Sayfa 268/312 İlkİlk ... 168218258266267268269270278 ... SonSon
Arama sonucu : 2494 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: DITAS - Ditaş Doğan

1. Ditaş benim vazgeçemediğim köyümdür, sık sık uğrar, Köyümde neler oluyor diye de devamlı kontrol ederim..

Doğan holding de oluşan yeni gelişmeler ve yönetimsel değişiklikler dikkatimin bu aralar daha çok ditaş üzerine çevrilmesine ve daha dikkatli takip etmeme sebep oldu.

Aklımda oluşan deli sorulara kendimce vereceğim cevapları sizlerle paylaşmak istediğim için bu uzun yazıyı yazıyorum, eğer konu ile ilgili farklı bilgileri olan varsa bu yazıma katkıda bulunabilir..

Ditaş'daki son dönemde meydana gelen hareketlenmenin bence en önemli sebebi olan yeni Genel Müdürü Osman Zeki Sever 14.10.2019 günü görevine başlayacak.. Ditaş'a gönül vermiş, çilesini çekmiş ortak ve paydaşlar lütfen yeni genel müdürü iyice araştırın... Çünkü ditaşın geleceğinde çok önemli bir yere sahip olacak..

Ditaş Doğan Genel Müdürlüğüne Osman Zeki Sever atandı.
    Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler
    verildi:
    "Yönetim Kurulumuz'un 03.10.2019 tarih ve 2019/18 kararıyla
    Şirketimiz'de Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve Genel Müdürlük
    görevlerine Osman Zeki Sever getirilmiştir. Osman Zeki Sever
    görevlerine 14 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.
    İTÜ Makine Fakültesi mezunu olan Osman Zeki Sever, 1992 senesinde
    MBA derecesi almış olup, 1987 senesinden beri otomotiv sektöründe
    değişik görevler üstlenmiştir. Bu süre boyunca, Oyak Renault A.Ş., Ram
    Dış Ticaret, Ford Otosan A.Ş., Karsan A.Ş. ve Tırsan A.Ş. de görev
    yapmıştır.
    Karsan A.Ş.'nde Satış ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı,
    Tırsan A.Ş.'nde Genel Müdür olarak görev yaptıktan sonra, 2009 – 2014
    arasında Mısır'da yerleşik GBAuto şirketinde sırasıyla ticari
    araçlardan sorumlu COO, İş Geliştirme ve Strateji C Level ve son
    olarak da GBAuto Grubu Dep. COO'su olarak çalışmıştır. Şubat 2015'ten
    sonra ise Otomotiv Sanayii Derneği Genel Sekreteri olarak görev
    almıştır. "

http://www.osd.org.tr/kurumsal/yonetim-kurulu/

Ülkemiz için çok önemli olan bu kuruluşta Osman Zeki Sever halen Genel sekreter.

http://www.osd.org.tr/kurumsal/osd-yonetimi/

Şimdi gelelim bu genel müdür neden çok önemli.

1- Eski Genel Müdür Selim Baybaş fabrikada yapmış olduğu yeni yatırımlar neticesinde fabrikayı teknolji olarak çok farklı bir konuma getirdi, ancak otomotiv piyasasında background'u çok etkileyici olmadığından, daha çok finansal hizmetlere yönelik çalışmaları olduğundan, otomotiv piyasasındaki pastadan istenildiği kadar pay alamıyordu.

http://www.ditas.com.tr/kurumsal-yonetim-takimi

2- Osman SEVER'in geçmişi ise hep otomotiv sanayisi içerisinde yöneticilikle geçmiş, Halen OTOMOTİV SANAYİ DERNEĞİNİN GENEL SEKRETERİ.. Bu demektir ki, Ülkemizde üretim yapan bütün otomotiv fabrikalarının ceo ve yönetim kurulu başkanları ile arası çok iyi..

3- Osman SEVER'İN Genel müdürü olduğu ditaş bu saatten sonra, belki de görüşmekte bile zorluk çektiği, ülkemizdeki büyük otomotiv üreticilerinin en üst yöneticileri ile fabrikasında yaptığı teknolojik yenilemenin de vermiş olduğu rahatlık ve avantajla çok kolay bir şekilde yeni iş anlaşmaları yapacak konuma gelmiştir...

4- OTOMOTİV SANAYİ DERNEĞİNİN GENEL SEKRETERİ DEMEK, O DERNEĞİN 1. YÖNETİCİSİ DEMEKTİR.. BU NEDENLE OSMAN SEVER'İN İŞ ALMAK İÇİN YAPACAĞI TALEPLERİN DERNEK ÜYELERİ TARAFINDAN KABUL EDİLMEMESİ DÜŞÜNÜLEMEZ.. BU NEDENLE İLERLEYEN DÖNEMLERDE DİTAŞ DA ÜRETİM VE HASILATTA BÜYÜK PATLAMALAR OLMASI KAÇINILMAZDIR.

5- Osman SEVER eğer uzun süre bu şirketin başında olursa fabrika arazisinin de uygun olması nedeniyle yeni ve büyük yatırımların yapılması kaçınılmazdır, çünkü fabrikanın bu şekilde oluşacak talepleri karşılaması mümkün değildir..

6--ARKADAŞLAR, ŞİMDİ GELİYORUM AKLIMDAKİ EN ÖNEMLİ DELİ SORUYA..

Türkiyenin en önemli derneklerinden birinin genel sekreteri, geçmiş iş hayatı çok önemli pozisyonlarda olan bir yönetici ne diye orta ölçekli bir işletmenin başına gelir..
    1-- DOĞAN HOLDİNG BU ŞİRKETİ DEVASA BİR KONUMA GETİRECEK, BU NEDENLE SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ YÖNETİCİLERİNDEN BİRİNİ İŞİN BAŞINA GETİRDİ..
    2---DOĞAN HOLDİNG BU SEKTÖRDEN ÇIKACAK, BU NEDENLE BU YÖNETİCİYİ İŞİN BAŞINA GETİRDİ Kİ KAPASİTE ARTIŞI YAPTIRIP PİYASA OYUNCULARINA DİTAŞI DAHA İYİ PAZARLASIN.
    3-- BU SOSYAL MEDYADA DA DİLLENDİRİLİYOR, BENİMDE AKLIMA YATIYOR.. DİTAŞ SATILDI, ALAN FİRMA ÖNCÜ OLARAK OSMAN SEVER'İ İŞİN BAŞINA KOYDU, DİTAŞIN GERÇEK DEĞERİNİ VE YAPABİLECEĞİ KAPASİTEYİ ÖĞRENMEK İSTİYOR..

AKLIMDAKİ SORULARA CEVAPLARI BU ŞEKİLDE SIRALADIM EKLEMEK İSTEYEN OLURSA EKLEME YAPABİLİR..

2. Çok başarılı bir yazı ciddi emek vermişsiniz. Blok 152700 lot deutche alısı da oncu bir gosterge bence.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

3. Bugün hoşgeldin partisi veriyor galiba yeni müdür

4. Müdür bize çok pis kaydılar yetiş

Alıntı Originally Posted by Raskoln Yazıyı Oku
    Müdür bize çok pis kaydılar yetiş
    zaten bugün sağlam "ebe" kalmamıştır -(

6.  Alıntı Originally Posted by Raskoln Yazıyı Oku
    Müdür bize çok pis kaydılar yetiş
    Ne kaydılar be 😁

7. Bu şişko neyi bekliyor acaba

8. Nasrettin Hoca bir gün eşeğini pazara satmaya götürür.
    Ahali hocaya gülerek, Hoca senin eşeği kim alır herkes tanıyor derler.
    Hoca nasrettin de asıl amacım satmak değil, ne çektiğimi görün diye getirdim demiş.
    Bizimkisi de o hesap, bizim eşeği herkes biliyor

Sayfa 268/312 İlkİlk ... 168218258266267268269270278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •