Sayfa 5/218 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1743 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Entegral Haber Ajansi

1.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku

Turkiye'de olusan % 51-% 49'luk kutuplasmayi kesinlikle bozmayacaklardir. Bu kutuplasma uzerinden yuruyecekler. Bu da istikrarsizligi getirecek.

Baskanlik sistemini desteklemek gerekiyor. Nasil olursa olsun duzen, duzensizlikten iyidir.

Bana gore guvenilebilecek diger bir isim Ilker Basbug.
    Alıntı yapmadığım kısımlara katılıyorum, ama alıntı yaptığım kısımlar için sorulması gereken sorular var kendi adıma cevapları basit; bu kutuplaşmayı en çok kim körükledi ve bu kutuplaşmalardan en çok kim nemalandı

2003 tezkeresinin ne demek olduğunu 20 li yaşlarındaki biri bile görebilirken koca koca adamlar buna nasıl Evet oyu verebildiler bu yaptıklarının açıklaması vatan sevgisi değil "vatana ih...dir"

Arap baharları başladığında sıralamayı gören herkes bu işini sonu nereye uzanır az çok görürürdü " benim ilk tahminim ya İran ya biz sıradaki hedef olacağız şeklindeydi ve Suriye ne kadar uzun sürerse bunun bizim bölünmemezi geciktirceğini düşünüyordum/düşünüyorum"

Şimdi bu basit gerçekler gözümüzün önündeyken bunların aksine hareket etmiş bir yönetim bizim için iyi olan düzeni değil sistemin istediği düzeni bize diretir zaten sistemin dışına çıkmış olsalar 14 yıldır o koltukta oturmalarına izin verilir miydi hiç sanmıyorum.

Sonuç olarak düzen işi biraz sıktı bence yeni bir sakız bulup onu çiğnemeye başlasınlar çünkü bu sakıza çok mahsumun kanı bulaştı çok ah aldı bu sakız, hem artık düzenden sıkıldık yeni bir düzen gelsin değişiklik olsun

İlker beyi sadece medyaya gördüğümüz kadar biliyoruz haksız yere hapis yattı boyun eğmemişti ama dışarı çıkınca beni hayal kırıklığına uğrattı eski düşmanları dost oldu demek ki o da hapiste idealleri doğrultusunda değilde çıkarları doğrultusunda giderse başarılı olacağını öğrenmiş yolu açık olsun benden uzak dursun

Hepsini gömmüş gibi oldum ama ben böyle düşünüyorum ve hepsinden şüphe duyuyorum, bana güven vermiyorlar ne bileyim kanım hiç ısınmadı bunlara...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

2. https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...ye-referandum/

AA'nın aktardığı habere göre Ferrada, "Ben bir haftadır buradayım, 'Hayır' oyunun ne önerdiğini anlamış değilim. Eğer bundan emin olmazsanız, ülkeye politik mesaj, hayal üretemezsiniz.
    Şili'de, diktatör Augusto Pinochet'yi deviren 'hayır' kampanyasının yaratıcısı Eugenio Francisco Garcia Ferrada, "Şu anla aynı olmamak için 'hayır' oyu vermemek lazım. 'Hayır' oyu verdikten sonra olacaklarla bir gelecek inşa etmek lazım. Kampanyayı kazandıracak şey budur" dedi.

3. Baskanlik sistemini desteklemek gerekiyor. Nasil olursa olsun duzen, duzensizlikten iyidir.

Bana gore guvenilebilecek diger bir isim Ilker Basbug.
    Aklın yolu bir...İran konusunda aynı fikirde değilim ama...Trump'ı buraya getirenler için en büyük düşman Çin ve Hindistan...İran, her ikisini de sübvanse eden ve bugüne kadar Tanrısızlar tarafından yönetilmiş bir ülke...Çaresi yok, yıkılacak...Tebriz'i katakulle ile elimizden aldılar, orası 6 bin yıldır bizim...Bütün bunlar için başkanlığın geçmesi lazım ama...İlker Paşa'da bunları yapabilecek kapasite var, hem de fazlasıyla...Katılıyorum...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

4. Hürriyet gündemdeki "Karargâh Rahatsız" başlığı...Karargâh'ın 2 anlamı var ...1 ncisi komutan ve ekibi, diğeri ise "konaklanan yer"...

"Konaklanan yer" deyince geçici bir süreyle durulan yer anlamı çıkar...Yurt içi de olabilir, Yurt dışı da...Bu yönüyle ilginç bir başlık olmuş...Doğuş, Koç, Sabancı'daki değişimler vs...Saflar netleşmeye başlıyor ufaktan ufaktan...Herkes verdiği kararın sonuçlarına katlanacak illaki...Taraf olmayan bertaraf olmaya da hazır olsun abi...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

5. Trump'ı buraya getirenler için en büyük düşman Çin ve Hindistan...İran, her ikisini de sübvanse eden ve bugüne kadar Tanrısızlar tarafından yönetilmiş bir ülke...
    Çin, Hindistan ve 1, 6 milyarlik Islam dunyasi. Nufusu en fazla olan ve jet hiziyla artan Islam dunyasi. Yetkisiz abi, inancin sebebiyle, aslinda bildigin halde gercegi gormek istemiyorsun.

Iran, Çin ve Hindistan'i subvanse etmiyor, sadece petrol veriyor. Çin ve Hindistan, Iran'i subvanse ediyorlar. Iran ve Abd Hurmuz bogazinda danisikli tepistiklerinde Hurmuz kapanir, Çin ve Hindistan aç kalir.

Eskicag, tek tanrici-cok tanrici savasidir. Iran, cok tanriciydi ve Persapolis' i cok tanricilar insa ettiler. Aynen eski Yunan sehirleri gibidir. Tek tanri fikri konusunda, tarihciler arasinda tartisma vardir. Tek tari fikrinin Iran'da ortaya ciktigini savunan tarihciler var. Cogunluk, Sumer'de ortaya ciktigini ve Ibrahim'in Sumer'de guclu bir rahip oldugunu iddia ederler.

Bu konuda tartisma olsa da ilk tek tanrici devletin Pers imparatorlugu oldugu konusunda tartisma yoktur. Yahudileri yok olmaktan kurtaran ve yeniden Kudus ve cevresine yerlestirenler yine Perslerdir.

Yazmistim, Iran'i bugun yonetenler, 1600'lu yillarda Yahudilikten donen Huccetiye mezhebi mensuplaridir.

6. Goruldugu gibi Turkiye batiya akan petrolun gecis guzergahinda. Krediyle buyuyecem derse ne olur?

7. Yazmistim, Iran'i bugun yonetenler, 1600'lu yillarda Yahudilikten donen Huccetiye mezhebi mensuplaridir.
    Tarihte bosluk yoktur. Kodlar onceden yerlestirilmis, sonradan gelenler o kodlar uzerinden yurumuslerdir. Apolojistler ilk defa Roma imparatorlugu doneminde, 1.ve 2.yuzyillarda ortaya ciktilar. Alev Alatli muthis aciklamis, makale Huccet kelimesiyle basliyor.

“Hüccet†delil, kanıt demek. “Hüccetle müdafaa†ya da “apologetics†Hıristiyan ilâhiyatının bir dalı. Apologetics, Hıristiyan öğretisini, Hıristiyan dogmalarını savunmak, kanıtlamak, diğer bir deyişle, dogmalara “mazeret bulmakâ€la iştigal eder.
    Apolojistler, inanç ya da varsayımlarını kabul ettirmek için sistematik olarak delil üretirler. Örneğin, Hazreti İsa’nın Allah’ın oğlu olduğunun delili “Kitabı Mukaddesâ€dir denir. Kitabı Mukaddes, Tanrı tarafından “kaleme alındığı†varsayıldığı için reddedilemez bir “kanıt†olarak sunulur. Böylece, İsa’nın Allah’ın oğlu olduğuna inanmayanlar, “İncil†ile karşı karşıya getirilir. Önlerinde iki seçenek vardır: ya susacaklar, ya da İncil’in Tanrı tarafından kaleme alınmış bir kitap olmadığını iddia etmek durumunda kalacaklardır!
    Diyelim ki, çevrenizin inançlarına ters düşebilecek kadar cesur bir Hıristiyansınız. “İsa’nın Allah’ın oğlu olduğunu iddia edecek kadar mantıksız bir kitap Tanrı tarafından kaleme alınmış olamaz†dediniz. Apolojistin cevabı hazırdır: “Kitabı Mukaddes Tanrı tarafından kaleme alınmamış olsaydı, milyonlarca insana mutluluk getirmezdi. Mutluluk getirdiğine göre, Tanrı tarafından kaleme alındı. Tanrı tarafından kaleme alındıysa İsa’nın Allah’ın oğlu olduğu da doğrudur.â€
    Eskilerin “devri bâtıl†dedikleri, “kısır döngü†mantık silsilesi budur. Başlangıç noktası, “İncil Tanrı’nın kaleminden çıktı†gibisinden tartışmaya açık bir ön-kabul. Ön-kabulü destekleyen, “İncil milyonlarca insana mutluluk getirmiştir†gibisinden bir delil. Şimdi siz “İncil milyonlarca insana mutluluk getirdiği doğru ama İncil yüzünden bir o kadar da adam öldü. Engisizyonlar diye birşey var†diye itiraz edecek olsanız, “Evet insanlar öldüler, çünkü İncil’i iyi okumamoşlardı†şeklinde bir cevap alırsınız. İyi okumuş olsalardı, engizisyonlar olmazdı, falan.
    yeceğim, apolojistlerin elinden kurtuluş yoktur! Önkabule dayandırdıkları bir sonucu desteklemek, daha doğrusu sonuca mazeret bulmak için habire delil üretirler. Bunu yapabilmek için de sürgit kulvar değiştirirler. Bir meseleyi ele alıp baştan sonra mantık çerçevesinde tartışamazsınız. Az önce verdiğim örnekte olduğu gibi, konu İsa gibi bir faninin Allah’ın oğlu olup olamayacağı konusundan çıkar, kendinizi Kutsal Kitabın milyonlarca insana mutluluk getirmiş olması (ya da olmaması) gibi Hazreti İsa’nın sulbü ile ilgisi olmayan birşeyleri tartışırken bulursunuz.

Sayfa 5/218 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •