Sayfa 41/214 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. bu adama bayılıyorum. bugun yazmış aynı aynen retweetledim.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    birşey denedim yüzde 1927 çıktı ama tam anlayamadım ne seçtiğimi::
    birde hangi hisseleri seçmiş yada şuan bist tümde en yüksek temettü verimine sahip hisseleri nasıl bulacağız bilmiyorum.
    Sayın ibrahim bey,

http://www.formulanaliz.com/2017/08/...ni-kullanalim/

buradaki adımları izleyin. takıldığınız yerde özelden yazın, yardımcı olayım. Ya da ekran başında olacağınız zamanı bildirin.

Bol kazançlar dilerim.
    Son düzenleme : DRİZM; 28-08-2017 saat: 05:49.

3.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın ibrahim bey,

http://www.formulanaliz.com/2017/08/...ni-kullanalim/

buradaki adımları izleyin. takıldığınız yerde özelden yazın, yardımcı olayım. Ya da ekran başında olacağınız zamanı bildirin.

Bol kazançlar dilerim.
    O sayfayi yan ekrandan acarak yapmaya calisiyorum. Demek ki bir yerde hata yapiyorum ama nerede? Siz uygun oldugunuz bir zaman soylerseniz ben o anda ekran basina gecerim.

4. Svg erhan,

Drizm hocanın anlatısında bir hata var. Eğer bilanço kör (yayınlama tarihine göre) seçerseniz ve aylık portföy seçerseniz ağustos tarihinin hangi ayından başlarsanız başlayın ( aynı rasyoları seçmek kaydıyla) aynı hisseleri seçiyorsunuz. Çünkü sistem hisseleri 1 ağustosta seçiyor.

3 aylık poryföy yaparsanız da ağustos-eylül-ekim ayı içinde seçtiğiniz portföy aynı kalır

Ama eğer ki bilanço açıklanma dönemindeyseniz ve bilanço aktif (hesap dönemine göre) sekmesini seçerseniz işte o zaman drizm hocanın söyledikleri oluyor

Umarım yardımcı olmuştur

5. Erhan hocam;
    Dediğiniz gibi hisselerin hergün değişmesi kadar normal birşey yok. Çünkü hisse fiyatları hergün değişiyor. Ama kazanç yüzdesinin bence yine yakın çıkması gerekir. En azından %500 çıksa olmuş derim. Çünkü tv oranının hissenin ucuzluğunu belirttiğini söylüyoruz. Aynı kriterlere sahip hisselerin yakın getiri sağlaması normal olmazmı? zaten kısa iddiası kısa vade değil uzun vade bu sistemin. Uzun vadede kriterler hisselerden daha berleyici oluyor olabilir

Ayrıca 1 haftadır deniyorum her tarihi deniyorum. Testlerde güzel güzel hisseleri koyuyorken tarih seçip pörtföy oluştur dediğimde belirtilen tarih için hisse bulunamadı diyor. Bir türlü aşamadım bu sorunu. Kullananlardan yardımcı olacak biri varmı?

6. Aynen tombomballo hocam. Sadece ilk pörtföyü oluşturduğunuz tarihten ikinci pörtföyün ay başına kadar farklı çıkıyor. Diğerlerinin hepsi aynı.

7. bilanco tarihiyle ilgili hatayı zaten biliyorum programın demosunu kullanırken bunları yaptık.

ben TV nin repaintinden bahsediyorum ikisi farklı farklı seyler.

syn cengizak hocam işte bende bunu merak ediyorum herkesın hisseleri hemen hemene farklı tarihlerde basıldıgı için farklı olacak hepsı olmasada bir kısmı farklı olacak ancak buna rağmen aynı getiriyi verecekmi aynı risk oranıylamı kazanacak bu arkadaslar hani sistem sharp ratio filan hesaplıyor ya.

birde şöyle bir durum var şimdi

bugun bastıgınızda cıkan hisseler

gelecek 3 ayda düşmeye devam edebilir bir arkadaş TV oranını göteren indikator atmış.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...?t=9400&page=4

bu sayfada inceleyebilirsiniz. Yani tv burada en ucuz hisseyi bugun veriyor ama yarın en ucuz hisse başka bir hisse olabilir veya mevcut hisse dahada ucuzlayabilir bunun bir garantisi yok.

hisse 3 lırada iken tv oranı 9 cıkıyor hisse 2 lıraya gıdıyor tv oranı 12 cıkıyor

3 lırada iken basan adam oradan malıyetlenıyor 2 lıraya kadar zarar yazıyor 2 lırada basan adam oradan malıyetlenıyor.

2 tarafta nasıl aynı getiriyi elde edebilecek.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. TV repaint yapmıyor ki erhan...

Sistem bilanço kör kısım seçildiğinde 1 Ağustos günü TV en yüksek listeyi çıkarıyor..Sen portföye ağustos ayı içinde hangi gün başlarsa başla aynı liste oluyor zaten. 3 aylık portföy yaparsan da şöyle oluyor: sistem 1 ağustosta hisseleri seçior ve 3 ay boyunca da aynı hisseler duruyor..

Yahu tabi ki sisteme ayın 1inde başlayan ile 20 sinde başlayan aynı getiriyi yakalayamaz veya zararı..Çünkü liste aynı kalsa da arada 20 gün fark var...

Diğer soru, hisse fiyatı düşerse ne olacak..? Zarar edeceksin tabi ki. Burada önemli olan sen böyle bir yatırım yaptığında overall bu sistem ne yapmış...Ona bakınca herşey iyi görünüyor..

Not: bizim test listeelrinde şimdiye kadar repaint olmadı..TV olanlar dahil

Sayfa 41/214 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •