Sayfa 9/23 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 177 madde; 65 - 72 arası.

Konu: YP Banka Mevduat Faizleri Ve Opsiyon Stratejileri

1.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    sayın levanta
    3.475 put opsiyonunu 9.5 den almak ne demek
    3.525 put opsiyonunu 22 den sattım ne demek

samimi soyluyorum ben o kadar oudum bu konuları bir hedging kitabı bitirdim.yazdıklarınızı anlamadım
    Daha basit nasil anlatabilirim bilmiyorumm...almak satmak hisse senedi alip satmak gibi....yukarida yaxdiklarimda 4 farkli tahta...bole dusun..4 farkli tahta da 2 alim islemi 2 satim islemii

2.  Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    Daha basit nasil anlatabilirim bilmiyorumm...almak satmak hisse senedi alip satmak gibi....yukarida yaxdiklarimda 4 farkli tahta...bole dusun..4 farkli tahta da 2 alim islemi 2 satim islemii
    https://www.eximbank.gov.tr/TR,790/d...ornekler-.html
    sayın hocam verdiğiniz opsiyon primi nasıl doğuyor onu kavrayamıyorum. mesela yukarıdaki örneğe bakın. olay net
    bir ekran görüntüsü atarmısınız belki ordan anlarım
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

3. Opsiyon borsasi var....burdan haberin yok galiba...viob...vadeli islem ve opsiyon borsasi....cevap orada...seninki bankacilik olayi ihracatci ithalatci isii.....

4.  Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    Opsiyon borsasi var....burdan haberin yok galiba...viob...vadeli islem ve opsiyon borsasi....cevap orada...seninki bankacilik olayi ihracatci ithalatci isii.....
    Sayın levanta
    canlı verilere ve sizin verdiğiniz detaylara hangi ekrandan ulaşabiliriz. bloombergh zorun lu mu? investingden görebilir miyiz?
    en kötü bir ekran görüntüsü atar mınız son yaptığınız işlem için
    saygılarımla
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

5.  Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    Opsiyon borsasi var....burdan haberin yok galiba...viob...vadeli islem ve opsiyon borsasi....cevap orada...seninki bankacilik olayi ihracatci ithalatci isii.....
    levent hangi plaform üzerinden işlem yapıyorsun, aracı kuruluş nedir?
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,634
    örnek ekran
    geçen gün koymuştum.
    Program İdeal diğer data programlardan da izlenebilir.
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    yaptığın işlemi örnekleyebilirmisin?

3650 call satış 10,00
    3700 call alış 7,00 sigorta için

3475 put satış 9,00
    3450 put alış 6,00 sigorta

gibi sanırım işlemlerin.

Bear_Bull
    @BearBull26

7. Opsiyonlar karışık geliyorsa varantlarla da aynı şeyi yani volatilite yatırımını yapabilirsiniz, daha basittir. Varantlar borsada işlem görüyor, hisse gibi alıp satarsınız ayrıca viop hesabı gerekmiyor. Örneğin dolarda volatilite yatırımı yapacaksanız ağustos sonu aynı fiyattan bir alım bir satım varantı alırsınız. Diyelim 3.5'tan aldınız varantları, bu fiyattan ne kadar uzaklaşırsa (aşağı-yukarı farketmez) o kadar kar edersiniz, zararınız ise (3.5ta kalırsa zarar edersiniz) başta ödediğiniz varant bedeliyle sınırlı olur. Dolar yerine hisselerde de yapabilirsiniz aynısını.

8. Is yatirim kullaniyorum....cep telfonundan matrixden bakiyorum....ole kapsamli bi programim yok.......inti arkadas yanlis anlamssan bisi solemek istiyorum...sordugun sorulara dayanarak bu tur vadeli ve opsiyon islemlerine biraz uzak oldugun hissine kapildim...nacizane lutfen islem yapmaya baslarsan cok kucuk miktarla dene....ekran gorintusu bear bull abinin verdigi ekran gibi bi ekran esasinda...iyi aksamlar

Sayfa 9/23 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •