Sayfa 205/214 İlkİlk ... 105155195203204205206207 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. Sn.DRİZM cevap için teşekkürler. TV ne dayalı stratejinize göre QS ile oluşturduğunuz portföyün, programın süreç içinde farkedilen defolarına rağmen başarılı bir performans sergilediğini söyleyebiliriz sanırım. Yukarılarda bir yerde 2017 den beri 4,5 kat getiriden bahsetmiştiniz. Zaman içinde sisteminizde\uygulamanızda bir degişiklik yaptınız mı? UV yatırım başarı hikayeleri benim gibi yolun başında ama yaşanan ömrün biraz ilerisinde olan biri için umut verici.

2. Sayın snkleyp ;

ben 2015-2016'dan beri QS kullanıyorum, kendi stratejim farklı ve geliştirmelerim sürüyor.

BORSADA OYNANMAZ adlı kitapta bir fon yöneticisinin de TV sistemini önerdiğini gördüm geçenlerde, yani bu sistem portföy yöneticilerinin de kullanımında ve başarısını övüyor gibi geldi bana.

Bu vesileyle PARANIN PSİKOLOJİSİ adlı kitabı şiddetle öneririm.

bol kazançlar dilerim...

3.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın snkleyp ;

programda bir düzenleme oldu, getiriler düştü. geçmiş sayfalarda var ama hatırladığım kadarıyla %20000'den %4000 cavarlarına bir gerileme oldu sonuçlarda....

BEN hariç uygulayan yoktur sanırım...

bol kazançlar...
    Olur mu drizm Kasım'da uzun bir post paylaştım. Birbirimizi motive edelim diye. 8 aydır devam ediyorum. Memnunum. Portföyün yarısını qstocksla yarısını orta vade stratejisle bilanço odaklı yönetiyorum. Bu sene daha başarılı bir yıl olacak bence. Ama seçimden sonra ülke aynı kalacaksa sistemsel yatırımı Abd borsasında uygulama fikrim var. 1.5 sene sabredecegim. Sonrası dediğim gibi görelim bakalım. Ara sıra motivasyon verelim birbirimize👍✌️

4.  Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    Sn.DRİZM cevap için teşekkürler. TV ne dayalı stratejinize göre QS ile oluşturduğunuz portföyün, programın süreç içinde farkedilen defolarına rağmen başarılı bir performans sergilediğini söyleyebiliriz sanırım. Yukarılarda bir yerde 2017 den beri 4,5 kat getiriden bahsetmiştiniz. Zaman içinde sisteminizde\uygulamanızda bir degişiklik yaptınız mı? UV yatırım başarı hikayeleri benim gibi yolun başında ama yaşanan ömrün biraz ilerisinde olan biri için umut verici.
    Program içinde defo yok bence. Sadece tv hesaplamasını değiştirmişler. Ben mesela başka metrikler kullanıyorum. Bunları bulmak zor değil. Repaint olayına da katılmıyorum. Önemli olan stratejinizin endeksi nasıl tokatladiğı bence. Sonradan repaint yaptı falan önemli değil. Önemli olan stratejin çok ciddi fark atabiliyor mu endekse? İnanın zor değil. 4 adet metrik kullanarak 5 yılda endeksi 10-15 katlayan sistem kurmak işten bile değil.

5.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Program içinde defo yok bence. Sadece tv hesaplamasını değiştirmişler. Ben mesela başka metrikler kullanıyorum. Bunları bulmak zor değil. Repaint olayına da katılmıyorum. Önemli olan stratejinizin endeksi nasıl tokatladiğı bence. Sonradan repaint yaptı falan önemli değil. Önemli olan stratejin çok ciddi fark atabiliyor mu endekse? İnanın zor değil. 4 adet metrik kullanarak 5 yılda endeksi 10-15 katlayan sistem kurmak işten bile değil.
    Sakıncası yoksa, sıralamada hangi metriği kullanıyorsunuz?

6.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Hangi periyodu kullanıyorsunuz? Aylık, üç aylık?

7.  Alıntı Originally Posted by livingstone Yazıyı Oku
    Hangi periyodu kullanıyorsunuz? Aylık, üç aylık?
    Ben 2 aylık kullanıyorum.(2 aylik için test edemezsiniz)
    Metrik herkes kendisi test etsin. Karar versin. Fksi 8 den ufak 6 şirket için net kar büyümesine göre sıralayın. Girişim sermayesi fonlarını faktoring şirketlerini gyolari vs vs taramada dışarıda bırakın. Alın size endeksi tokatlayan 2 metrikli sistem. Olay işi basit tutmakta.
    Yoksa program şu kapanış fiyatından almış aman ben beş kuruş yukaridan almışım vs vs çok hırpalanmaya gerek yok. Kayma illaki olacaktır. Getiri illaki teste göre bir miktar düşük olacaktır. Ama o hâliyle bile %95 bireysel yatırımcıdan daha çok kazanacağınızı bilerek mutlu ve kanaatkar olmalısınız. Odak noktası bu olmalı. Twitter'da her gün görüyorum. Yok enerji krizi, Rusya Ukrayna savaşı yok endeks OBO yaptı falan millet kendini paralarken siz ayda, iki ayda veya üç ayda bir programı çalıştırıp keyfinize bakacaksınız. Veya benim gibi yarısını orta vade kendiniz yönetin yarısını sisteme bırakın. 3-5 yıl sonra karar verirsiniz hangisi daha iyi sonuç verdiyse oradan %100 devam.

8.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Ben 2 aylık kullanıyorum.(2 aylik için test edemezsiniz)
    Metrik herkes kendisi test etsin. Karar versin. Fksi 8 den ufak 6 şirket için net kar büyümesine göre sıralayın. Girişim sermayesi fonlarını faktoring şirketlerini gyolari vs vs taramada dışarıda bırakın. Alın size endeksi tokatlayan 2 metrikli sistem. Olay işi basit tutmakta.
    Yoksa program şu kapanış fiyatından almış aman ben beş kuruş yukaridan almışım vs vs çok hırpalanmaya gerek yok. Kayma illaki olacaktır. Getiri illaki teste göre bir miktar düşük olacaktır. Ama o hâliyle bile %95 bireysel yatırımcıdan daha çok kazanacağınızı bilerek mutlu ve kanaatkar olmalısınız. Odak noktası bu olmalı. Twitter'da her gün görüyorum. Yok enerji krizi, Rusya Ukrayna savaşı yok endeks OBO yaptı falan millet kendini paralarken siz ayda, iki ayda veya üç ayda bir programı çalıştırıp keyfinize bakacaksınız. Veya benim gibi yarısını orta vade kendiniz yönetin yarısını sisteme bırakın. 3-5 yıl sonra karar verirsiniz hangisi daha iyi sonuç verdiyse oradan %100 devam.
    İki aylık nasıl test ediyorsunuz? Merak ettim.Sisteminizde kaç hisse bulunuyor?
    Ben Nisan 2021 den itibaren kendimce olusturduğum sistemi kullanıyorum.Cok sistem denedim.Bir kaç kez uyguladım sonra vazgeçtim.Hala arayış içerisindeyim. Portföyün yüzde yirmisi sisteme göre kalanı uzun vadeli yönetiyorum.

Sayfa 205/214 İlkİlk ... 105155195203204205206207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •