Sayfa 971/971 İlkİlk ... 471871921961969970971
Arama sonucu : 7765 madde; 7,761 - 7,765 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Damperli kamyonu dayayalım mi mal almak için ne dersin? Hedef fiyat ne kadarlık bir vadede kaç TL? Yıl sonunda yani 7 ay sonra hisse 100 TL yi geçer mi sana göre?
    Bu tamamen hrc ile alakali kisa vade de , atiyorum yarin corona patlasin kapanma olsun hani olmaz da diyelim ki olsun onumuzdeki ay da gecebilir 100'u kim bilebilir ki ? Senin gibi bir borsa canavari borsa da asla 'asla olmaz' denmeyecegini bilmesi gerekir hem asagi yonlu hem yukari yonlu.hedef fiyat falan araci kurumlarin verdikleri vs bunlarin arkasinda binbir dolap beklenti plan program mevcut bunlari en iyi sen bilirsin , bana hedef fiyat mi soruyorsun , bence bakman gereken endeksin seviyesi hangi hisselerin ne kadar gittigi kimlerin geride kaldigi kimlerin potansiyelli oldugu ve sirasinin gelmek uzere oldugudur ben genelde bu algı ile hareket ederim çok da yaniltmaz istisnalar hariç tavsiye ederim

2.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    ... TH seni tek geçerim bu alemde matheus halt etmiş senin yanında manipülatifus ordinaryus profesöryus 😁
    Yok Barclay ya, profesörlük kim ben kim. Buradaki KY kardeşlerimden tüyo almaya, bi şeyler öğrenmeye çalışıyorum işte. Ammavelakin hisselere aşk meşk hususunda asla taviz veren biri değilim. Meseleye hep tek taraflı, menfaatçi ve tamamen bencil açıdan yaklaşırım. Sevgilime artık ihtiyacım kalmadığına kanaat getirdiğim an tekmeyi vururum. Tabii o sevgili yani hisse, tekme vurulduktan sonra tekrar kapımı çalıp al beni al beni diye yalvar yakar olacak ama bana katkıda bulunacağına emin olmadıkça o sevgiliyi geri almam, istediği kadar yalvar yakar olsun. Beni o kadar istiyorsa talimatlarımı harfiyen yerine getirip kriterlerimi sağlamak zorunda.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    .... bana hedef fiyat mi soruyorsun , bence bakman gereken endeksin seviyesi hangi hisselerin ne kadar gittigi kimlerin geride kaldigi kimlerin potansiyelli oldugu ve sirasinin gelmek uzere oldugudur ben genelde bu algı ile hareket ederim çok da yaniltmaz istisnalar hariç tavsiye ederim
    Borsada "birleşik kaplar teorisi" geçerlidir diyorsun yani. Galiba bu doğru, borsa eğitimimi alırken aynen böyle denmişti yıllar önce. Bak yne haklı çıktın Barclay. Kimin profesör olduğu belli. Eğer bayramı müteakiben EREGL roketler se sana bravo dicem.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Borsanın en temel prensibi, kendinizden daha salak birini bulup aldığınız hisseyi mümkün mertebe en yüksek fiyattan ona kakalamaktır. Modus Operandi işte böyle. Bu prensibe göre borsa oyuncularının hepsi değişen oranlarda salak oluyor ki doğrudur. Yapılması gereken sizden daha salak birini veya birilerini bulmaktan ibaret. Borsa profesyonelleri bu gerçeği çok iyi bilir. Doğal olarak BofA gibi robotlar bu prensip kapsamında programlanır ve ne zaman feyk atmaları veya atmamaları gerektiğini bilirler.

5. Eregl

Helenistik dönemden kalma su kanallarında ilerleme. Yerçekimine kah direnmiş kah pes etmiş. Bu kez bari gücü yetse.

Bu nasıl bir vakit kaybı....

Son düzenleme : devlethan; Dün saat: 21:49. Sebep: İlave
    Aldığım nefesi verme garantim yok iken, borsa dolar falan filan ile ilgili bir saniye sonrasını bilme şansım yok! Yazdığım her şey, edinilmiş tecrübelerden kaynaklı tahminler.

Sayfa 971/971 İlkİlk ... 471871921961969970971

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •