Sayfa 808/808 İlkİlk ... 308708758798806807808
Arama sonucu : 6458 madde; 6,457 - 6,458 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Dell vade bitiminden bir gün önce en geç 10.30'a kadar MT'sini arayıp dolara mı döneceksin ya da DDKM'ye devam mı edeceksin bu bilgiyi vermek gerektiğini MT söyledi. Bu çok önemli. Bana internet bankacılığı üzerinden hesap açabilirsin dedi. üstelik orada yüzde yarım daha fazla oran verildiğini söyledi. Öyle de görünüyor. MT 'si ile irtibata geçmekte fayda var.
    Mt izinde , telefonu açmıyor , başka mt ilgilenmiyor , şubeye gittin ,ekran dondu (saat11-12 arası,12 yi gectimi ,geçmiş olsun)

Bir kere vakıf tan yaptirmistim , şubede ekran dondu , son dk döviz e döndürdüm ,

Yüklü meblalarda zarar çok olabilir

2.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    alt limit olmadan yapilmis ise daha neden sorulsun
    Bankalar kendi kafalarina gore alt limit belirlemisler
    Qnb alt limit 50.000$ diyor isbank ise 770.000 tl
    kuveyt alt limit yok diyor egeduk 100$ ile ddkkm yapmis

diger bankalar %40 veriyor
    kuveyt %35 +3 veriyor
    doviz %40 arttigi zaman sadece ana parani aliyorsun faiz alamiyorsun
    ama kuveytin %3 u garanti o yuzden aradki 2 puan cokda onemli degil
    onceki mesajda da yazdim dolar %35 artarsa %3 garanti oda fon getirisine yakin olur[fon %4-4.5] ama doviz cok artmaz ise o zaman getirisi fondan daha fazla olur

Genel secimler oncesi prim olayi cokdu ve bunu bankalarin kendisi veriyor diye biliyordum denizbank %14 prim verirken Odea %40 prim veriyordu
    suan kuveytin verdigi %3 primi kuveyt vermiyor Merkez bankasi vade sonundaki kur uzerinden tl olarak odeme yapiyor yani MB oduyor primi

KKM :TL meduatiniz ile yapiyorsunuz vade sonunda paraniz ve getiriniz tl olarak hesabiniza donuyor

DDKKM :Doviz mevduatiniz ile yapiyorsunuz vade sonunda getiriniz tl olarak ama ana paraniz ise istege gore ister tl ister $ olarak hesabiniza yatiyor

buyuk ihtimalle Akbank
    zayif ihtimal ziraat
    DDKKM de eger dolarin getirisi faizi gecerse sana ayni dolarini veriyorlar kur farki alim satim farkiyla ugrasmiyorsun

Peki KKM de vade sonunda eger dolar getirisi daha yuksekse o zaman dolarin karsiligi olan TL yi hesabina yatiriyorlar ama bu Merkez Bankasi kurundanmi oluyor? Yani kisi vade sonunda dolara donmek isterse alis/satis farkindan zarara girme ihtimali varmidir?

Yapi Kredi cebe bakiyorum KKM yok DDKKM var. Her bankanin KKM sunma zorunlulugu yok heralde?

Sayfa 808/808 İlkİlk ... 308708758798806807808

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •