Sayfa 168/218 İlkİlk ... 68118158166167168169170178 ... SonSon
Arama sonucu : 1743 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: Entegral Haber Ajansi

1. Nori baboş nirdesin yaw yoksa senidemi aldılar?😄😄

2. demekki fettos gulmezola ve kirk havarileri kulluu kemalist.

bu yorumun dibi beaa!

Dolar patlar, Turkiye batar diyenlere inat sonuna dek Turk varliklarina yatirim, sonsuza dek Turkiye Cumhuriyeti...

.....................................
    Son düzenleme : el turco; 03-07-2017 saat: 20:50.

4.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    nöri onun için mi ılımlı islam iktidar oldu? niye her zaman tam tersini yazıyorsun?
    Abi ben mesaji sildim sende sil. Yalcin hocam bile "bu konuda yorum yapmak istemiyorum" dedi. Demek ki cok sakincali bir konu. Yalcin hocam diyor ki, Fetoyu 1963'den beri bilirim. Feto'nun ne oldugu biliniyor yani.

Sunu yazmak lazim, Tsk'yi zayiflatan hersey vatan hainligidir.

5. Ya norı sen barı yapma ya!bu bilmemne feto bılınıyor da ıs neden ta buralara kadar geldı.bız ne zaman akıllanıp adam olacagız!hep planı baskları yapsın bızım ustumuzde tatbık etsın,her sey olsun bıtsın,sonra uyanalım tedbır almaya calısalım.Adamlar artıkı mıyadını doldurmus fetoyu bıle bıze tasfıye ettırıyorlar kı; bu arada fızıken basarıya ulasmamıs olan darbe sonrası yasananlar tam da adamların ıstedıgı yolda ılerlıyor.Ordu zayıflatılmadı mı sanıyorsun son bır yıldır.Tabıkı de fetoculer atılacak ama ortada ustu kapalı,muamma ısler de var.Sana sımdı soruyorum,dıyebılırmısın kı,ordudan abd-nato karsıtı,vatansever askerlerın de arada gume gıdıp tasfıye edılmedıgını?
    Bızım hıc ulke olarak ıc veya dıs olaylar olmadan onceden planladıgımız stratejık hamlelerımız olmayacak mı ya! Bız neden, kontra ıstıhbarat yapamıyoruz? Ya sokayım sıyasetıne,polıtıkasına.Yok mu la bız de soyle gıdıp ab'yı,suud'u,mısır'ı karıstıracak bır ekıp ya!

6. Sana sımdı soruyorum,dıyebılırmısın kı,ordudan abd-nato karsıtı,vatansever askerlerın de arada gume gıdıp tasfıye edılmedıgını?
    Orduda vatansever olmayan subay yoktur. Nato'da bir kanat, Turkiyeyi Natonun disina atmak istiyor. Mevcut konjokturde, Turkiyenin ulusal cikarlari Natonun icinde kalmayi gerektirir.

http://m.t24.com.tr/amp/haber/ordu-i...yuzde-1,412439

Ordunun yüzde 85'i ultra-laik
    Artık “milli güvenlik uzmanımız” haline gelen Metin Gürcan’la konuşuyorum. Gürcan eski bir asker ve Sabancı Üniversitesi’ne bağlı İstanbul Politikalar Merkezi’nde (IPC) araştırmacı. Doktorasını da “TSK’nın kurumsal dönüşümü”üzerine yapmış.

Gürcan, doktora tezi sırasında ordu içinde geniş çaplı bir anket yapmış. Öncelikle şöyle genel bir eğilim olduğunu söylüyor: Atatürkçülük, subayların yüzde 85’inin temel değeri, yaşam felsefesi. Ancak alt rütbeler (yani yüzbaşı ve altı) daha kariyerist, yani kendi kariyerlerine dönükler. Rütbe yükseldikçe (binbaşı ve üstü) askerlerin siyasi görüşü ve değerleri daha öne çıkıyor. Dolayısıyla üst rütbelerde laiklik hassasiyeti çok daha yüksek.
    Gürcan, ordunun yüzde 85’inin “ultra-laik” olduğunu söylüyor. Bu tanımı dolduran ise “dindarlık” anlayışı. Bunu da anketinde 4 kriter üzerinden sorgulamış: Oruç tutma, ahiret inancı, faiz algısı ve din-bilim ilişkisi. Bu yüzde 85’lik kesim, dinin kamuda görünür olmasına özellikle karşı. Alt rütbelere indikçe laiklik hassasiyeti zayıflıyor.

Gürcan’a göre Kemalist, NATO’cu, Avrasyacı, ülkücü gibi tüm kategoriler bu yüzde 85’in içinde. Yani hepsi Atatürkçü ve ultra-laik; sadece kimi merkez sağa, kimi ise merkez sola daha yakın.
    Bu oranlara baktığımızda ise AK Parti’yi destekleyen kesimin hakikaten yüzde 1 civarında olduğu ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bu rakamlar, TSK’nın toplumun ciddi bir bölümünün eğilimini yansıtmadığını gösteriyor.

7.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Hocam pozu alirken bana mi sordun be ya?

Sür eşeği Nigde'ye...

Şaka şaka...Hocam ongorulmedik hicbir sey yok. Yarin kismetse marcini yiyorum ve 11.000 puvan zarari kenera yaziyorum. Kontratlarin yaklasik % 19'unu kaybederin.

Bunun ustune bir marcin daha yiyebilirin.

Hedef 30.000 puvan kar almakti, sinci dustu 19.000 puvana...

Fazla ac gozlu olmak iyi degil biliyon nu? Sorun yok, relax...

Narko teror mu didi biri? Yakinda bekledigim huber gelecek, eminim, relax...

Deve tuzagi...

Haşmetmuab hazretleri tam deve gibin relax olduk yauvvv

126775
    Hayat hoş gerisi boş

8. short oldu tanga.
    tanga oldu ip.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Sayfa 168/218 İlkİlk ... 68118158166167168169170178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •