Sayfa 305/312 İlkİlk ... 205255295303304305306307 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

Umarım iyi olur
     Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Hektaş tarzı bekliyorum bende... Olsun gireriz.. Bana göre borsanın büyüme potansiyeli olarak en yüksek hissesindeyiz.. Bu bilançodan sonra bu fiyatla fk nın 12 13 lere 12 aylıklar gelince 10 9 seviyelerine yani emsalleri düzeyine gelecektir.. Kımıldamadan beklemeye her düşüşte eklemeye devam
    SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada paylaşılan hiçbir görüş, fikir,eylem v.s yatırım tavsiyesi değildir.G.P

2. Ditaş yaşadığım bölgede bulunuyor. Kulağıma sık sık ditaş'ta çalışıyorsan çok iyisin sosyal imkanları ve özlük hakları çok iyi gibi duyumlar geliyordu.

Şirketi detaylı incelemeye başladım. Tamamen amatör bir yatırımcı olarak dikkatimi çeken hususlar şunlar;

- 2019 yılında Karsan tecrübesi olan bir CEO göreve gelmiş.
    - O tarihlerden itibaren finansallarında ciddi düzelmeler yaşanmış. Satışlar artmış, borçlar azalmış, özkaynaklar artmış.
    - Faaliyet raporu ile ilgili olarak;
    * Personel sayısı düşmüş veya artmamış. Mekanizasyon ve otomasyonun arttığı anlaşılıyor.
    * 340 personelin 41 tanesi Ar-ge olarak çalışıyor. Ciddi anlamda ürün geliştirmeye çalışıyorlar. Üniversite/teknokent bağlantıları var.
    - Satışlarının %60 civarını ihracaat yapıyor. Döviz bazlı gelir elde ettiği için kur avantajı var. Döviz bazlı girdilere karşı da kendisini koruyabiliyor.
    - Niğde 5. derece teşvik bölgesi. Tahminim birçok indirim, devlet desteği alıyor.
    - Yurtdışı aldığı firma ve yaptığı atılımlarla hedeflerinin büyük olduğu biliniyor.
    - Özellikle arazi anlamında kapasitesini arttırabilecek imkanı var. Bölge buna çok müsait.
    - Personellerinden aldığım bilgilere göre çok güzel sosyal haklara sahipler. (Örn: Bayram yardımı, kış yardımı, kıyafet yardımı vb.)

Bu şartlarda şirket oldukça hoşuma gitti. Takibe aldım. Ümit ediyorum bir EGEEN potansiyeli var. İmkanım nispetinde biriktirmeye gayret edeceğim. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Sermayesi düşük mali yapısı güçlü yeni satın almalarla büyüme hikayesi var

toplamaya başladım

umarım federal mogül çemtas gibi geleceği olur

4. alark

ayen

alkim

tborg

krdmb

ozkgy

ditas

5. Dusuk sermayesi bu tarz sirketlerde hisse degerinin oynak ya da baskilanmasina yol acabiliyor.Gecmiste yasadik ama ben sektorel ve sirker bazinda ileride saha iyi yerlere gelecegini dusunuyorum.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

6. Bilonço geldi güzel görünüyor temelci arkadaşlar yorumlarını beklıyoruz...şimdiden tsk ler

7. Hisse tavan kimse yok yanlız koymayın beniiii

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. hisse sayısı artınca hepsine yazamıyoruz.. yalnız değilsin..

19.80 maliyet ile 22.30 üstü kalıcılık devamke..

ilk dirençler 24.24-24.81.. bol kazançlar..

Sayfa 305/312 İlkİlk ... 205255295303304305306307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •