Sayfa 570/570 İlkİlk ... 70470520560568569570
Arama sonucu : 4560 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. 24 Mayısta talimat verdiğim yabancı fonlar taa yarın alınacak; yine dün talimat verdiğim yabancı fonlar yarın alınacak.

Muhtemelen yurtdışında bir tatili kaçırdım. Bilgisi olan var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    24 Mayısta talimat verdiğim yabancı fonlar taa yarın alınacak; yine dün talimat verdiğim yabancı fonlar yarın alınacak.

Muhtemelen yurtdışında bir tatili kaçırdım. Bilgisi olan var mı?
    Dün ABD'de memorial day vardı.

3.  Alıntı Originally Posted by mavsar Yazıyı Oku
    Merhaba, fon yatırımını öğrenmek amaçlı dün KZL fonundan alım elim emri verdim. Bugün 14:00 gibi hesabıma geçtiğine dair bankadan haber geldi.

- Fon emirleri hangi fiyattan gerçekleşiyor? Emrin verildiği tarihten mi hesaba geçtiği tarihte mi?
    - Fon fiyatları hisse fiyatları gibi anlık değişken mi? Eğer öyle ise anlık fon fiyatını nereden görebiliriz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    1-KZL T1 fon. O yüzden alım emrini 13.30 'dan önce verirseniz o akşam oluşan ve ertesi sabah tefas'ta gördüğünüz fiyattan almış olursunuz.
    2-Fonlar anlık değil(BYF'ler hariç) günlük (tatiller hariç) fiyatlanır.

4. Merhaba. Mutlak getirili hisse yoğun fonlar HDA gibi mi işliyor - yoksa tam arbitraj değil de normal hisse alım satımı ile de mi kar etmek istiyorlar?

5. Mevduat getirisini biraz artirmak icin yarısı ile Ipb düşünüyorum, %30yerli %25yabanci hisse taşıyor, risk değeri 6, fikrinizi almak isterim, teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba. Mutlak getirili hisse yoğun fonlar HDA gibi mi işliyor - yoksa tam arbitraj değil de normal hisse alım satımı ile de mi kar etmek istiyorlar?
    Tam nasıl davrandıklarımı bilmiyorum ama bu aralar benim de merak ettiğim, takibe aldığım bir konu bu.
    Bence, yüklü miktar taşıdıkları hisse pozisyonlarını viop shortlarla dengelemeye çalışıyorlar.

1-Getirileri arbitraj fonları ile benzer(biraz üstü)
    2-HMG ve MGH fonlarının son dağılımlarında neredeyse taşıdıkları hisse pozisyonları kadar viop short taşıdıkları görünüyor.
    3-Son vergi değişikliklerinden sonra(bunlar stopajsız), PPF'lere alternatif olabilir belki diye takip ediyorum

Takip ettiklerim(Kıyaslama amaçlı)

FON GG 1A 3A 6A 1Y
    AC5 0.3356 3.8 12.7 29.3 67.7
    HDA 0.1438 4.3 14.0 22.2 0.0
    HDK 0.2365 4.4 12.1 24.0 0.0
    IRV 0.0800 5.7 14.4 28.2 62.2
    HMG -0.5069 5.8 16.6 32.1 70.9
    MGH -0.1808 7.5 0.0 0.0 0.0

Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba. Mutlak getirili hisse yoğun fonlar HDA gibi mi işliyor - yoksa tam arbitraj değil de normal hisse alım satımı ile de mi kar etmek istiyorlar?
    Arbitaj fonları hisse bazlı hareket yapıyor.
    Yani spot hisse alıp karşılığında kaldıraçlı hisse şortlayıp getiri elde etmeye çalışıyor.

Mutlak getiri hedefli fonlar ise getirisi iyi olacağını düşündüğü hisselerden spotta portföy yapıyor.
    Karşılığında kaldıraçlı endeks şortluyor.
    Getiriyi spot hisselerinin performansından sağlıyor.
    Endeks şortlar inişi de çıkışı da dengeliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Mevduat getirisini biraz artirmak icin yarısı ile Ipb düşünüyorum, %30yerli %25yabanci hisse taşıyor, risk değeri 6, fikrinizi almak isterim, teşekkürler
    Yılbaşından beri taşıyorum, portföyün 3/4'ü, PPF taşımaktansa bu fonda tutuyorum. Yerliyi azaltıp Yabancıyı arttırdığını sizin mesajınızdan sonra fark ettim, Nisan'da çok daha fazla yerli taşıyorlardı. Tufan Bey yaz döneminde BİST'te patinaj beklediğini belirtmişti, buradaki yatay dönemde getiriyi çeşitlendirmek istemiş olabilirler.

Değişikliklere iyi adapte oluyor bu fon, bence hisse fonları kadar da riskli değil, o yüzden en azından yıl sonuna kadar portföyümdeki ağırlığını korumayı planlıyorum.

Sayfa 570/570 İlkİlk ... 70470520560568569570

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •