Sayfa 172/214 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. İdealden önce hatta otomatik işlemler henüz başlamamışken matriks için paket expert satanlar vardı, halen de devam ediyorlar sanırım. Test sonuçları komisyonsuz ve kaymalar hariç ayrıca kaldıracın tamamı kullanılmış olarak paylaşılırdı. Programı satın alan arttıkça aynı anda girilen lot artacağı için onlar da her yeni kullanıcı için fiyat arttırma yoluna gidiyorlardı. İşin ilginç yanı; bir şekilde experti merak edip alanlar kodlarına ulaştığında farklı birkaç forumda yatırımcılara kolaylık olsun diye paylaştığımız/paylaşılan sistemlerin paketlenip satıldığını fark ettiler. Matriks, metastock tabanlı olduğundan ingilizceye biraz hakimiyet ile kaynak sıkıntısı zaten çekilmiyor. Birkaç forumda da zaten o kaynakları ya ben yada diğer konuya hakim olanlar Türkçeleştirdi. Yatırımcı, biraz heves biraz da zaman ile paralı satılan sistemlerden daha iyi performans gösteren sistemler üretebilir. Kaldı ki; bu forumda uufuk bey bu konunun üstadıdır. İdeal her ne kadar yeni olsa da, hevesli arkadaşlar ve ideal yazılımcıları tarafından geniş bir kütüphane oluşturulmuş durumda.

Uzun lafın kısası; black-box sistemler satın almak yerine, biraz özveri ile içeriğine vakıf olunan ve Erhan bey'in de dediği gibi kendinize özel sistemler oluşturmak mümkün.

Temettü verimi ile ilgili yapılan her adım aslında otomatik hale getirilmemiş algoritmanın bir parçası. Bu işlemleri biraz kodlama bilgisi ile tamamen otomatik hale getirmek, arada queenstocks olsun yada olmasın listeyi hazırlatıp üzerine emri dahi girdirmek mümkün. Burada amaç; yeni yatırımcıların düşebilecekleri ve sermayelerini eritebilecekleri tuzakları en kolay biçimde bertaraf etmek olduğundan şu hali gayet yeterli ve açık.

2.  Alıntı Originally Posted by qurman Yazıyı Oku
    öncelikle sayın drizmin paylaşımı için kendisine teşekkür ediyorum.
    sayın drizmin sistemini şu şekilde test ettim ve aşağıdaki sonuçlara ulaştır.verileri matriks ortamında değerlendirdim.eğer bir hata var ise matriks kaynaklı olabilir.değerlendirmeyi bire bir kendisinin tavsiyesine göre yapamadım çünkü o kadar geniş zamanım yoktu.ama ilk fırsatta bunu test edeceğim.

testi şu şekilde uyguladım:
    28/04/2013 tarihinden 30/01/2015 tarihine kadar 25.000 tl lik kasa ile temettü verimliliği en yuksek ilk 5 hisse senedi alındı.3 er aylık dönemlerde temettü verimliliği en yüksek 5 ile değiştirildi.sonuç:
    25.000 tl bu sürede 39.800 tl oldu.

kıyaslama istenirse 4ncü ay 2013 de dolar:1.8 gibi ve 25.000=13,888 usd idi.....2015 basında dolar 2,36 dibi olunca portfoy de 32,777 tl oluyor.
    endeks 83bin den 86 bine gelmiş...endeksin 60binlere geldiği de göz ardı edilmemeli.
    hisselerin temettü,bedelli bedelsiz sermaye artırımlarını matrıks otomatık yaptıgı varsayıldı..

sonuç olarak dolar dan da endeksten de daha fazla kazandırmış.

belki farklı temel analiz yazılımları ile daha net sonuçlar elde edilebilir.

söylediğim gibi vaktım olmadığı için 2015 basına kadar yapabildim.yıne 2015 tarihinden sonraya taşınabilse eminim çok daha farklı sonuçlar çıkacaktır ...bu hesaplamayı en kısa zamanda gunumuze kadar tasıyacağım.

paylaşım için tekrar teşekkür ediyorum...
    Abiler, 3 yıl queenstock kulanmasak 37000 tl kazanıyoruz.Bakın ne kadar karlı
    ''Borsa tembel yatırımcılar için hiç uygun değildir. Çalışkan, öğrenmeyi, yeniden öğrenmeyi sevenler için ise en ideal, en yüksek kazançlı yatırım alanıdır.'' P.Lynch

3. Şaka bi yana böyle bi getiri mümkünse müthiş bişey,fakat Erhan beyin söyledikleri de çok mantıklı hala akıl erdiremedim bu işe..Yöntemi uygulayanlar alış satışlarını yazabilirlerse bizim gibi kafası karışanlara da yol gösterir diye düşünüyorum..Bol kazançlar..
    ''Borsa tembel yatırımcılar için hiç uygun değildir. Çalışkan, öğrenmeyi, yeniden öğrenmeyi sevenler için ise en ideal, en yüksek kazançlı yatırım alanıdır.'' P.Lynch

4. Ben quenstocks ile sayın Drizm'in formulunden farklı bilanço odaklı bir formül ile yatırım yaptım. Buraya da yazmıştım. Şimdi heyecanla 12 mart geçsin yeni hisseler belirlensin diye bekliyorum.

İlk elin günahı olmaz diyerek biraz sistemden saptim. Reza davası falan var diye nakite geçtim.

O belirlediği hisselerden performansı düşük kalan olmadı. Şimdi de yeni 12 hisse belirleyecek. (Bazen benim almayacağım hisseler çıkıyor Tuborg vesaire gibi o yüzden ben 12 hisse belirliyorum. Almayacağım hisse olursa diğerlerini alayım diye) Onları yazarım. Üç ay bekler bakarız ömrümüz olursa.

Şu an baktığımda bana

HDGFS
    BANVT
    CEMTS
    DITAS
    CELHA
    PGSUS
    KAPLM
    KLGYO
    SILVR
    ULUSE
    ANELE
    JANTS

veriyor. Uluse ve Anele bilançosu gelmedi diye biliyorum. Eğer çok çok iyi bir bilanço gelmeyecek olursa ve ULUSE ile ANELE yeniden girebilirse listeye benim ilk çeyrekler gelene kadar alacağım liste bu olacak.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by SeZeR32 Yazıyı Oku
    Şaka bi yana böyle bi getiri mümkünse müthiş bişey,fakat Erhan beyin söyledikleri de çok mantıklı hala akıl erdiremedim bu işe..Yöntemi uygulayanlar alış satışlarını yazabilirlerse bizim gibi kafası karışanlara da yol gösterir diye düşünüyorum..Bol kazançlar..
    belki kazandırıyor ama 10 kat 30 kat değil...erhan beyin anlatmaya çalıştığı repaint gerçeği noktayı koydurur...Bu şekilde yatırım yapan dostlar ne durumda,anlatsalar da istifade etsek...

6.  Alıntı Originally Posted by cesar Yazıyı Oku
    Ben quenstocks ile sayın Drizm'in formulunden farklı bilanço odaklı bir formül ile yatırım yaptım. Buraya da yazmıştım. Şimdi heyecanla 12 mart geçsin yeni hisseler belirlensin diye bekliyorum.

İlk elin günahı olmaz diyerek biraz sistemden saptim. Reza davası falan var diye nakite geçtim.

O belirlediği hisselerden performansı düşük kalan olmadı. Şimdi de yeni 12 hisse belirleyecek. (Bazen benim almayacağım hisseler çıkıyor Tuborg vesaire gibi o yüzden ben 12 hisse belirliyorum. Almayacağım hisse olursa diğerlerini alayım diye) Onları yazarım. Üç ay bekler bakarız ömrümüz olursa.

Şu an baktığımda bana

HDGFS
    BANVT
    CEMTS
    DITAS
    CELHA
    PGSUS
    KAPLM
    KLGYO
    SILVR
    ULUSE
    ANELE
    JANTS

veriyor. Uluse ve Anele bilançosu gelmedi diye biliyorum. Eğer çok çok iyi bir bilanço gelmeyecek olursa ve ULUSE ile ANELE yeniden girebilirse listeye benim ilk çeyrekler gelene kadar alacağım liste bu olacak.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kaplamin bugün yüzde 20 yaptı

7. Tebrikler sn Cesar..

En alt paragraf ))

https://www.temelanaliz3.com/single-...sonra-Strateji

8. sevgili arkadaşlar selamlar,

1 nisanda 9. ayım dolmak üzere sanıyorum. Bu sefer programı erkenden alıp kontrol etmek istemiştim ne durumdayız diye. Sistemde 1-2 hissede repaint olmuştu firma ile konuştum düzeltme vs çözüldü çözülmedi epey konuştum sonrasında kendimce sınırladığım için sıkıntı yok böyle devam ederim diyordum. ve en son ocak ayında aldığımdan beri hisseler resimdeki gibiydi. Bu son hale kadar her 3 aylık dönem sonunda 2-3 seferlik repaint yaşamıştım. Gözüken son getiri ise %22bin civarıydı (son tarama üzerine yeniden başlattığım için kaybettim o taramayı bu da aynı taramanın aylık versiyonu olduğu için bunu paylaştım)

Bugün ki taramada ise çıkan sonuç

bu resimde ise sanki ocakta bana Brisa Doas Prkme Gsdho önermiş gibi repaint yapmış ki (Daha önceki aylarıda değiştirmiş) şubat sonuna kadar hergün taradım böyle birşey yoktu. Hayır Yaptığım taramada toplamda 50-60 arası hisse içerisinde yapıyor taramayı ona rağmen bu kadar repaint ile karşılaşmak can sıkıcı oldu.

Ekstradan getiri potansiyeli %22binden %3bine düşmüş 7de 1e inmiş. Tamam daha mantıklı gibi olmuş ama bunu neye göre yaptılar nasıl oldu onuda belirten birşey yok.

8 ay boyunca benim 10 hissede karım ise %6 civarı şuan biraralar %15 civarını görmüştü. Tamam normal şartlarda da bu hisseleri alırım dediğim hisseleri aldım ancak o mide bulandıran küçük sinek artık çoğalmaya başladı ve inancımı iyice kırdı. Açıkçası sisteme daha fazla devam etmeyi düşünmüyorum çünkü bu programa güvenerek hareket ediyoruz ancak arkamızdan iş çeviriyor..

Sayfa 172/214 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •