Sayfa 797/797 İlkİlk ... 297697747787795796797
Arama sonucu : 6375 madde; 6,369 - 6,375 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Hangi yıl hatırlamıyorum. Yıllar önce bir miktar döviz alıp kenara atmıştım. Çok değildi. Hatta unutmuştum bile diyebilirim. Kur 1 tl gibiydi. belki bir, iki yıl kadar dolar değeri pek değişmedi diye hatırlıyorum. Piyasalarda olağan üstü bir durum da yoktu. Yine enflasyon vardı ve piyasayı dengeliyecek belli bir mevduat faizi vardı. Fakat bir gün aniden dolar 1 tl seviyelerden 1.96 gibi (hatırımda kalan) seviyelere geldi.

Bu anımı niçin yazdım. Şu anda DDKM de ya da faizde alınan oranlar iyi. Bütün ekonomi uzmanları da aynı şeyi söylüyor. Ve bu bir tesbit.

Burada önemli nokta şu. Dolar belli bir zaman sonunda bir atak yaparsa ve siz DDKM ya da Mevduat'da yakalanırsanız; büyük ihtimal öyle olur. Bir bakmışsınız her şey bir kaç gün içinde dengelenmiş olur.

Ama belli bir süre DDKM ya da Mevduat'da kalıp, bu kadar yeter deyip de tekrar ben dolara döneyim diyebilirseniz bu da ciddi bir kazanç sağlayabilir. Lakin bunu ön görmek de biraz şans, biraz bilgi, biraz da piyasaları takip etmek gerektirir.

Sonuç nacizane görüşüm kimse, kimseyi taşıdığı pozisyon açısından eleştirmesin. Çünkü bitmemiş bir sürecin içindeyiz. Ve sonucu hep beraber göreceğiz. Herkese bol kazaçlar.
    bu süreçte ddkkm de kalmak iyi bir strateji gibi görünüyor.ddkkm de yenileme devam ettiği müddetçe faizi düşse bile (tl mevduat faizleri de düşecektir) iyi bir güvenli liman olur nasılsa vade sonu makasa yakalanmadan kayıp yaşamadan dövizini geri alma imkanın var.

2. emlak konut kampanyası neyin nesi 1.29 faiz.....istanbuldakiler....nedir bu olay....

3.  Alıntı Originally Posted by büyükşef Yazıyı Oku
    emlak konut kampanyası neyin nesi 1.29 faiz.....istanbuldakiler....nedir bu olay....
    https://kampanya.emlakkonut.com.tr/

Burada 1.29 faizli konut satışından bahsediyor...5 il var listede...Ben Konut almayı düşünmediğimden başvuru yapmadım ama ilgilenenler başvuru yapıp m2 birim fiyat yazabilirse bizde işin aslını öğrenmiş oluruz..

4.  Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Ppf fonları zarar eder mi?
    etmez, yine de kendiniz bakın, tefaştan son üç yıl geçmişlerine bakabilirsiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    https://kampanya.emlakkonut.com.tr/

Burada 1.29 faizli konut satışından bahsediyor...5 il var listede...Ben Konut almayı düşünmediğimden başvuru yapmadım ama ilgilenenler başvuru yapıp m2 birim fiyat yazabilirse bizde işin aslını öğrenmiş oluruz..
    2 yılda %75 ini ödüyorsun evin.. En uzun vade 6 yıl. Açıkçası 2 yıl sonra ödeyeceğin evin %25 lik kısmına 4 yıl 1.25 faiz elbette mevcut banka faizlerinden daha iyi.. Ancak Evin yarısını ilk 6 ayda vermiş oluyorsun.. Bu kadar para bu sürede birikmez.. Birikmiş parası olup %75 ini 2 senede toparlayabilecek birine uygun gibi.. E bu zamanda birikmiş parayı konta gömmek ne kadar mantıklı bilemedim..

6. Fiyat bilgisi var mı? Daireler ne kadar? İzmir e baktım Allsancak var mesela..

7. Euro için , kıra sertıfkası, yabancı tahvıl , euro bond yada euro cınsnden dov,zp9 gıbı fon hangısını tavsıye edersınız ?

Sayfa 797/797 İlkİlk ... 297697747787795796797

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •