Sayfa 188/312 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1.  Alıntı Originally Posted by Av.Abdullah Yazıyı Oku
    Bilanço iyi mi kötü mü geldi ? Kimse niye yazmıyor kar zarar ne geldi ?

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    1.157.000 kar bilanço bozuk yine oyun yine dalavere uzak durmakta fayda var nede olsa doğan grubu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. DITAS - Ditaş Doğan

Yine 1.2 ye yakın kar geldi. Hiç atılım yapmaya niyeti yok. Son 3 çeyrek 1.13, 1.23, 1.15 kar geldi ve böyle devam edecek gibi. Geçen sene 1.9 biz kendini üretimini pazarını ürününü ve ürün sayısını geliştirir diyip 4 bekliyoz bu 1.15 açıklıyor. Her sene 2 ye 3 katlayarak gider diye umut ediyoruz ama yıllardır bi gelişme yok. Ciro geçen sene ilk çeyrekten 8 milyon fazla o da döviz 1 lira arttı diyedir. Yaklaşık 800 bin pazarlama, yönetim , arge gideri artmış, 1 milyon finansal gider artmış.Faaliyet raporunda ne savunma sanayi ne havacılık ne demiryolu ile ilgili bir hedef göremedim hayal kırıklığı yaşıyorum. Keşke Parsan, Celha, Dmsas a yapsaydım tüm yatırımımı, her seferinde artık atılım yapacak git gide büyüyecek diye umutla bütün tasarrufumu Ditaşta değerlendiriyorum ama her bilançoda hüsrana uğruyorum. Dmsas ilk çeyrekte 81 milyon ciro yapıyor bizimki geçen yılda toplam 87 milyon yapıyor. Parsan her bilançoda ciro artışında şaşırtıyor. Celha neredeyse ikiye katlayacak cirosunu. Celha nın sahibide Aydın Doğan bence Ditaşın başındakilerde sorun. Vizyonlu, büyük hedefli birilerinin kontrolüne vereceksin bu şirketi. Ytd

Son düzenleme : veyselduran; 04-05-2018 saat: 21:00.

3. Açıklanan kar beklentiler açısından nasıl beklentinin altında mi üstün de mi ? Pazartesi hissenin yönü hakkında tahmini olan var mı ? Sirketin sahipleri veya yöneticileri hisseyi bilerek yükseltmek istemiyor galiba anladığım kadarıyla bir yukarı bir aşağı hep kendileri kazanıyor bu arada satıp tekrar alan az sayıda ki küçük yatırımcılar kazanıyor ama genel de küçük yatirimcinin paralarını büyüklerin yediği bı hisse gibi.. son olarak kar zarar aciklanirken bir şekilde sirket yönetimi yasal olarak karı az gösterebilir mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by Av.Abdullah Yazıyı Oku
    Açıklanan kar beklentiler açısından nasıl beklentinin altında mi üstün de mi ? Pazartesi hissenin yönü hakkında tahmini olan var mı ? Sirketin sahipleri veya yöneticileri hisseyi bilerek yükseltmek istemiyor galiba anladığım kadarıyla bir yukarı bir aşağı hep kendileri kazanıyor bu arada satıp tekrar alan az sayıda ki küçük yatırımcılar kazanıyor ama genel de küçük yatirimcinin paralarını büyüklerin yediği bı hisse gibi.. son olarak kar zarar aciklanirken bir şekilde sirket yönetimi yasal olarak karı az gösterebilir mi ?

Artık 5 lerde olur geçen yılın yarısı kadar düşük

5.  Alıntı Originally Posted by tezcan Yazıyı Oku
    Artık 5 lerde olur geçen yılın yarısı kadar düşük

Her türlü ****liği yaparlar

6. Bazı kardeşlerim bilançoyu beğenmediler.Ben beğendim.
    Öncelikle bu dönem bilançoları denetimsiz olduklarından herşeyi yasal çerçevede istedikleri gibi kaydırabiliyorlar.
    Burada önemli olan FAVÖK =3,429 MLTL.
    Geçen yıl aynı dönem FAVÖK =2,331 ML TL
    Her ne kadar kur artışlarından dolayı ciro artmış ise de yurtiçi satışlarda miktar bazında artış,yurtiçi satışlarda ise miktar bazında azalma olmuş.Cari oranda değişme olmamış.1,45 fena sayılmaz.
    Şahsen karın geçen yıla göre düşük gelmesi beni şaşırtmadı.Bana göre önemli olan şirketin şu an dolar bazındaki 14 milyon dolar olan piyasa değeridir.
    Kısacası bana göre Ditaş; altın taşıyıp ot yiyen eşektir.

Asla yatırım tavsiyem yoktur.

7. Bu günkü pasta nasıl arkadaşlar, paylaşan olursa teşekkür ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Bazı kardeşlerim bilançoyu beğenmediler.Ben beğendim.
    Öncelikle bu dönem bilançoları denetimsiz olduklarından herşeyi yasal çerçevede istedikleri gibi kaydırabiliyorlar.
    Burada önemli olan FAVÖK =3,429 MLTL.
    Geçen yıl aynı dönem FAVÖK =2,331 ML TL
    Her ne kadar kur artışlarından dolayı ciro artmış ise de yurtiçi satışlarda miktar bazında artış,yurtiçi satışlarda ise miktar bazında azalma olmuş.Cari oranda değişme olmamış.1,45 fena sayılmaz.
    Şahsen karın geçen yıla göre düşük gelmesi beni şaşırtmadı.Bana göre önemli olan şirketin şu an dolar bazındaki 14 milyon dolar olan piyasa değeridir.
    Kısacası bana göre Ditaş; altın taşıyıp ot yiyen eşektir.

Asla yatırım tavsiyem yoktur.
    Altın taşıdığı doğruda ot yendiği yanlış otu yatırımcıya yediriyor

Sayfa 188/312 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •