Sayfa 14/23 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
Arama sonucu : 177 madde; 105 - 112 arası.

Konu: YP Banka Mevduat Faizleri Ve Opsiyon Stratejileri

1.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    1- ) Metatrader kullanmadığımdan detaylı bilgim yok ancak tüm programlarda eklenebilecek kolonlar aynıdır. eklenebilir/çıkartılabilir
    hazır sayfalarda gördükleriniz değiştirilebilir.
    2- ) 9. ay sonu USDTRY 3720 üstünde olur diyorsanız O_USDTRYKE0917C3700 19,5 den son işlem geçmiş alış satış fiyatlarına bakmak lazım, o fiyatlardan pasiften veya aktiften alınabilir gün geçtikçe zaman kaybı ile daha da aşağı fiyatlama olabilir.
    3- ) hacimden çok alış-satışta bekleyen emir sayıları bence daha önemli, hacimde o fiyatı bekleyen/beklemeyen diyerek işlem yapanların prim tutarını gösterir ki o da önemli tabi.
    4- ) AP = Açık Pozisyon o kontratta şimdiye kadar yapılmış işlemlerden arta kalan açık olan işlem sayısını gösterir mesela AP=10,000 diyelim o kontratta 10000 long 10000 short poz vardır.
    soru 2 : gecmiş alış satış fiyatı nereden görülür? aslında metatrader ile bunu sordum bu call un gecmişi nedir nasıl görürüz?

soru 3 : bekleyen emirler nereden görülür?

soru 4 : uzlaşma fiyatı zamanı gelmeyen o kontratın tüm işlemleri mi? bunun gecmişi nasıl izlenir?
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,634
     Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    soru 2 : gecmiş alış satış fiyatı nereden görülür? aslında metatrader ile bunu sordum bu call un gecmişi nedir nasıl görürüz?

soru 3 : bekleyen emirler nereden görülür?

soru 4 : uzlaşma fiyatı zamanı gelmeyen o kontratın tüm işlemleri mi? bunun gecmişi nasıl izlenir?
    geçmişte olan alış/satış fiyatlarını göremezsin, grafikten geçmişte işlem gördüğü fiyatlar izlenebilir.

bekleyen emirler için derinlik veya anlık data lisansı lazım.

uzlaşma fiyatı hem gün içi saatt bir değişir hem her akşam açıklanır hem de vade sonu kesin UZLAŞMA fiyatı MB fiyatından hesaplanır.
    Bear_Bull
    @BearBull26

3.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    geçmişte olan alış/satış fiyatlarını göremezsin, grafikten geçmişte işlem gördüğü fiyatlar izlenebilir.

bekleyen emirler için derinlik veya anlık data lisansı lazım.

uzlaşma fiyatı hem gün içi saatt bir değişir hem her akşam açıklanır hem de vade sonu kesin UZLAŞMA fiyatı MB fiyatından hesaplanır.
    Tamam hocam. Eline kalemine sağlık.

Artık uygulamalı örneklerini bekliyoruz.

saygılarımla
    inti

4. Basligi okuyan arkadaslar opsiyon stratejilerimizede paylasalim...aklinizdan gecen ama islem yapmadiniz bile olur...yorumlariz hic dusunmedigimiz riskler ortaya cikabilir....o yuzden strateji uretim yazalimm....ne dersinizz....benim mesala agustos sonunu dolarin 3.50 alti kapatmasini dusunerek...3.50 put alimi yapmayi dusuyorumm...fiyatta uygun geldigi icin....ongorum bayram oncesi piyasada dolar dusurerekkk...medyaya haberde yaptirmakk......cok genel oldu ama....siyasi ve psikolojik haber istee.... tutar tutmaz......1 dk sonra ne olucani bilemedigimiziu unutmayin okurken lutfen

5.  Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    Basligi okuyan arkadaslar opsiyon stratejilerimizede paylasalim...aklinizdan gecen ama islem yapmadiniz bile olur...yorumlariz hic dusunmedigimiz riskler ortaya cikabilir....o yuzden strateji uretim yazalimm....ne dersinizz....benim mesala agustos sonunu dolarin 3.50 alti kapatmasini dusunerek...3.50 put alimi yapmayi dusuyorumm...fiyatta uygun geldigi icin....ongorum bayram oncesi piyasada dolar dusurerekkk...medyaya haberde yaptirmakk......cok genel oldu ama....siyasi ve psikolojik haber istee.... tutar tutmaz......1 dk sonra ne olucani bilemedigimiziu unutmayin okurken lutfen
    Levanta hocam

Ne kadarlık bütçe ve ne kadarlık kontrat aldınız
    ekran görüntüsüyle paylaşırsanız sevinirim.

saygılarımla
    inti

6. Inti hocam....3500 put alim giremedim pahalandi...yetisemedim....3475 put alim girdimm....butce cok dusuk ....1.70 den 20 adet.....yani 34 tl ama cok ucc o yuzden....miktar azz.....ama ederi 20000 dolar neticede....mantikli bir islem degill...sadece islem olsun

7.  Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    Inti hocam....3500 put alim giremedim pahalandi...yetisemedim....3475 put alim girdimm....butce cok dusuk ....1.70 den 20 adet.....yani 34 tl ama cok ucc o yuzden....miktar azz.....ama ederi 20000 dolar neticede....mantikli bir islem degill...sadece islem olsun
    Leventa hocam
    Ağustos için 3.305 ve aşağısı sizi kara taşır doğru mudur ?

8. Hayir...3475-1.70.....yani 3.4733 alti kapanista kar yazar

Sayfa 14/23 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •