Sayfa 944/944 İlkİlk ... 444844894934942943944
Arama sonucu : 7552 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Eregl yorumu da yapayım gelmişken. Çok kötü gelişmeler olmadıkça sanırım artık 1.30 dolar altına gelmez diye düşünüyorum. 2023 felaket bir yıldı, deprem vs. Marjlar tam anlamıyla dibe vurdu. 2024 ilk çeyrek bilançosu çok parlak olmasa da dipten bir sıçrama olduğunu gösterdi. Yalnızca ufak bir endişem, dolar bazlı haftalıkta 1.32 1.33 arası, günlükte 1.27 1.28 bıraktığı gapler var. Tradingview'e Eregl/USDTRY yazarsanız görebilirsiniz. TL olarak 40-41 ve 42-43 arasına denk geliyor şu aşamada. He dolar artar da eregl eğer daha sonra geri gelirse daha yukarı rakamlar olabilir TL bazlı... 1.54 dolar kapattı, bu iyi bir gelişme ama sanki bedelsiz hikayesinin fiyatlaması gibi geliyor bana da. Faizlerin Fed tarafında ne olacağı karışık. 2024'te olmayabilir diyenler de çok. Kısa vadede eregl hareketi ne olacak izleyip göreceğiz, ama şahsen ben bu seviyelerde ufak al satlar yapıyorum. Tek tabanca gitmek bazen çok iyi karlar getirse de, götürülerini de yaşadık YTD.

2. ereğli bilançosu 10 mayısta mı gelmiş yuh! sık sık son bilançolar kısmına bakıyordum oysa. bence bilanço süpermiş. tam bir dönüş bilançosu.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

3. Borsada dip yoktur, zirveler her zaman geçilir. Boş yapanlar ezilir.

4.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    ereğli bilançosu 10 mayısta mı gelmiş yuh! sık sık son bilançolar kısmına bakıyordum oysa. bence bilanço süpermiş. tam bir dönüş bilançosu.
    Diğer başka pekçok bilançonun kötü ve hatta çok kötü geldiği bir dönemde Ereğli oldukça iyi bilanço açıkladı. Yıl boyu bunu sürdürmeyi başarabilirlerse her şey daha da güzel olur....

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şu yazdığı koca metindekilerin hepsini ben ve diğerleri kendisine anlatırken ‘yok yok öyle deel been biliyom sıkıntı yok’ tarzı cevaplar veriyordu. Kendisine akıl verilmesini pek sevmiyor.

Aslında düşününce ben de sevmiyorum.

Tanrı akılları yeniden dağıtmaya başlamış herkes gitmiş raftan kendi aklını almış
    Ama o da senden

Olsada okşasam diyor

Bende onun için diyorum al okşa olmayan şeyi okşayamazsın

İyimserler zengin olurmuş diyorsun ya bencede doğru ama ben kötümserim biraz

Yoksa tüpraşları da Ereğli'ye çevireceğim ama işte negatif düşünce paramı dolar bazında ikiye katlamamı engelliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Seçimden sonra USD bazlı grafik te çok anlamlı değil. Ülke ekonomisinin tüm dinamiklerini patlattıkları için toparlamak uzun süre alacak. Ne faiz gerçek, ne enflasyon gerçek, ne dolar gerçek, ne de hisse spot fiyatları gerçek. Şimdi biz Ereğli hissedarları iki ay olmadan dolar bazlı %30-35 para kazandık hesapta.

Ereğli spot tabiri caizse zurnanın zırt dediği yere yaklaştı. Bu seviyeler el değiştirmelerin yaşanması muhtemel seviyeler. Tahminim global ve lokal gerçekleşmeler ve beklentiler ile desteklenerek portföyünün Ereğli açısından kuvvetlendiren ağa alıp götürecek. Bu sene dolar bazlı en az %100 beklentim mevcut. Bu yolun üçte birini geldik sayılır.
    Hisseyi alıp sattığın zaman önemli yani bakınca yüzde 35 dolar bazlı kar ama bizim için geçerli değil bu rakam son periyotta alanların kazancı

Bencede dediğiniz potansiyel var ama yeni hisse için o riski almak bana zor geliyor.

7. OYAK 2023 neması %77, 1 olarak açıklanmış... Ereğli özkaynak büyümesi %61 civarı olduğuna göre diğer iştiraklerden daha fazla katkı var...

TECNO CK7n cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Ama o da senden

Olsada okşasam diyor

Bende onun için diyorum al okşa olmayan şeyi okşayamazsın

İyimserler zengin olurmuş diyorsun ya bencede doğru ama ben kötümserim biraz

Yoksa tüpraşları da Ereğli'ye çevireceğim ama işte negatif düşünce paramı dolar bazında ikiye katlamamı engelliyor.
    Oradaki İyimserlikten kasıt borsada kalmak. Felaket tellallığı yapmamak. Yoksa tüpraştan eregl ye geçmenin o söz ile bir bağlantısı yok.

Bu örnekte görüldüğü üzere herkes duyduğu okuduğunu kendi kabiliyetleri ve tecrübe seviyesi doğrultusunda anlıyor.

Yani bu hayatta herkes kısmetinde ne varsa onu yer şu bu o ne anlatırsa anlatsın

Matreustan etkilenerek dipten lot boşaltmak da kaderdir

Sayfa 944/944 İlkİlk ... 444844894934942943944

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •