Sayfa 176/312 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1. Biryerlerde ucak parcası yapacak gibi laflar dolasıyor .karın agrısı bundan olabilir.ytd

2. Bindik trene bakalım var bir karın ağrısı yakında anlaşılır biner binmezde hemen tekmelenmezki canım

3.  Alıntı Originally Posted by taytis06 Yazıyı Oku
    Bindik trene bakalım var bir karın ağrısı yakında anlaşılır biner binmezde hemen tekmelenmezki canım
    Fısıltılar cok birileri koça satıyor ,birileri doğusa ,birileride uçak parcası diyor.Böyle sermayesinin yarısı kadar kar eden benzer araba parcaları şirketlerine bakınca patlamaya hazır gibi.nasıl patlar göreceğiz.ytd

4. Doğan Gurubu bu işi ne kadar becerebiliyor?
    Ortada bir gariplik var.
    şöyke ki;Şirket 87.223 Milyon TL ciro yapmış.gelen kara göre net kar marjı %5,4. Çok düşük.
    Yılda yaklaşık 4 milyon yedek parça yapıyor ve buna göre ortalama herbir parçayı 21,8 TL'ye mi satıyor?
    Rusya,Çin ve ABD de kurulan pazarlama şirketlerinde çalışanlar kebap mı yapıyorlar?
    Bu koskoca arazi ve fabrika sadece 4,7 milyon TL ,yani Caddebostan'da bir daire parasına mı çalışıyor?
    İşte şimdi aklıma doğru dürüst kar edemeyen,hatta zarar eden SASA,BANVİT vb.geliyor.El değiştirdikten sonra ise kar patlamaları yaşandı.Oysa fabrikalar aynı...
    Gelelim Doğan Medya Gurubu satış haberi gelmeden CELHA,DİTAŞ ve MİLPA hisselerinin komedi şeklinde borsada satışına.Ne kadar ayıp aslında.Yani sen kalkıp küçük yatırımcıya elindeki hisseleri satsın diye numara çekiyorsun.Yakışır mı?
    Ama iyi de oldu.Şahsen bu nambırı anladığım için dikkati Ditaş'a daha çok verdim.
    Speklerin yapmış oldukları haraketleri anlamlandırmadaki isabet konusunda kendime çok güvenirim.Temel bir tarafa ama teknikten ziyade yapılan haraketlerin senedi hangi yöne sürükleyebileceği konusunda çok az yanılırım.
    Ditaş'ın speki kadar acemisine ilk kez rastladım.Adam malı 7.08'lere kaptırıp,dönüp 7.70'e benden geri alıyor ve sonra o malı tekrar bana 7.20'ye veriyor.Baya bir bocalama var.Sanki aceleleri var da elleri ayaklarına dolanıyor gibi...

Bu gece yarısına doğru bunları düşündüm.Ama doğru ama yanlış...
    Asla bir yönlendirme ve yatırım tavsiyem yoktur.

5. Bugün 7.60 falan tuşa basayım ve alttan yerine koyayım dedim elim varmadı çünkü ozdrgyo da 10000 kötü 1.53 alıp bir gün sonra patron hisse satıyor haberinden dolayı sattım ve 85.000 tl bir aylık kaçan fırsat.Böyle tecrübe sonrası gelde şans dene beklemek en iyi duruş bence.

aynen, bugün ben de "ne yapmak istiyor?" dedim.

7.71'e verdim, kar cebe yakışır deyip, el sallayacaktım.

geriye dönünce yine aldım.

tahminim, mübarek cuma günü deyip, sevap işleme adına, millete para kazandırıp, iyilik yapmak istediler.

bu hareketlerin başka mantıklı açıklamasını bulamadım.

7. Varmı mantıklı bir açıklaması olan arkadaş? Hiç bir anlam yükleyemedim. niye bu kadar çıkarılır niye bu kadar düşürülür? Sadece acemi spek le açıklanabilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Bukadar buyuk arazi, 400 kişilik bir calısma ekibi Amerika ,Rusya,çin pazarlama sirketleri !burada medya satısından sonra çok rahatlama olacagını düşünmekteyim .Dillendirilen ve faaliyet raporundada olan uçak halikopter parcaları hikayesinin bilerek dillendirildiğini, beklenti olusturulduğunu ve belirli bir dönem sonra servis olacagını dusunmekteyim.hiç bir haber böyle ucuz ve ıyı rasyoları olan şirketlerde boş degildir.O yüzden spek malları kaptırdıkça olmadık yerden kızarak işlem yapıyor..enkomigi 80 milyon ciro 400 calısan bu neyin kafası.Burada acayip şeyler olabilir egeen. ,parsan,aynı degil jantsa ve benzerleri fiyatlarına bakın hakikatten incelendiğinde buyuk potansiyel var .Borsada bu buyumeyi farkaderseniz kazanabilirsiniz.Yeniden değerleme yapılacaktır.pazartesi günü rengini belli eder zaten cuma gitgelde satmayanlar mı karlı satanlarmı karlı bizleraynı samanda celik halat yatırımcısıydık gitgellerde satmadık ve sonra satanlar buyuk bir karla çıktık .Bekleyelim buyukler bizden mallarımızı ignorant hocamızın dediği gibi bir havuç vererek almak istiyor.sevincleriniz kısa süreli olmasın .Cinin şişeden çıkmasına bana göre az kaldı, bu kağıdın talibinin çok olacağını işlemlerden belli bu fiyatlardan asağıya salarsa herkesın saldıracagını biliyorlar artık sadece 70milyonluk fabrika ...buna kim inanır bundan sonra tabiki Kadir İnanır.Medya yok artık bakarsınız pazarlıklardan yerli oto işinde doğan grubuna bir görev verilebilir.Ben kendi adıma Bilançodan sonra güzel haberler gelebileceğini düşünmekteyim.şuanda herkesi Çelik halatla ugrastırıyorlar burdaki buyume ve kar rakamlarının daha yukarılarda olabileceğini ve Bu fabrikanın buyuklugu arge merkezi borcluluk oranı ve euro nun yukarı cıkmasıyla bilanço sonrası farkına varılacağını düşünmekteyim.ytd

Sayfa 176/312 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •