Sayfa 23/214 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by Cengizak Yazıyı Oku
    Drizm hocam kafamdaki tüm soru işaretlerini giderdiniz. İşin felsefesi ancak bukadar güzel açıklanabilirdi. Hemen programı alıp olaya giriş yapıyorum. İnş program iostada çalışıyordur saygılar
    Yararlı olduğuma sevindim. iyi kazançlar dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    aslında sunu yapmanı ıstemıştım sanırım formul bolumunden yararlanman gerekecek ancak oda prof'da var galıba.

efk + net kar / piyasa degeri > 0,2
    Yukarıda anlattığım en iyi formülde getiri % 1768'e yükseldi.

3.  Alıntı Originally Posted by drizm Yazıyı Oku
    yukarıda anlattığım en iyi formülde getiri % 1768'e yükseldi.
    saol hocma
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Drizm hocam programı aldım ve bir kaç çaışma yaptım. Geçmişe yönelik testlerde %75000 e kadar ulaştım fakat anlamadığım bir husus var. Örneğin 3 adet 5 hisseli pörtföy yapıyorum. Bir tanesi uçup giderken diğerleri sürünüyor. 5 pörtföy yapıyorum yine birisi çıkıyor. Bu pörtföyler oluşurken pörtföy 1 e TV ye göre ilk 5 i pörtföy 2 ye ikinci 5 i ve bu şekilde devam ediyor doğrumu anlıyorum? Soru çok basit geldiyse kusra bakmayın yeni sayılırım

Eğer durum buysa bir pörtföy yapmamız yeterli demek oluyor

5.  Alıntı Originally Posted by Cengizak Yazıyı Oku
    Drizm hocam programı aldım ve bir kaç çaışma yaptım. Geçmişe yönelik testlerde %75000 e kadar ulaştım fakat anlamadığım bir husus var. Örneğin 3 adet 5 hisseli pörtföy yapıyorum. Bir tanesi uçup giderken diğerleri sürünüyor. 5 pörtföy yapıyorum yine birisi çıkıyor. Bu pörtföyler oluşurken pörtföy 1 e TV ye göre ilk 5 i pörtföy 2 ye ikinci 5 i ve bu şekilde devam ediyor doğrumu anlıyorum? Soru çok basit geldiyse kusra bakmayın yeni sayılırım

Doğru anlamışsın ve evet 1 portföy yeterli..

6.  Alıntı Originally Posted by Cengizak Yazıyı Oku
    Halil hocayı yakından takip ediyorum. Şu anki pörtföyümü de onun 25 lisinin içinden seçerek oluşturdum. Malum cüzi sermaye 25 e bölünürse komik sayıda lotlar kalacak. Ama malum stratejiyi sonuçta bozduğum için yeterince verim alabileceğimi sanmıyorum. Açıkçası temel analizimi kolaylaştırmak için borfin almayı planlarken bu değerli başlığa rastladım ve oldukça ilgimi çekti. Sıkıntım ise bu programı hiç bilmiyorum. Sizin bulduğunuz kar marjları için excel yada numbers gibi bir dil mi kullanmak gerekiyor? Yani ben programı öğrenmek adına yıllık olarak düşünmüştüm ama dil yoksa dediğiniz daha mantıklı. Yaptığınız tek şey filtrelememi? Akif beyin stratejisini de inceledim. Kendisince yaptığı filtrelemeyi paylaşmış ama ekstra birşey varmı bilmiyorum. Birde anlamadığım geçmişe yönelik testlerde enflasyon dahil edilmediği içinmi bu derece yüksek çıkıyor? Örneğin şu an yatıracağım 100 tl geçmişe yönelik testlerde %200.000 çıkan bir sistemde 2027 yılında 200.000 olmalı anlamına geliyormu gerçekten yoksa sistemde kayıplar olacakmı?(teorik olarak) Kusra bakmayın sayı okadar yüksek ki sanki ben yanlış anlıyor gibi hissediyorum.

Edit: kusra bakmayın çok soru soruyorum ama bu sistem aselsan gibi tv si çok düşük fakat sürekli bedelsiz veren şirketleri yok mu sayıyor?
     Alıntı Originally Posted by Cengizak Yazıyı Oku
    Drizm hocam programı aldım ve bir kaç çaışma yaptım. Geçmişe yönelik testlerde %75000 e kadar ulaştım fakat anlamadığım bir husus var. Örneğin 3 adet 5 hisseli pörtföy yapıyorum. Bir tanesi uçup giderken diğerleri sürünüyor. 5 pörtföy yapıyorum yine birisi çıkıyor. Bu pörtföyler oluşurken pörtföy 1 e TV ye göre ilk 5 i pörtföy 2 ye ikinci 5 i ve bu şekilde devam ediyor doğrumu anlıyorum? Soru çok basit geldiyse kusra bakmayın yeni sayılırım

Sayın Cengizak dün saat 15.55 te üstteki iletiyi, 23.43 te ise aşağıdaki iletiyi göndermiş. 8 saatlik bir dönemde artık kendi formülü var, testlerini yapıyor, sistemi hazır. En önemlisi kendi kendisinin "GURU" su ; ne bana, ne ona, ne de bir başkasına ihtiyacı kaldı.

Sadece 3 ayda 1 75 lira ve BAŞLAMA CESARETİ..Sonrası SABIR + DİSİPLİN.

www.formulanaliz.com

7. :D Estağfurlah hocam ne gurusu güldürdünüz beni. Bu benim huyum bilmediğim anlamadığım birşey olunca rahatsız oluyorum hastalık gibi bişey. Bu saat oldu hala uyumadım hala denemeye devam ediyorum. Sorularım birikiyor. Tek tek sormaktansa toplu olarak sormak istiyorum umarım bu sistemi ileri götürecek sorular olur beyin boş kağıt olunca yeni fikir çok oluyor Şimdilik sadece programın çok başka bişey olduğunu söyleyebilirim gerçekten model testi çok güzel bir sistemmiş. Henüz almayanlar için şunu belirtebilirim. Sistem asıl vurgunu normal şartlarda mali analizini yaptığınızda hayatta kağıdını taşımayacağınız şirketlere oynayarak yapıyor. Biz bu riski alamadığımızdan aylık %30-40 lık çıkışları kaçırıyoruz. Bu sistem ise uzun vadede getiri sağlayacak kağıtlara oynadığında indekse çok yakın değerler veriyor ve getiri olmuyor. Dolayısıyla sabaha kadar filtrelemede yapsanız (benim gibi) bu kağıtları eleyince sistemin felsefesini bozmuş oluyorsunuz. Tabii burada gyo lardan değil parkme tarzı spekülasyona daha yatkın sığ hisselerden bahsediyorum. Gerçi gyo larda dönemsel olarak garip getiriler sağlıyor anlamak mümkün değil Sistemle ilgili kafama takılanları biraz uyuyup beyni toparladıktan sonra gün içinde yazmak istiyorum. Şimdilik herkese günaydın

8. tekrar merhaba drizm hocamz
    Gece programı bayaa bir kurcaladım ve kendimce optimum bir sisteme ulaştım fakat içinden çıkamadığım birkaç şey var.
    1. Drizm hocam sitenizde sisteminizin %44000 verdiğini yazmışsınız yanlış hatırlamıyorsam daha yüksek getiti oranları çıkabiliyorken neden bunu tercih ettiniz? Sharp sayısının bununla bir ilgisi varmı?
    2. Sistemi 3 aylık değil aylık çalıştırdığımda sharp sayısı artmasına rağmen getiri sabit kaldı. Sizce bu mantıklımı?
    3. Sistemi haxırladım testi yaptım ve sonuçtan memnun kaldım. Bugün hisseleri toplamaya karar verdim fakat bir türlü hisse bulamıyorum programda. Bulunamadı diyor. Ne yaptıysam bulduramadım bir türlü anlamadım. Bugünü seçiyorum dünü seçiyorum 2005 e doğru gittim ama bulamadım.

4. Sistemi teknikle birleştirerek verimini artırabiliyorum. Siz de denemilsinizdir ama hiç önermediniz özel bir sebebi varmı? Uygulanabilirliği çok mu zor?

5. Karın bu kadar yüksek çıkmasını çok geçte olsa çözdüm. Kapanış fiyatından kastınızı daha yeni anladım sanırım. Sorun şu ki ne kadar uzun vadede girerseniz ortaya çıkan faydada o derece sapma görülüyor. Yani 2005-1Ç te yaptığınız kapanış fiyatından karlı satış üzerine yüzdesel olarak kar bindiğinden günümüze geldiğinizde üssel olarak artmış oluyor ama sapma payı çok yüksek oluyor. Dolayısıyla uzun vadede getiri kesinlikle bukadar yüksek olmamalı. Belki yarısı belki daha azı ama yinede örneğin altına yatırımdan veya bir çok hisseye direk yatırım yapmaktan daha karlı bence. Ama test sonuçları bence çok yanıltıcı. Ben yaptığım sistemde 2008 krizinde %10 değer kaybı yaşayarak gününüzde %38000 kar sağlıyorum. Bunun ancak yarısı gerçek hayatta başarılabilmiş olsa 19000 yapar. Stabil bir sene olması açısından 2016 yılı içinde back test yaptım %30-40 arası karlılık çıktı. Süre 1 yıla indiğinden sapma payı düşmüş olacak. Yani gerçeğe yakıın bir değer ve bence yeterli. Aslında gerçek kardan kastımda buydu. Değer çünkü olması gerekenden çok uçuk olursa ne ala

6. Bunu test etmenin belki bir yolu yok yaşayarak görülebilir fakat tv ye göre sıraladığımız ilk 10 hisseyi borfinden azda olsa incelesek belki daha verimli olabilir sizce? Son çeyrek için bir deneme yapıcam sonucu manuel olarak kontrol etmeye çalışıcam işr yararsa ne ala.

Tüm hata paylarına rağmen zahmetsiz olması ve kar marjının yüksek olması nedeniyle hala tercih edilebilir. Sonuçta aynı hata payları büyümeye dayalı, fk, pd/dd tarzı diğer sistemler için de geçerli ve henüz bu sistemi geçebilen çıkmadı. Drizm hocamızında bir yazısında dediği gibi ancak buhur25 yada hey15li (bence) bu sisteme daha stabil yükselecekleri varsayımıyla alternatif olabilir. Bir de kendi malımız gibi şirket inceleriz işte işin zevki olur. Bunda herhangi bir araştırma yapmadığımızdan kumar hissiyatı vermesi normal. Bu sisteme de cengiz 5 lisi deriz artık sıkıntı olurmu acayip filtreledim

Sayfa 23/214 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •