Sayfa 498/548 İlkİlk ... 398448488496497498499500508 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    hürriyet bilanço geldi özkaynak 302 milyon tl den 578 milyon tl yükselmiş
    öz sermaye 552 milyon tl zaten defter degeri 1 tl üstünde
    geçmişte oldugu kipa macerası gibi bu bilançoya göre hürriyet muafiyet alamaz
    Ben portföyümde Hürriyet hissesi taşımıyorum. Bu nedenle Hürriyet ile ilgili değerlendirme yapmayı pek istemiyorum. Ancak şunu belirtmem lazım. Daha önce de defalarca belirttiğim gibi Demirören Grubunun Hürriyet ile ilgili muafiyet talebi mevzuata aykırı ve kesinlikle kabul edilmemesi gerekiyor.

SPK muafiyet ile ilgili başvuruyu değerlendirirken devir öncesi bilanço ve bu devir işleminin bilançoya yansımasına bakarak karar verecektir. Dolayısıyla sadece Hürriyet'in 6 aylık son derece iyi bilanço rakamlarına bakarak muafiyet şartlarının oluşmadığı yönünde değerlendirme yapmak pek doğru olmaz kanaatindeyim. Zaten muafiyet başvurusundaki gerekçe muhtemelen, "devir işlemi öncesinde bilanço ve mali durum çok kötüydü, devir işlemi ve buna bağlı iştirak satışları nedeniyle bilanço düzeldi" şeklindedir. Bu gerekçe bir bakıma doğru. Ancak bu iyileşme esasen bu satıştan kaynaklanmıyor. Çünkü Demirören bu satış işlemi çerçevesinde Hürriyet'in içine doğrudan kaynak aktarmadı. Hürriyet kendi varlıklarını satarak bu iyileşmeyi sağladı. Dolayısıyla Demirören'e satış olmadan da bu iyileşme sağlanabilirdi. Bu nedenle Demirören'in muafiyet talebinin mevzuat gereği kesinlikle kabul görmemesi gerekir.

Ben şahsen DGZTE için bizim açımızdan olumsuz bir karar beklemiyorum. Ancak yine de tüm yatırımcılar olarak CİMER, SPK ve Şirket'e sürekli olarak şikayette bulunmalıyız. Olası yanlış bir karara kesinlikle rıza göstermeyeceğimizi şimdiden hissettirmeliyiz.

2. şuanda %60 civarı kar var, muhtemel çağrı fiyatına göre.

Bu hafta gelsinde önümüze bakalım, inşallah...

3.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Arkadaşlar maddede ifade edilen son derece açık

"Çağrıda oluşacak fiyat belirlenirken devir işleminin gerçekleştiği tarih ile çağrının başlayacağı tarihten önceki iş günündeki Merkez Bankası döviz alış kurundan hangisi yüksek ise o dikkate alınacak."

Aracı kurum araştırma müdürünün verdiği cevap bu.

Bu fiyattan çağrı yapmazlar ise bir araya gelip dava açarız ve bence kazanırız.
    Spk kararı verirken bunu görür, küçük yatırımcıyı karşısına almaz diye düşünüyorum.

Spk başkan sekreterine direkt mail atabilirim.

Konuyu yakından takip eden bir arkadaşımız sürenin uzaması konusunu ve endişelerimizi belirten bir metin hazırlasın altına isimlerimizi yazalım ve gönderelim "ne kadar çok kişi olursa o kadar iyi olur"
    Lütfen herkes katılsın.
    Ben zaten daha önce bu konuyu dile getirmiştim. Dolayısıyla ben her türlü mücadeleye varım.
    Dilekçe hazirlayan yoksa müsait olduğumda ben hazırlayabilirim.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4 saatte 4 kişi ...

Umarım bu sayı en az 20 olur.

5. Herşeye varım.

6. Bültenden umudum yok açıkcası ilk işimiz ihtarname çekerek 7 iş günün de ödenmesi talep etmek sonrada asliye ticaret mahkemesine başvuru şirket merkezi olduğu ilçede

7. Aydın doğan dolarlarını aldı.Şu yükselişte gerekli faydayı kendi açısından SAĞLADI.Biz küçük yatırımcılar ise bekliyoruz.SPK Demirören lehine bir hata yaparsa Sonuçları çok ağır olur.

8.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    Bültenden umudum yok açıkcası ilk işimiz ihtarname çekerek 7 iş günün de ödenmesi talep etmek sonrada asliye ticaret mahkemesine başvuru şirket merkezi olduğu ilçede
    Sonuç çıkmayacak işle uğraşmayalım. Şirkete ihtarname çeksek şirket diyecek ki, spk onaylamadı ben nasıl çağrı yapayım.
    Bence top şirkette değil spk da.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 498/548 İlkİlk ... 398448488496497498499500508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •