık periyotlarla 9 yıl demek. Ya da aylık sonuçlarla 3 yıl. Bundan 3 yıl önce formülü uygulamaya başlayanlar bugün 3,5 kat daha zenginler, diğerleri herhalde halen emin olmaya çalışıyorlardır.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=3291&page=27 210 nolu iletide görüldüğü gibi daha önce programı bir hafta kullanmış ve net karla ilgili bir şeyleri “objektif†bulmamıştın. Halbuki o yazılar yazıldığında formülü uygulamaya başlayan biri, son düşüşe rağmen, %17,6 getiriyi cebine koymuştu.

Sayın Hayri 71 oluşturduğu portföyleri zaten yayınlıyor, hisseleri iş yatırımdan kendin de bulabilirsin. Ciddi ciddi program yazmışsın sanırım TV eklemen sorun olmaz.

TV ile ilgili bahsettiğin yazıyı yazıp topiğine koyduğunda gerçekten objektif olduğuna inanacağım sanırım.
    Son düzenleme : DRİZM; 27-08-2017 saat: 15:23.

6. Sn arkadaşlar,
    Programı test etmekten yazmaya vakit bulamadım. Açıkçası konu repaint üzerine kilitlenmiş durumda. Belliki drizm bey de yaptığı filtrelemeyi açıklamak istemiyor. Günlerdir vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda 2014 ekimden itibaren %600 kazandırabilecek bir filtreleme bulmaya çalışıyorum. Bence hep beraber bu formül üzerine yoğunlaşalım. Sisteme seçtirelim( bu arada hala pörtföy oluşturma menüsünden hisse bulamıyorum sürekli bulunamadı diyor). Daha sonra cüzi para ile veya sadece takip ederek getirilerini kontrol edelim. Sonuçta bugün tv iken yarın başka bir kriter olmayacak. Eğer kazandırıyorsa yine kazandıracak. Burada birşeye değinmeden geçemicem bukadar yardım için çabalayan site açıp insanları bilgilendiren böyle bir sistemin varlığından haberdar dahi olmayan insanlara "kazanıyorum sizde gelin" diyebilen birisinin seçilen hisseleri paylaşma ricasına bukadar uzun uzadıya ve dublikasyon olacak şekilde felsefi yazılarla cevap vermeye çalışması garip geliyor. Sistemi anlatırken çok paylaşımşısınız ama insanlar sizden done bekleyince garip bir şekilde saldırganlaşıyorsunuz. Buna gerçekten anlam veremedim ve belirtmek istedim. Amaç şuursuzca para kazanmakmı yoksa birşeyler öğrenmekmi? Ben bu sistemi anlamlandırmak istiyorum. Sanırım birçok kişi de bunu istiyor. Aksi halde zaten halil hocanın paylaştığı şirketlerede yatırım yapabiliyoruz.
    Sonuç olarak demek istediğim drizm bey "sistemin varlığından haberdar oldunuz daha fazlasını beklemeyin" diyor. E burada boğuşmanın anlamı yok programı alan kişiler ben dahil kriterleri aramızda paylaşarak denemelere başlayalım derim ve burada paylaşalım. Günlerdir bu başlık patinaj çekiyor sanki.
    Saygılar.

7. Sayın Cengizak;
    Öncelikle içten yazınıza teşekkür ederim. Burada yazan çizen herkes sanıyorum benim gibi birşeyler öğrenebilme gayretinde ve doğal olarak da kafasındaki sorulara cevap aramakta. Siz zaten yazınızla ''son noktayı'' koydunuz. Önerim elinde programı olanlar hiçbir kriter ekleyip çıkarmadan bist tüm hisseleri ile 1 yıl geriden sadece TV sıralamalı 3 er aylık birer porföy seçtirip yazsılar, hep beraber liste üzerinden somut tartışalım.Bende program yok iş menkul sitesinden excel ile geriye dönük hisse seçme imkanım da yok. Kimseden de zorla birşeyler alma lüksümüz de yok.Yapabilirsek hep beraber hiç olmassa 1 yıllık periyottda bir ön inceleme yapalım . Belki böylece biraz daha ikna edici mesafe alabiliriz. Takip eden herkese saygılarımla...

8. Sayın Cengizak,

ben "sistemin varlığından haberdar oldunuz, daha fazla bir şey beklemeyin" demiyorum, bana sistemle ilgili sorularınızı, uygulamayla ilgili sorularınızı, soru işaretlerinizle ilgili sorularınızı yöneltin diyorum. Sizler benden formülümü, extrelerimi istiyorsunuz. Niye ? Size söylediklerimle sizin bulgularınız arasında bir farklılık mı var? Ya da yalan söylediğimi mi düşünüyorsunuz da kanıta ihtiyacınız var? Bu tip talepler bunu düşündürüyor ne yazık ki.

Burada size verdiğim formül 01.01.2014 den bugüne çalıştırdığınızda göreceğiniz gibi, %625 getiri sağlamıştır. Zamanla deneyim kazandıkça benim formülümden daha iyilerini bulacağınızı düşünüyorum.

"Programı anlamlandırmak" ne demek? Eğer açıklarsanız ve yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olmak isterim.

saygılarımla.

Sayfa 39/214 İlkİlk ... 2937383940414989139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •