Sayfa 831/831 İlkİlk ... 331731781821829830831
Arama sonucu : 6647 madde; 6,641 - 6,647 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. türkiyedeki en büyük sahtekarlıklardan biri de Derneklerin belirlediği asgari tarifeler ve firmaların enflasyon dönemlerinde sık sık yenilediği liste fiyatlarıdır.
    Çoğu ürün liste fiyatından %50+10+5 iskontolu satılır aslında ama bireysel son tüketiciye alabildiğince geçirilir.
    Özellikle enflasyon dönemlerinde bunun etkisi şu an da çok net gördüğümüz gibi inanılmaz büyük olur. İnşaat sektöründe ve maliyetlerinde görüyoruz. Elinde stok tutan esnaf çok büyük kazanır. Siz mal almaya gittiğinizde hemen listeyi çıkarır ve fiyatı gösterir. KAZIKı officiallaştırmış olur.Tabi bu kazık büyük inşaatçıya yada toptancıya çok geçmez ama perakende alan bireysele büyük geçirirler.şu an Tr de enflasyon felaket mi ? felaket. Bunun %70 suçlusu nNasçı ise %30 suçlıusu da Çakallardır. Tabi bu ortama yol açtığı için %100 Nasçı sorumlu tutulursa da çok yanlış olmaz ama o da işte esnaf.Ekmeğinin peşinde

2. Merhaba arkidişler,

ABD Doları bakiyemle DAS fonundan almıştım. 18.04.2024-12.06.2024 tarihleri arasındaki getirisinin mevduat eşleniği, stopaj oranı ve valör günlerini de dikkate alarak %5,06 oldu. Sizlerle de paylaşmak istedim.

İçerisinde çok daha yüksek oranda Eurobond bulunan, TEB'in TLU fonunun getirisi, DAS'ın getirisinin çok az altında oluştu. Bu sebeple, döviz bakiyeler için DAS fonunda kalmayı uygun buluyorum.

Hepinize selamlar

3.  Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,

ABD Doları bakiyemle DAS fonundan almıştım. 18.04.2024-12.06.2024 tarihleri arasındaki getirisinin mevduat eşleniği, stopaj oranı ve valör günlerini de dikkate alarak %5,06 oldu. Sizlerle de paylaşmak istedim.

İçerisinde çok daha yüksek oranda Eurobond bulunan, TEB'in TLU fonunun getirisi, DAS'ın getirisinin çok az altında oluştu. Bu sebeple, döviz bakiyeler için DAS fonunda kalmayı uygun buluyorum.

Hepinize selamlar
    tesekkurler arkidiş....
    sana cevap vermeden geçemiyorum.... :-))
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....

4. [QUOTE=Crunch;6833550]Merhaba arkidişler,

Hepinize selamlar[/QUOTE

Bende uzun suredir fas fonundayim.fakat nedense her gecen gun das fonundaki yatirimci sayisi azaliyor.dzm artiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Crunch Yazıyı Oku
    Merhaba arkidişler,

Hepinize selamlar
    😀👏teşekkürler kral

6.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    dolar miktarı aynı kalır, kur artışının faiz miktarından düşük kalmasından oluşan fark TL olarak hesabınıza ayrıyeten yarar,bu para ile isterseniz dolar alabilirsiniz ama mevcut dolar mevduatnıza bunu ilave etmiyorlar o aynı miktar ile tekrar yenilenip devam eder.Benim Gr altın ddkm dönüşümde bayram sonu galiba ilk kez gr artırma durumum olacak eğer altın ayın 20 sinde 2440 TL altında fiyatlanırsa.
    22 martta 32,08 kurdan 8.3milyon ddkkm yapmışım, şuanda kur 32,36 gösteriyor ve kur artışı 75bin₺ civarı.
    22 haziranda %40 faiz mi alacağım bu durumda?

7.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    22 martta 32,08 kurdan 8.3milyon ddkkm yapmışım, şuanda kur 32,36 gösteriyor ve kur artışı 75bin₺ civarı.
    22 haziranda %40 faiz mi alacağım bu durumda?
    % 40 faiz oranından 834.535 TL faiz alacaksınız.
    Müthiş bir getiri. Çünkü kur neredeyse hiç artmamış durumda.

Sayfa 831/831 İlkİlk ... 331731781821829830831

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •