Sayfa 27/27 İlkİlk ... 17252627
Arama sonucu : 212 madde; 209 - 212 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Sayın Tıgı ben yargı yada bir tespitte bulunmuyorum,Aksa bulunmaz hint kumaşı değil.Hiçbir zamanda olmadı.Bilakis sizin Aksa hakkında yargınız var.Ben aksayı şirket olarak beğeniyorum lakin öyle ahım şahım bir şirket olarakta görmüyorum.Bie kere en büyük handikapı ürettiği ürünün fiyatı uluslararası piyasalarda belirleniyor.Ben ahım şahım şirket diye ürettiği ürüne kendi fiyatını koyan şirkete derim.Böyle az sayıda şirket var.İkincisi ise Aksa halen döngüsel bir şirket,bunu kırma emareleri var lakin tamamen kırması söz konusumu?Sanmıyorum zira akrilik üretip ACN hammaddesi kullandıkça bu olanaksız.Acn fiyatı dışarda oluşan bir madde.Dolayısıyla fiyatı daima dalgalı olacak bir hissedir Aksa.Aksa bulunmadık hint kumaşı olsaydı bugün hem değeri hemde almak isteyenin bedelini ödeyerek aldığı bir şirket olurdu.Bakın NVIDIA var malum,işte o şirket bulunmadık hint kumaşıdır!Aksamız ise enaniyetinde üstümüze giydiğimiz çaputun çulun ipliğini kumaşının vs ni üreten atla deve olmayan bir hammadde üretiyor.Haaa derseniz karbon fiber vs yaw 10 küsür yıl oldu hayrını göremedik yaşımız geldi geçiyor bize faydası olmadıktan sonra yemişim karbonfiberini diyen çok olur mu? Olur.
    Bence once bir standart koymak lazim.

Batililarin benchmark dedigi.

Biz turkcede goreceli tabirini kullaniriz.

Inancim o ki AKSA, Turkiye'de bulunmaz hint kumasidir.

Eger siz bir Turk sirketini degerlendirmeye alir, ABD sirketi ile mukayese ederseniz dogru bir sonuca varamazsiniz.

2. Turkiye'de tum ekonominin kronik sorunu urun maaliyetinin girdileridir.

Urun maaliyetine etki eden iki onemli olani Enerji ve Doviz dir.

Eger 600 sirket varsa bunlardan bu iki maaliyet zorlugu olanlarini ayirirsaniz, belki 40 sirket dahi kalmaz.

Bazi urunlerin maaliyetine etki eden enerji payi, aldiginiz sattiginizdan yuksek se orta vadede yok olur gidersiniz bu anlamda AKSA surdurebilirlik anlaminda kendini ispatlamis bir sirkettir.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Sayın Tıgı ben yargı yada bir tespitte bulunmuyorum,Aksa bulunmaz hint kumaşı değil.Hiçbir zamanda olmadı.Bilakis sizin Aksa hakkında yargınız var.Ben aksayı şirket olarak beğeniyorum lakin öyle ahım şahım bir şirket olarakta görmüyorum.Bie kere en büyük handikapı ürettiği ürünün fiyatı uluslararası piyasalarda belirleniyor.Ben ahım şahım şirket diye ürettiği ürüne kendi fiyatını koyan şirkete derim.Böyle az sayıda şirket var.İkincisi ise Aksa halen döngüsel bir şirket,bunu kırma emareleri var lakin tamamen kırması söz konusumu?Sanmıyorum zira akrilik üretip ACN hammaddesi kullandıkça bu olanaksız.Acn fiyatı dışarda oluşan bir madde.Dolayısıyla fiyatı daima dalgalı olacak bir hissedir Aksa.Aksa bulunmadık hint kumaşı olsaydı bugün hem değeri hemde almak isteyenin bedelini ödeyerek aldığı bir şirket olurdu.Bakın NVIDIA var malum,işte o şirket bulunmadık hint kumaşıdır!Aksamız ise enaniyetinde üstümüze giydiğimiz çaputun çulun ipliğini kumaşının vs ni üreten atla deve olmayan bir hammadde üretiyor.Haaa derseniz karbon fiber vs yaw 10 küsür yıl oldu hayrını göremedik yaşımız geldi geçiyor bize faydası olmadıktan sonra yemişim karbonfiberini diyen çok olur mu? Olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    2018-2019 larda 0.6 usd den AKSA topluyorduk (duzeltilmis fiyatlara gore soyluyorum) suan 3.7 USD ve hala 9fd/favok. Patronun da seninle ayni yonde olmasi da trendde oturabilmek acisindan cesaret verici.

2020 lerin basinda NVIDIA yi kesfetsen 70-100 arasindan trene binsen daha gecen haftaya kadar 700-800 idi. peki bu isin vergisi nerede?

Demem o dur ki 2+2=4 degildir borsada. AKSA ne kumasidir bilmem ama son 5 yilda stressiz sekilde bana dolar bazli 6 kat kazandirabilmis bir sirkettir ve hala daha iyisi icin potansiyel barindirmaktadir.

4.  Alıntı Originally Posted by Tigi Yazıyı Oku
    ...AKSA ne kumasidir bilmem ama son 5 yilda stressiz sekilde bana dolar bazli 6 kat kazandirabilmis bir sirkettir ve hala daha iyisi icin potansiyel barindirmaktadir.
    Oyle olmasa ikinci buyuk ortak Emniyet neden bu kadar mal toplasin.

Sayfa 27/27 İlkİlk ... 17252627

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •