Sayfa 443/548 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 3,537 - 3,544 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by Ayrush Yazıyı Oku
    Bence Sözcü gaztesine mail atalım.Yakından takip ediyo bu satışı. yarın bi manşet atsın Halkın parasıyla gazete alan tüpçü Halkı dolandırıyo diye. reis sanai tüpüne oturtur bu kritik süreçte napıyosun diye

Sanayi tüpü iyi fikir...

Ortaklar, Çimer e durumu anlatan Mail aralım, SPK ya iletiyorlar, bu başvuruları, mailler... Ben rysas da sonuç aldım...ÇİMER den yazı giderseSPK Uzmanı da sıkışır

2.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    22 mart diye bir tarih mümkün değil yarin panik yapıp vermesin kimse bence. Hürriyette de muafiyet talebi var. Oda imkansız neye göre muafiyet istiyorsun makul bir gerekçesi yok. Hurgz zaten glokal i sattı bir dünya para girdi kasasına 70 milyon usd felandı galiba.
    Arkadaşlar kesinlikle panik yapmayın. Görüşmelere başlandığının ilk bildirildiği tarih olan 22 Mart tarihindeki kur'un esas alınması asla mümkün değil. Bu tarihin hukuken hiçbir değeri yok. Mevzuat çok açık. Demirören istediği kadar güçlü olsun, SPK'dan böyle bir karar çıkartamaz.

Demirören Grubu mevzuatı bizim kadar iyi biliyordur. Buna rağmen 22 Mart tarihli kur esas alınsın demesinin iki nedeni olabilir. Birincisi bu açıklama sonrasında yatırımcıları korkutup, elindeki hisseleri düşük fiyattan toplamayı amaçlıyor olabilir. Ya da kendilerine ve bağlantılarına güvenerek SPK'dan böyle bir karar çıkartabileceklerini düşünüyorlardır ama yukarıda belirttiğim gibi kim olurlarsa olsunlar SPK'dan böyle bir karar çıkaramazlar.

Bu satış alma işlemi için karşı tarafa DOLAR olarak 912 milyon ödeyen Demirören Grubunun, küçük yatırımcıya bunu ödemekten imtina etmesi kendileri açısından büyük hata. İlk olarak piyasa kendisi zaten çağrı fiyatının üzerine getirir bu hisseyi. Kendilerinin az bir miktar alım yapması yeterliydi. İkincisi böyle davranarak %93'üne sahip oldukları bir şirketin piyasa değerini kendi elleriyle düşürüyorlar. Bir an için SPK'nın kendi taleplerini kabul ettiğini düşünelim. Şirketin piyasa değeri ciddi oranda düşer. Bundan da en büyük zararı büyük ortak olan Demirören olur. Onlara bu aklı veren danışmanlarının hem Grubu küçük düşürdüğü, hem de mali açıdan gruba zarar verdiği çok açık.

Tabi bu konuda Doğan Grubu'nun da vebali büyük. Pay devir sözleşmesine çağrı yükümlülüğü ile ilgili bir madde koyarak küçük yatırımcıları çok rahat koruyabilirlerdi. Kendileri dolar bazında parayı kasaya koyup, sattıkları iştiraklerdeki küçük yatırımcılarını zerre kadar umursamadılar. Ülkelerini umursamayanların, küçük yatırımcıları umursamaları beklenemezdi zaten.

Son olarak bizleri çok ilgilendirmiyor belki ama Hürriyet için yaptıkları çağrı muafiyetinin mevzuatta hiçbir karşılığı yok. Bunun da kabul görmesi hukuken mümkün değil. Tabi insanların Kurumlara olan güven kaybı dikkate alındığında muafiyet başvurusunun ve bizimle ilgili 22 Mart tarihli kur esas alınsın yönündeki talebin hisse fiyatlarına olumsuz yansıması mümkün. SPK'nın bu gibi tamamen hukuksuz taleplerle ilgili gereken cevabı gecikmeksizin vermesi onlara kanunen verilen bir görev ve onlara duyulan güven açısından zorunluluk. Bakalım hep birlikte göreceğiz. Ancak tüm yatırımcılar olarak gerek şirkete, gerekse de SPK'ya bu konudaki şikayetlerimizi üşenmeden bildirmeliyiz. Bu hukuksuzluğa ve ahlaksızlığa asla razı olmayacağımızı göstermeliyiz.

3.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Sanayi tüpü iyi fikir...

Ortaklar, Çimer e durumu anlatan Mail aralım, SPK ya iletiyorlar, bu başvuruları, mailler... Ben rysas da sonuç aldım...ÇİMER den yazı giderseSPK Uzmanı da sıkışır
    Çok haklısınız. CİMER iyi fikir. SPK ve Şirkete de mail atmak atıp, tepki göstermek lazım.

4. Arkadaşlar her iki şirketin durumunu,spk mevzuatına çok hakim,daha önce spk dan ayrılmış, şimdi uluslarası bağımsız denetim ve smmm şirketi sahibi tanıdıklarıma incelettim.
    Hem hurgz çağrı muafiyetinin,hem de dgzte başvurusunun spk tarafından kabul edilmeyeceği,yatırımcı lehine sonuç çıkacağı şeklinde fikir beyan ettiler.
    Mevzuatın çok açık olduğunu,çoğunluk hissesinin el değiştirdiğini bu sebeple mevzuata aykırı karar alamayacakları şeklin de fikir beyan ettiler.
    Arena bilgisayar da sadece el değiştiren oran %50 altında olduğu için çağrının olmadığını mevzuatı inceleyerek belirttiler....

Biz de her iki şirketde de çoğunluk hissesi el değiştirmiş.Satılan fiyat belli.Mevzuat da gayet açık.....

Kipa da bile satış çok düşük bir fiyattan(0.32 ) olmasına rağmen, yatırımcıların yoğun baskısı ile spk 2.24 tl fiyattan onay vermiştir.

Kipa da, migros da yatırımcıya kazık atmak istemiş ama spk müsade etmemiştir.

Şimdi Demirören de güya şansımı bir zorlayayım düşüncesin de,ama hiç bir şansı yok.....

Mevzuat bu kadar açık olmasına rağmen ve spk dan döneceğini bile bile Demirörenler niçin dolambaçlı yollara başvururlar anlamak güç....

Bura da yatırımcıya düşen birlik olması ve konuyu yarından tezi yok hem spk ya hem de bimer ve cimere gerekli itirazları yaparak hakkını savunmasıdır.
    Çağrıyı geçiktirirlerse yasal faizi ile birlikte ödemek zorun da kalırlar....

Alım satım ve yatırım tavsiyesi değildir.....

5. Doğan Gazete: Doğan Holding’in aralarında Doğan Gazete’nin de olduğu 8 medya varlığını Demirören Medya Grubu’na
    satışı sonrası sahiplik yapısında değişiklik olacak Doğan Gazete’de çağrı zorunluluğu doğacağını düşünüyoruz. Satış
    işleminde 141.8 mln $ olarak değerlenen Doğan Gazete için 1.35 $/hisse olan potansiyel çağrı fiyatı, hisse devrinin
    yapıldığı günün TCMB kapanış kuru olan 4.458 ile hesaplandığında bulunan 6.02 TL/hisse fiyat %6 yukarı potansiyeli
    sunmaktadır. Hatırlanacağı gibi, çağrı fiyatının hesaplanmasında kullanılacak USD/TRY paritesi, hisse devrinin yapıldığı
    günün TCMB kapanış kuru ya da çağrının başlamasından bir gün önceki TCMB kapanış kurundan yüksek olanı olacaktır. Bu
    nedenle iki ay içerisinde başlamasını beklediğimiz çağrı işlemine kadar (22 Mayıs kapanışı 5.69 TL/hisse) minimum %6 getir
    potansiyeli sunan Doğan Gazete’yi Model Portföyü’müze ekliyoruz.

6. https://www.denizyatirim.com/sites/1....2018-2031.pdf

ey tüpçü.. gel bakalım o tüplerin bir bir patlasın.. bak deniz yatırım bile farkında yaptığın üçkağıdın..

7. eğer spk onay verirse tüpçünün istediği gibi, bist ten 1 kuruş hisse bile kimse aldıramaz bana

8.  Alıntı Originally Posted by Türkşad Yazıyı Oku
    Arkadaşlar her iki şirketin durumunu,spk mevzuatına çok hakim,daha önce spk dan ayrılmış, şimdi uluslarası bağımsız denetim ve smmm şirketi sahibi tanıdıklarıma incelettim.
    Hem hurgz çağrı muafiyetinin,hem de dgzte başvurusunun spk tarafından kabul edilmeyeceği,yatırımcı lehine sonuç çıkacağı şeklinde fikir beyan ettiler.
    Mevzuatın çok açık olduğunu,çoğunluk hissesinin el değiştirdiğini bu sebeple mevzuata aykırı karar alamayacakları şeklin de fikir beyan ettiler.
    Arena bilgisayar da sadece el değiştiren oran %50 altında olduğu için çağrının olmadığını mevzuatı inceleyerek belirttiler....

Biz de her iki şirketde de çoğunluk hissesi el değiştirmiş.Satılan fiyat belli.Mevzuat da gayet açık.....

Kipa da bile satış çok düşük bir fiyattan(0.32 ) olmasına rağmen, yatırımcıların yoğun baskısı ile spk 2.24 tl fiyattan onay vermiştir.

Kipa da, migros da yatırımcıya kazık atmak istemiş ama spk müsade etmemiştir.

Şimdi Demirören de güya şansımı bir zorlayayım düşüncesin de,ama hiç bir şansı yok.....

Mevzuat bu kadar açık olmasına rağmen ve spk dan döneceğini bile bile Demirörenler niçin dolambaçlı yollara başvururlar anlamak güç....

Bura da yatırımcıya düşen birlik olması ve konuyu yarından tezi yok hem spk ya hem de bimer ve cimere gerekli itirazları yaparak hakkını savunmasıdır.
    Çağrıyı geçiktirirlerse yasal faizi ile birlikte ödemek zorun da kalırlar....

Alım satım ve yatırım tavsiyesi değildir.....
    güya fiyatı aşağı çekip 5,30 dan malımı alacak.. ben de salağım ya

Sayfa 443/548 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •