Sayfa 669/669 İlkİlk ... 169569619659667668669
Arama sonucu : 5351 madde; 5,345 - 5,351 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Düşsün hacim bence gerçek yatırımcı gelir kumarbazlar gider. Yapılan hareketler kadar karşı taratifında hamlesi oluyordu! Hacim çarpı 2 yerine 1 olur. Hissede bekleme süresi artar. 5 gün bekleyen 15 gün bekler.
    Sonrada temettülerede bir ayar gelirse bu sefer yatırımcıyı daha uzun vadeliye yönlendirirler! Temettü oranlarını arttırırlar haliyle oradaki kesintiyide arttırabilirler ama mantık çerçevesinde! Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Aynen ençok benim gibi yımırtalı pide peşinde koşanlara darbe oldu, trade etmeden oynayın demeye getirmişler
    Böyle bir vergi gelirse
    Hacim bayağı bir düşer
    Hem yumurtalı pideci dükkanı açarsın belki! Satıncada aval aval bakmazsın hem 🤣 ytd

3. Gerçek alıcı ve gerçek satıcı işlem yapar ama bunun dezavantajları çok olur
    Çoğu tahtalarda tavan ve taban çok sık görülür diye düşünüyorum.
    Neyise
    Sağlık olsun
    Bakalım belki yatırımcı için hayırlısı bu şekil olur

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Gerçek alıcı ve gerçek satıcı işlem yapar ama bunun dezavantajları çok olur
    Çoğu tahtalarda tavan ve taban çok sık görülür diye düşünüyorum.
    Neyise
    Sağlık olsun
    Bakalım belki yatırımcı için hayırlısı bu şekil olur
    Sen çok kazandığın için strese girdin desene 😊 hem dansöz hem de kumarbaz olunca seni yakalarlar, bu sefer kıvıramazsın 😂😂😂 ytd

5.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Sen çok kazandığın için strese girdin desene 😊 hem dansöz hem de kumarbaz olunca seni yakalarlar, bu sefer kıvıramazsın 😂😂😂 ytd
    Puahahahhahsh
    Yahu ben bu hisseden hiç kazanamadım diyorum inanmıyorsun, tüm işlemlerim hep zarar, kaç aydır bu tahtada staj yapıyordum
    Tam tahtaciyı çözücektim nerden çıktı bu vergi muhabbeti, hayret bişii ya

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Puahahahhahsh
    Yahu ben bu hisseden hiç kazanamadım diyorum inanmıyorsun, tüm işlemlerim hep zarar, kaç aydır bu tahtada staj yapıyordum
    Tam tahtaciyı çözücektim nerden çıktı bu vergi muhabbeti, hayret bişii ya
    Gülersin tabi ya 😊 ben zaten bu hisseden bahsetmedim endeks mühendisliği kazanmalarından bahsettim. Ytd
    Sahi Leğenci noname Hc nerede? Epeydir yok bana bir açıklama borçluydu.

7. Petkim Yatırım Beklentileri

Alıntı Originally Posted by honeybadger Yazıyı Oku
    Küreselleşmenin, iki kutuplu müttefikleşmeye gittiği bir düzene doğru gidiyoruz. Jeopolitik konum, genç nüfus, ucuz mavi yaka, tecrübeli ve eğitimli beyaz yaka, nakliye ağı gibi sebeplerle bu yeni düzende Türkiye merkez konumlardan biri olacak. Bana göre lojistik, depolama, petrokimya, denizcilik/limancılık gibi sektörler önümüzdeki dönemin en flaş sektörleri olacaktır. Bu yüzden son yılların yorgun ve üzen şirketi Petkim benim için gelecek dönemin en önemli şirketlerinden biri olma potansiyeli taşıyor. Socar'ın da ortaklığı sebebiyle sermaye Socar'dan teşvikler Türkiye'den olacak şekilde, eskimiş/yoğun bakım maliyetli ve yetersiz fabrikalar yerine yeni fabrikalar, genişletilmiş liman ve yeni ihtiyaçlara uygun ürün gamlarına dair çok büyük yatırımlar bekliyorum.

Aklımdaki yatırımların mevcut kapasitenin 3-4 katı büyüklüğünde polietilen fabrikası, 3-4 adet yeni polipropilen fabrikası, elektrik ve buhar üretimi, star rafinerisinde kapasite artışı, liman genişletme gibi faaliyetlere yönelik olarak. Kabaca bu yatırımlarda $15-25 milyar arasında olabilir. İzmir ile beraber İskenderun-Hatay bölgesini de coğrafi olarak önemli göüryorum ve buraya da yeni bir yatırım olasılığını ön planda tutuyorum.

Bu kadar önemli bir sektörde bu kadar eski fabrikalar ile devam edilmesi kaçınılmaz. Türkiye'nin ekonomik ile Batı ile yeniden entegre olmaya başladığı ve yatırım maliyetlerinin fonlama kaynakları sebebiyle düşeceği bir ortamda Petkim'in mantıken bundan faydalanmak isteyeceğini düşünüyorum. 2024 1Ç finansallarında ise EBITDA olarak yukarı yönlü çok pozitif bir hesaplamam var, yıl sonu beklentimde neredeyse şirket beklentisinin 2 katına yakın. Allah utandırmasın.

Bu yüzden önemli ağırlıkta Petkim hissesi taşıyorum ve uzun yıllar taşımaya planlıyorum.

Beklentimin sebepleri açısından paylaşmak istedim. Doğal olarak yatırım tavsiyesi değildir
    Sonradan gördüm Güntay Şimşek 30 Mayıs tarihinde Master Plan olarak Petkim’de beklenen yatırım planına dair bir yazı paylaşmış. Ben ülke tarihinde piyasa değerine göre yapılan en büyük yatırımların Petkim tarafından yapılmasını bekliyorum. Beklentimi daha önce söylemiştim $15-25 milyar aralığında bir yatırım Socar tarafından açıklanabilir. Bu beklentim gerçekleşirse önemli ölçüde Türkiye devleti teşvikleri olması da kaçınılmazdır.

https://www.haberturk.com/ozel-iceri...an-aciklayacak

Sayfa 669/669 İlkİlk ... 169569619659667668669

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •