Sayfa 345/345 İlkİlk ... 245295335343344345
Arama sonucu : 2755 madde; 2,753 - 2,755 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Sn djoz bu topikte bilgi içermeyen ironi maksatlı veya başka türlü sizi rahatsız eden mesajları bence umursamayın cevap bile yazmayın bence.tum yazdıklarınızı dikkatle okurum ve sizle çe lış ti gim zamanlarda alarm e olup acaba ben mi yanlış dusunuyorum diye endişeye kapilirim.zamaninda sizin haklı çıktığınız benim yanıldığım zamanlarda çok oldu.finansal işlerde doğma olmaz yanıldığımı düşündürecek somut olguları görürsem çok hızlı bir şekilde fikrimi değiştiririm.nedenlerini açıkladığım şekilde henüz yanıldığımı gösteren bir olgu yok.ama emin olun yanilmayi sizin haklı çıkmanızı para kaybedecek olmama rağmen çok isterim.ben haklı çıkarsam mulksuzlestirme projesi basarilmis demektir o dünyada da tüm toplumun malum grubun kölesi olması planının çok önemli bir aşamasını başarmış olacaklar.kiracilik olayına gelince sistem kişisel ev sahipliği olgusunu bitirdiğinde şirketler evlerin çoğunu ele geçirdiğinde eminim ki şu anki kiraci haklarının tümü yeni çıkan yasalarla kiracilarin elinden alınacaktır.sistem köleler istiyor kendine finansal açıdan yeten bireyler veya kendi aralarında sorunları çözen insanlar istemiyor.bu işten herkes zararla çıkacak.tekrar edeyim emin olun tüm dileğim yanılmış olmak.para önemli değil bu iş başka bir iş.

2. Sizin sisteme karşı koymus olduğunuz tavrı da takdir ediyorum.ekonomik durumum bu tarz hesapları daha rahat bir şekilde yapmaya elverseydi ben de sizin gibi davranmayı tercih ederdim.bu yaşıma kadar edindiğim tecrübeler benden evsahibi olmaz.durust ve vicdanlı olmak mevcut kanunlar da göz önüne alınırsa ev sahipliğini ekonomik anlamda çok da mantikli göstermiyor.sen vicdanını dinleyip salginda bırak kira artırmayı üç dört aylık kirayı yeri geliyor almıyorsun aynı kiraci kira artışı zamanı yuzde 25 yasal artış onu yapacagim diyebiliyor.hasili kelam insanla uğraşmak çok zor son zamanlarda tehlikeli bir hale de geldi.bu sosyolojik ortamda bu kanunlarla kiraci için gayrimenkul alınmaz.ha piyasa açılır beklentisi ile bos tutulur mu dersek bu hükumetin inşaat sevdası malum o nedenle kimbilir belki de o plan gene karlı olabilir.izleyip göreceğiz.saygilar sn djoz.

3. Sağolun sayın hkm. Buradaki bir kesim sanıyor ki bizim derdimiz kiracıdan 3 daha koparayım, 5 daha koparayım falan. Halbuki arka plan çok daha farklı.
    Ben yine de sonunda pes edeceklerini düşünüyorum. Çünkü öyle Allah'mış gibi her "ol" dedikleri kolayca olmuyor. İnsan faktörü bambaşka bir şey.

Sanıyorlardı ki "deprem olacak deriz, insanlar panikle evleri üçe beşe satıp kaçar, %25 baskısıyla ev sahiplerinin moralini çökertiriz, üçe beşe satarlar, satışlar düştü öldü bitti yandı diye sürekli haber pompalarız, insanlar üçe beşe satar, ruslar kaçıyor deriz, millet yurt dışına yatırım yapıyor deriz, insanlar etkilenip satar."
    Yıllardır bu tür şeylerle bir "satış dalgası" yaratmaya çalıştılar, ev sahipleri sallamadı. Fiyatlara enflasyonun bazen altında bazen üstünde zam yapıp beklemeye devam ettiler.
    Siz tabi ki biraz da kafa rahatlığı amacıyla sattığınız için "yanlış yaptınız" diyemem.
    Ben de bilgisayar ticareti yaparken insanlarla uğraşmaktan öyle bıkmıştım ki, son birkaç bilgisayarı satmayıp aile üyelerine dağıtmıştım. Evde her odada her masada birer bilgisayar var.
    Son düzenleme : djoz; Bugün saat: 10:05.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 345/345 İlkİlk ... 245295335343344345

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •