Sayfa 43/214 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. İbrahim Bey ekran başındayım. Özelden neler yaptığınızı yazın, istediğiniz zaman başlayalım...

2. Sayın cengizak, yaptıklarınızı özelden yazarsanız neden sorun yaşadığınıza bir bakalım. Ekran başındayım.

3.  Alıntı Originally Posted by TomBombadillo Yazıyı Oku
    Bu tür programlar aslında bizi mümkün olduğunca borsadan uzak tutsun, oturup günlerce elde defter kitap muhasebeci gibi hesap yapmayalım diye var..Ben nasıl 400 şirketin bilançosunu inceleyeceğim arkadaş. Mümkün değil, ki ben ortalama bir yatırımcının çok üzerinde bilanço okuyabilirim ama yine de mümkün değil hepsine bakmam..Dolayısıyla TV tabi ki aselsanı kaçıracaktır ama ben tüm bilançoları okusam acaba aselsanı alacak mıydım? Veya alsam ne kadar elimde tutacaktım..? Zaten asıl sıkıntı bunlar.

Benim için hisse f/k sı ve TV önemli değil diyorsan programda önemsediğin rasyolara göre hisse seçersin..Yani o da mümkün...Kront da çıkar, aselsan da çıkar..Ama beraberinde başka hisseler de çıkıyor ve ne oluyor , kar gitii..Ama ben kendi açımdan F/K 50 olan hisseyi taşımam...

ABD borsa örneklerin aslında bizimkilerden farkı yok...5 kat 10 kat kazandıracak hisse buluyorsan 1-2 yıllık zaman diliminde zaten kişinin hiçbirşeye ihtiyacı yoktur..Ne program ne başka bişey..Bütün gün hohohoho gelsin paralar diye dolaşır ortalıkta...Ne işi var böyle adamların forum sitelerinde

Bu arada program zaten 2008 krizine yakalanıyor doğal olarak. Drizm hocanın 2005 ten beri %22000 kazanç dediği şey var ya, zaten içinde 2008 krizi de var, 2013 gezi olayı da var...VAr oğlu var yani..Overall %22000 çıkıyor ama..

Sayın Tombadillo;

çok güzel açıklamışsınız.

Alıntı Originally Posted by TomBombadillo Yazıyı Oku
    Evet erhan, baktım zaten liste aynen duruyor, sıralaması da...Buna ara sıra göz atıp değişiklik varsa zaten yazarım..Benim param kıymetli hocam, zor kazanıyoruz..

Eğer portföyü 3 aylık yaparsan dediğin gibi değişmez ama aylık yaparsan şöyle olacak, 1 eylülde yeni portföy oluşturacaksın ve yeni bir liste oluşacak..(tabi hisse fiyatları aynı kalmış ise geçen aya göre aynı liste olur)..

Ama yaptığım testlerden şunu söyleyim..TV seçilirse kriter olarak 3 aylık portföyler daha iyi kazandırıyor..Lakin agresif rasyolar seçersen (esas faaliyet karı, özsermaye karlılığ, aktif büyüme oranı..vs) aylık portföyler daha çok kazandırıyor....Bir de hisse sayısı azaldıkça kazanç daha fazla oluyor...5 hisseli portföyler 10 hisselilere göre daha çok kazandırıyor..Ama tabi bu bir genelleme ve belki de benim kullandığım rasyolarda böyle oluyor, kim bilir...

Bir not daha...Drizm hocanın 2014 başlangıçlı portföyü bist tüm seçildiğinde ve TV kriter alındığında %480 civarı kazanç getirir. Demek ki kendisi başka rasyolar da kullanıyor çünkü onunki %600 olmuş..Benim yaptığım testlerde o tarihte en fazla getiri oranı %726 oldu
    Ben BİST TÜMden çimento ve diğer bildiğiniz sektörleri çıkararak 01.01.2014 den başlatılan formülü hesapladım.

Saygılarımla.

4. Drizm hocam dışarıdayım eve geçince yazayım size

5. saat 21 den sonra ekran başında olmuyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    İbrahim Bey ekran başındayım. Özelden neler yaptığınızı yazın, istediğiniz zaman başlayalım...
    Tesekkurler koksal bey program kullanimini ogrettiginiz icin

7. Bu arada bist tumle yaklasik 45000 bulmusken bist 100 de 33000 civari oluyor ama sorun degil.

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Tesekkurler koksal bey program kullanimini ogrettiginiz icin
    her türlü sorunuzu sormaktan çekinmeyin.

Bol kazançlar dilerim.

Sayfa 43/214 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •