Sayfa 7/14 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
Arama sonucu : 112 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Holografik Evren

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    bir milyon tane bilimsel makale,
    ve on milyon sayfa yazı yazılsa,
    illiyetini isbat edemedikçe sonuç değişmez.

not:
    bu bilimsel çalışmalara karşıyım anlamına gelmez,
    aksine bilimsel çalışmaları son derece ilgiyle izler takip etmeye çalışır faydalanırım.
    bilimsel çalışmalar bizler için bir nimettir,
    hepsinde incelik vardır,
    tabi anlayana,
    anlamayana bişey yok.
    Aslında komik bir söylem sizinkisi üstadım. Belkide ispata gerek olan sizin hipotezinizdir.. Hiç böyle düşündünüz mü? Yaradılış kuramı veya varoluş kuramları, . Dini şartlandırmalardan çıktığınızda hepside birer kuramdır. Siz dini inancınızla inandığınızı gerçek, diğerlerini ispata mahkum kuramlar sanıyorsunuz.

Atom boyutuna inildiğinde veya mekan zaman kavramı dışına çıkıldığında bilinen tüm kuramlar, hipotezler, kanunlar çökmektedir. Zamanın bükülebilir olduğunu veya kuantum fiziğinde bir varlığın birden fazla yerde ve zamanda bulunabileceğini nasıl açıklarsınız.
    Belkide bizler gerçek değiliz.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Alıntı Originally Posted by paRs Yazıyı Oku
    Aslında komik bir söylem sizinkisi üstadım. Belkide ispata gerek olan sizin hipotezinizdir.. Hiç böyle düşündünüz mü? Yaradılış kuramı veya varoluş kuramları, . Dini şartlandırmalardan çıktığınızda hepside birer kuramdır. Siz dini inancınızla inandığınızı gerçek, diğerlerini ispata mahkum kuramlar sanıyorsunuz.

Atom boyutuna inildiğinde veya mekan zaman kavramı dışına çıkıldığında bilinen tüm kuramlar, hipotezler, kanunlar çökmektedir. Zamanın bükülebilir olduğunu veya kuantum fiziğinde bir varlığın birden fazla yerde ve zamanda bulunabileceğini nasıl açıklarsınız.
    Belkide bizler gerçek değiliz.

bilimsel çalışmalar bizler için bir nimettir,
    hepsinde incelik vardır,

demek komik öylemi.
    aramızdaki fark şu:
    ben yukarıdaki yazımın arkasındayım.
    siz işinize nasıl gelirse öyle anlayaıp,
    yazdığımı çarptırıyorsunuz.

sizinle tartışacak değilim,
    konu benim açımdan kapanmıştır...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
    Sayin Cefaks, alınganlık gösterecek bir şey yok soylediklerimde. Içerdigi çelişkiyi vurgulamak için kullandım "komik" kelimesini. Siz takip ettigim kibar birisiniz, sizi kırmak istemem.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,205
     Alıntı Originally Posted by paRs Yazıyı Oku
    Sayin Cefaks, alınganlık gösterecek bir şey yok soylediklerimde. Içerdigi çelişkiyi vurgulamak için kullandım "komik" kelimesini. Siz takip ettigim kibar birisiniz, sizi kırmak istemem.
    Kuralcılık ve tutuculuk insanlık için en tehlikeli unsurdur biliimsellik açısından,çoğu insanlarda bu var ne yazıkki,serbest iradeye sahip insanlar daha özgür düşünür,herşeyi inceler ve sorgular...ben burada bazılarına mesaj göndermiyorum,genele yazıyorum sadece,mesela ben çoğu şeyi inceler,içinden çıkamadığım olaylara saygı duyarım,hem bilim ve bilimcilere,dinlere,tarihçilere vs...çünkü bu unsurların incelenmesi gerekir insanlığın ufkunun açılması için...İslamda bilim ön plana çıkar !!!...burası ilginç,Emeviler katı bir din anlayışı getirdi islam dünyasına,ama bilimsel çalışmalarıda tavan yaptı onların zamanında,üstelik ispanyaya Emevi kütüphanesi kuruldu...zaten 3 büyük kütüphane vardır Antik olarak Dünyada...İskenderiye,Semerkant ve Emevi Kütüphanesi,Osmanlı zamanındada Topkapı sarayıda buna ilave edilmiş olup,sadece orası depo vazifesi görmüştür diğerlerinden farklı olarak...altda 7 kütüphane geçer ama bana göre 3 kütüphane önemlidir,tabiki dahasıda var !
    https://onedio.com/haber/gunumuze-ya...tuphane-581049

Kütüphaneler çok öemlidir,benimde mini bir kütüphanem vardır,20 mt karelik bir alana sahiptir,kütüphane merakım 60 yıllarında başlamıştır,ilki Giresundu,sonra eğitimim ve çalışmam için Ankaraya gittim 70 yıllarında,Ankarada bu merakım tavan yaptı,Giresundayken okumadığım kitap kalmamıştı neredeyse,Ankara biraz daha genişti,bu arada Kızılayda eski yeni kitap bulmakta kolaydı,bit pazarı hobim olduğundan oralarda uğrardım,çoğu kitap ve Ansiklopedileri biriktirmeye başladım,yurt dışına üst eğitim devresini tamamlamak için gittiğim zaman oralardaki bilgi merkezlerine merak sardım,neyse vs...Giresundaki evimde küphanemi çoğu eleştirir aile çevresi ve eş dostlar,neymiş,şimdi herşey nette varmış,peki diyorum,elektrik enerjisi yok oldu birden Dünyanın sistematik çökmesiylen,yine ayakta kalacak olanlar kitap ve eserlerdir diye cevap veririm,zaten Eski antik, kadim kütüphaneler hep savaşlar yüzünden yakılıp yıkılmıştır,buda insanlığın en büyük cehaleti ve ayıbıdır,ayni durum antik eserlerde öyle...son zamanlada Dinci İŞİD buna devam etmeye başladı,ne kadar eski eser varsa hepsini yakıp yıktı...Dinciler bu Dünya için çok tehlikelidir,bunu her dinde gördük maalesef,Semerkantta,İskenderiyede ve Endülüste...Osmanlı arşivlerini bile çürümeye terk ettiler bu hükümet zamanında bazı taşınmalar neticesinde !!!
    Daha öncede 1931 yılında olmuştu !
    http://ahmetdursun374.blogcu.com/osm...oykusu/1168477
    İşin özü serbest düşünen ve herşeyi araraştıran insanları severim…zaman,zaman çoğu şeyleri bazı forum topiklerine yazdığımda beni eleştirende çok olur…neymiş,okuduğunu anlamamışsın diye,zaten çoğu aktrolcü,dinciler ve sabit fikirliler,sanırım bunu diyenler bir kitap okumadığı gibi evindede tek kitap olmayandır,aynen RTE benzeri gibi !!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,205
     Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    ne yapılırsa yapılsın olmuyor.
    eskinin bir deyimi var,
    külli şeyin sebeb,
    yani,
    herşeyin bir sebebi var.

yeni deyimiyle,
    illiyet prensibi.

illiyet bağı.
    Mesela bumu demek !!!

https://www.youtube.com/watch?v=VwaEf2kO1c8

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,205
     Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Sevgili Yağmur'u özledik dön artık, sen bu topiğin çiçeği, neşesi, aklı, beyni, rengi ve ruhusun sen olmayınca olmuyor..............................
    31 ocaktan beri yok !!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,205
    Mars'ta şimdiye kadar çekilen en ilginç kareler.

Curiosity uzay mekiğinin Kızıl Gezegen Mars'ta bugüne kadar çektiği pek çok kare internette "Mars'ta yaşam" söylentilerini de beraberinde getirdi. İşte şimdiye kadar Mars'ta çekilen ve interneti sallayan kareler...

http://www.cnnturk.com/bilim-teknolo...kareler?page=3

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,205
    25 Şubat 2017 Dünya'nın sonu mu?
    Dünya'yı en son tehdit eden asteroid Güneş Sistemi dışından gelen 2016 WF9. NASA'ya göre 25 Şubat tarihinde gezegenimizin çok yakınından geçecek olan bu göktaşı için endişelenmeye gerek yok. Ancak Rus astronom Dr. Dyomin Damir Zakharovich öyle düşünmüyor. Ona göre belirtilenin aksine WF9 bize çok yakından Güneş Sistemi'nin içindeki bilinmeyen bir gezegenden geliyor.
    http://www.cnnturk.com/bilim-teknolo...sonu-mu?page=1

Bu teoriler doğrumu gerçekmi bilemiyoruz !!!...zaten 25 şubat geçeli 1 aydan fazla oluyor !!!
    Ama şu var...bu gözlemler Sümer tabletlerinde belirtilmiş...Sümerlerden hariç Mayalardada işlenmiş konu,diğer kadim ve antik uygarlıklardada mevcut bu,2012 kıyamet senaryoları gündeme oturdu,esasında kıyametin ne zaman kopacağını bilemeyizde,bildiğimiz bir şey var 4'cü zamandayız,her zaman biriminde bir devir kapanıyor,bu zaman birimini kapatıp yeni deviri açan Güneş sistemi ve dışındaki olaylar bunu belirliyor,yani Göksel,ana nedeni Evrenin sistemi ile alakalı bir durum !!!
    Kadim ve antik medeniyetlerde Astronomi bilgileri ileri dereceydi,işte bu ilginç,bu bilgileri nereden bulup belirtmişlerdi metinlerinde !
    Sümerlerde Niburu,geçer,Mayada Marduk geçer,zaten ikiside ayni anlamdadır,peki bu gezegen nerededir !!!...9 gezegen haricinde 3 gezegen daha olduğunu belirten metinlerde vardır !!!
    http://gizliilimler.tr.gg/10-.--Geze...Marduk-k2-.htm
    Hale-Bopp kuyruklu yıldızı ansızın ortaya çıkmıştı,bundan Nasanında haberi yoktu,1995 baharında iyi hatırlıyorum Güneşin batış istikametinde Güneş batmadan evvel uzun sepet gibiydi,Aydan sonra en büyük gök cismiydi,üstelik bunları bulan Amatör Gök bilimcileriydi !!!
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Hale-B...d%C4%B1z%C4%B1
    Tam olarak bırakın Evreni Güneş nsistemimizin içini bile bilemiyoruz,Asteroit kuşağı,ve Kuiperlerin bulunduğu konumlar çok ilginçtir !
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Asteroit
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Kuiper...Fa%C4%9F%C4%B1
    Bu kuşaklar içerisinde yok olmuş gezegenlerden bahsedilir...peki ya yok olmayanlar varsa !!!...zaten son zamanlarda Nasa X planetden bahsediyor !!!
    http://ufodunyasi.com/2016/01/18/planet-x-nibiru/
    Zaten ben zamanı bir Döngü olarak kabul ediyorum devamlı,gelecek ve geçmiş hep bu döngünün içinde oluşuyor...yani bu başlıktaki gibi !!!
    Holografik Evren misali gibi bir şey !!!
    Araştırmalarımda her türlü bilimsel olaylardan örnek alırım,ister eski,ister yeni fark etmez...zaten ben eskiye ilkel gözüylen bakmam,çünkü yaratılma pirensibimiz bir bilimsel çalışmaların ürünüdür,öyle pat diye herşey yaratılmaz,mutlaka bir nedeni vardır !!!
    Çalışmalarımın içinde Metafiziğede önem veririm,bu dalda eski İslam bilim adamları ana enerjinin gerçek boyutuna bu metotla yaklaşmıştır,bunların çoğu felsefecidir,ama Yunan felsefesinden ilham alsalar bile kendi metotlarıylan ona ilaveler yapmışlardır...benim ilgi odağım olduğu İbni Arabidir,bu şahıs çok ilginçtir,onun eski eserleriden bazıları bende mevcut,büyük amca mirası olarak...bu amcam ileriyi iyi gören bir zatmış,sanırım Arabinin yolundan gitmiş,ilginç yaşam tarzı vermış,o kadarda deneyleri,sanırım ondaki bazı bilgiler bana geçmiş olacakki ieriyi görüş bilgilerim doğru çıkıyor genellikle...en fazla benim dikkatimi çeken durum 2018...en son bu MART ayınıda bildim,gerçi mart ayı tam çıkmadı,zaten bilgilerde daha önce yazdığım gibi ileriye ve geriye sapma tapabilir az farklan,geçen sene mart,haziran arasına dikkat çekmiştim en büyüğü 15 temmuzda olmuştu,kasımı demiştik oda gerçek oldu,peşinden bu ayı işaret ettim,çoğu olaylar bu ayda oldu,şu anda bir ay belirtemiyorum,sadece 2018'nin üstünde duruyorum,gerçekten bu yıl içinde ne olacak bende merak ediyorum,tahminim Dünyada yeni bir değişimin rüzgarları olacak gibi !!!
    2012wikipediada böyle geçiyordu,5125 yıllık bir döngüden bahsediyor Mayalar,zaten hemen oluşacak diye tam bilgiden bahsedilmiyor,yeni bir çağa giriş olarak belirtiliyor !!!
    https://tr.wikipedia.org/wiki/2012_fenomeni
    Bu değişime ne neden olacak,zaten şu anki beden durumuz mutasyon olmadan uzaya açılmamıza engel,kozmik bir değişimlen mutasyona maruzmu kalacağız bilemiyorum,Foton dalgasından bahsediliyor,tabiki buda ne derece doğru tartışılır !!!
    Gerçekten ömrümüz yeterse çok ilginç yıllar bizleri bekliyor...zaten ilgincini yaşıyoruz,örnekmi...HÜKÜMETİMİZiN durumu ve Türkiyeye etkileri...saygılar.

Sayfa 7/14 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •