Sayfa 659/659 İlkİlk ... 159559609649657658659
Arama sonucu : 5270 madde; 5,265 - 5,270 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Türkiye'de polietilen köpüğü ve çapraz bağlı köpüğü ilk üreten firma olan Berkosan, endüstriyel
    ürünlerden süs eşyası ve elektronik ürün ambalajlarına, endüstriyel malzemelerin paketlenmesinde
    kullanılan Polyberk Köpük Levha, hassas ürünleri darbelere karşı korur. Taşıma ve depolama
    sürecindeki riskleri azaltır
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Araçlardaki ısı ve ses yalıtımında verimliliği maksimize ederek sürüş keyfine konfor katan Berkosan,
    kapı içi ses izolasyonundan güneş siperliğine, çamurluk üst bölümünden arka tekerlek yuvalarına, koltuk
    pedinden ses kesiciye kadar otomotiv üretiminin birçok detayında kullanılan Foamex, geniş form ve renk
    seçeneği ile mükemmel ses ve ısı izolasyonu sağlar, darbelere dayanıklıdır.

bir kesit daha...bu ürünleri otomotiv sektörüne yöneliktir...hangi otomotiv firmalarına üretim yaptıklarını henüz bilmiyoruz ama gelen gayri resmi bilgiler toog ve seat firmalarına üretim yaptığı duyumlarını alıyoruz..
    Son düzenleme : keko; Dün saat: 13:16.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Yaşamda dokunduğu her noktaya yüksek konfor getiren Berkosan, trekking ayakkabılarından kayak
    botlarına, sırt çantasından notebook çantalarına ve bavul imalatına kadar suni deri lamineli her ürün için
    su ve ısı yalıtımında kullanılabilen pek çok ürün alternatifi ile hizmet veriyor. Spor ayakkabıların taban,
    konç, dil üretiminde kullanılan Foamex, çantalarda da gizli şekillendirici olarak uygulanır. Suya, kokuya
    ve darbelere direnç sağlar.
    Spor ve eğlence alanlarındaki ürünleriyle hayata keyif katan Berkosan, kask içi koruyucu dolgu
    malzemelerinden jimnastik ve fıtness salonlarındaki yer döşemelerine, çocuk oyun odalarından can
    yeleği iç donanımına kadar pek çok alanda kullanılabilecek antibakteriyel, hafif ve elastik ürün alternatifi
    sunuyor.

4. ihracat oranı 2022 yılında %67 iken ,2023 yılında %69 a ulaşmış...

5. TEMEL GÖSTERGELER VE RASYOLAR ...............................31.12.2023......... ............. 31.12.2022
    Cari Oran (Dönen Varlıklar / Kısa Vadeli Yükümlülükler).......... 2,13............................ 1,34
    Likitide Oranı ( Dönen Varlıklar - Stoklar ) / Kısa Vadeli Borçlar.. 1,56........................... 0,91
    Kısa Vadeli Yükümlülükler / Özsermaye................................... 0,26.......................... 0,74
    Borç/Özkaynak Oranı............................................. ................ 0,35......................... 0,95

berkosanın finansalları zaten iyiydi 2023 yılı bilançosu ile birlikte finansalları çok çok iyi olmaya başladı...örneğin borcun öz kaynaklara oranı önceki yıl 0,95 iken ,2023 yılı sonunda 0,35 e düşmüş....borçları neredeyse sıfırlamış....

likite oranı....cari oranı ve kısa vadeli yükümlülüker /öz sermaye oranı da çok iyileşmiş...bu tür finansalları çok iyi olan şirketler organik büyüme için yeni şirket alma arayışlarına girerler...piyasada etkili ama iyi yönetilmeyen şirketleri almak isterler veya iş alanlarını geliştirecek yeni fabrikalar kurmak isterler....sabırla bu tür gelişmeleri de bekliyoruz....dediğimiz gibi bu şirket henüz bebek...önce emekleyecek sonra yürüyecek daha sonra da koşmaya başlayacak...ben 1-3 yıl içinde artık koşma aşamasına geçmesini bekliyorum....

6. Hizmet Verilen Sektörler ve Kullanım Alanları
    İnşaat ve Yapı Sektörü
    İnşaat ısı ve ses yalıtımı, kolon-kiriş ve giydirme cephe,şap ve parke altı, duvar, çatı yalıtımı
    Ambalaj
    Dayanıklı Ambalaj Malzemeleri
    HVAC 1 Endüstrisi
    Isıtma, soğutma, klima tesisatları yalıtımı,
    Mobilya
    Mobilya kenar koruma profilleri
    Makine & Otomotiv
    Yalıtım pedleri, koltuk destek pedleri, bagaj ve klima yalıtımı, tavan altı ses yalıtımı, yapışkan bantlı contalar,
    20
    Sağlık & Medikal
    Ayakkabı & Çanta
    Ayakkabı tabanları, kadın ve erkek çantaları, bavullar ve suni deri laminasyonu
    Eğlence - Spor
    Jimnastik minderi, yüzme tahtası, kask dolgusu, kampçılık , dağcılık ,matları, halı saha altı şilte ve akustik
    ,düzenlemelerde kullanılan ürünler,
    Beyaz Eşya
    Soğutma sistemleri yalıtımı, yalıtım pedleri, yapışkan bantlı contalar, darbe yalıtım ambalaj

Berkosanın faaliyet yaptığı alanlar 2023 yılı sonlarında hem yurtiçinde hem de yurtdışında ekonomilerin resesyonda olmasından dolayı en durgun olduğu vakitlerdi (buna rağmen berkosan kar etmeyi başardı )

2023 yılı son çeyreğinden sonra ekonomiler yavaş yavaş canlanmaya başladı....2024 yılı ilk çeyrekte gelen vergi dairesi karı 18 milyon oldu...bu karın kosolide ile birlikte 25 milyonlara çıkması bizi şaşırtmayacaktır..beklentimiz de bu yöndedir...buda 2024 yılında gittikçe iyileşen bir bilanço yapısını bize gösterecektir....eğer beklentilerimiz dahilinde bilançolar gelirse !! berkosan 2024 yılı sonunda 150 milyon civarı bir kar getirebilecektir...böyle bir karı getiren berkosan gibi bebek bir hissenin borsa değeri 80-100 tl olması gerekiyor....bilançolarını da takip ederek sabır ile beklemeye devam...

Sayfa 659/659 İlkİlk ... 159559609649657658659

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •