Sayfa 21/21 İlkİlk ... 11192021
Arama sonucu : 168 madde; 161 - 168 arası.

Konu: 2 Yıllık Tahvil Faizi Nereye Koşuyor ?

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Başka gelen nedir..Hele bi desene..?

Bi crash ci vardı 3.80 lerden doları tutturdu millete şimdilerde yok.

Öyle che resimleri ile falan takılırdı..
    sorsan ben almanyadayım zaten derdi..
    o zaman sana ne crash den diye de kimse sormadı.
    2.80 de gelen 3.94 e giderken arada gitti. gören göz bunu çok iyi görüyordu.
    -
    gelecek olan 3.94 de gelmez o gidecek olandır. 8 den faizler 12 ye mevduat faizleri 15 leri gördü.
    -
    şimdi gelecek olan geldiğinde sen olaya bu şekilde yaklaştığın için diline doladığında gelecek olan giderken devreye girersin. o zamanda şu faiz şu borsa şu döviz dersin. gelecek olana sizin fikrinizdekiler yol veriyor. hep bir geyik. yok 3.94 olmuş. evvelini söyle 2.80->3,94 evvleline gel 1,75-2,90. evvel faizlere gel 5 ->10 -> 15 ..... borsa 5 dolar şuan 3 dolar.
    *
    bir geyiksiniz anladık ama vazifelisiniz napalım. alayla maaş olabilir görenleri etkilemez bizi hiç etkilemez bir kaç tane leblebi düşürürsünüz ancak.
    *
    kimse 3.80 den dolar tuttturmaz 2.80 den 3.80 olmuş akıl izah lütfen. vazifenizi anlıyoruz. 3.40 dan 4.40 olsa şimdi dolar diye ortaya mı çıkacaksınız ? geçiniz gelecek olan gelmiştir.
    *
    gelecek olan geldiğinde o sonuçtur. bitmiştir. gelen gelmiştir gidiyordur.
    -
    gören göz

2. Bana ve piyasalara bakış açın buysa selam üzerine olsun o zaman eywallah

Son bir soru..
    2.90 dan 3.90 a gelirken gelen geldi derken..
    1.80 den 4 tl ye 3 senede gelen geldi neden olmuyor..

3.40 4.40 olsa
    4.40 3.90 olsa 3.90 4.90 mı olacak
    5 mi olacak 6 7 8 nerede duracak sizin mantıkla.
    Son düzenleme : gundwane; 12-09-2017 saat: 14:43.

3. Para piyasalarında dalgalanmalar olmadan para kazanılamayacağını görüyoruz aslında. Bizi üzen bu dalgalanmalar sırasında ülkemizin aldığı hasardır. Borçla ve bu borcun yarattığı rant değerlenmeleri ile herkes bir zenginlik yaşandığı hissine kapıldı bir süre. Kaybettiklerimizi görmek istemesek de bunlarla yüzleşmek kaçınılmaz önünde sonunda. Kayıplar sadece maddi anlamda değil; daha da kötüsü ahlak, güven ve eğitim dahil yaşanan erozyon öyle kolay onarılacağa da benzemiyor. Mayada bir bozukluk varmış demek ki, koşullar uygun hale gelince tüm bozukluk ve çarpıklıklar ortaya çıkıverdi.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

4. twitte gördüm ekleyelim fikrimize paralel.
    Aksel Kibar, CMT†@TechCharts Sep 6

faizin grafiği olmaz diyenlere tekrar hatırlatalım

5. barzani referandumu kürdistan referandumu ve süreç gerçekleşirse bu süreç bir son değil yeni bir başlangıçtır.
    *
    büyüme verilerini pazarlayan siyasiler gerçek işlerinin borsa bono pazarlaması olmadığını fark etmelerini dileriz. elden birşey gelmiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by CayCi Yazıyı Oku
    şuan doların olması gereken fiyat normali 3.59
    şuan doların dalglanma halinde düşük olması gereken fiyat normali 3.51
    şuan gören göz için ballı şekilde algoritmik köpük var.
    -
    algoritma bunu neden yapıyor ?
    çünkü bunu yapmasa idi 3.53 de sabit kalsa idi log grafikçi leblebiciler şuan 3.10 ve 2.80 hedef veremeyecekti. peki benim düşündüğüm gibi hiç inmeden 3.47 bozulmadan devam etsse idi bu sefer 3.44 ve 3.40 leblebicileri yaya kalacaktı. demek ki algoritmanın hesabına göre bu hareketle daha çok leblebi yakalama şansı oldu.
    *
    gören göz.
    .
    çok yazdım. algoritma ve patterncilerin hedefi olacağım.
    *
    ara verelim.
    algoritma ile 3.53 den 3.47 kırılarak indirilen kurda leblebi nasıl yakalıyor algolar ?
    *
    3.38* 3.39 a veren algoritma
    dönüp alışa geçtiğinde
    3.39-3.53 arası nerden alırsa alsın hangi leblebileri düşürürse düşürsün maliyet bölgesi 3.53 - 3.39 arasında yapıyor.
    *
    algoritma 3.53 den alışa dönse idi maliyet bölgesinin dip fiyatı 3.53 den başlayacaktı.
    *
    algoritma 3.53-3.47-3.39 arası ne kadar çok leblebi düşürürse düşürüyor. bu esnada leblebiler çok çıktı tepki veriyor veya buradan gene belki düşer diyerek elindekini verip şansını deniyor aslında ütülüyor.
    -
    gören göz

7. kağıtlara lümbür lümbür veriyorlar bazıları hayal görüyor. endeks grafiğine bakan kendisini teknikçi niteleyen zatlar kağıtlara baksalar kağıtların lümbür lümbür tepeden %10 ve üzeri düştüğü ne destek ne köstek bırakmadığını görecek. 110 a 3 4 defa gelen endekste bankaların lümbür lümbür gelene ağam gidene paşam deyip verildiği görülüyor.
    *
    tüpraş 200.000 endeksi geçtiğini daha nere gideceğini hayal kuranlara sorduk paylaştık.
    burda hayal pazarlamacılarına durumu ayakları yere basmadan salladıklarını belirttik.
    dolarda dip kırılmasını beklemiyordum kırdı kırdıda ne oldu kendi bilir dha çok götürecek götüreceğini belirttik yapılanın ülkenin fakirleştirilmsi daha ççok borç altına sokulması kurun suni düşürüldüğünü belirttik.
    *
    borsanın aslında yükselemediğini davutoğlunun gittiği yere anca çıktığı kura basarak ise oda algoritma ile basıldığını grafik ekleyen yaş*****n bir köpük olduğunu belirttik.
    -
    gelecek olanın geldiğini faiz grafiğinin verdiği SOS sinyalini gözzlere soktuk.
    *
    bence çok faydalı bir başlık oldu ve paylaşımı sonlandırıyorum.
    -
    alivederçi.

8. Gelecek olan geliyor.

Sayfa 21/21 İlkİlk ... 11192021

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •