Sayfa 66/66 İlkİlk ... 1656646566
Arama sonucu : 525 madde; 521 - 525 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1. sosyal medyada bilanço açıklayan yerde millet gelip bilançoyu kötülüyor ben kötü bir durum görmüyorum. Dün vergi dairesine gelen bilançoyu bakıp zarar edecek diyorlardı şimdi kar etmiş ama geçen yılın yarısı Kar diyen var vs.. 400 gelirse alırım diyen var.
    Enerji maliyeti epey düşmüş rakam aklımda değil şu anda ama yüzde 40 civarı düşmüştü.. Temettüsünü alır beklerim. Düşerse de ilave ederim

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Tüpraşta planlı rafine bakımı ve onun daha önceden öngörülen maliyeti karı düşürdü, Tüpraş'ta enflasyon muhasebesi kaynaklı bir sıkıntı yok. Ama Koç Holdingde iştiraklerin genel Toplamı itibari ile mi bir sıkıntı var yoksa başka sebeplerle mi bilanço çok zayıf geldi onu bilemiyorum.
    bu kadar satış beklemiyordum piyasa faturayı migrosa kesti yanıldım maalesef yıkıldı

3.  Alıntı Originally Posted by Ekşioğlu Yazıyı Oku
    bu kadar satış beklemiyordum piyasa faturayı migrosa kesti yanıldım maalesef yıkıldı
    bu tarz kısa vadeli bilanço sonrası hareketler, anlamlı - anlamsız tepkilerle belirsiz olabiliyor. dolayısıyla bence yanılmadınız, tahta yapıcı ve günün koşulları bunu getirdi. başlık müdavimleri ve elbette ben pandemi hemen öncesi ve esnasında yatırım yapmış kimselerden oluşuyor çoğunlukla. eğer siz de bizim gibi orta - uzun vadeli bakıyorsanız moral bozacak bir durum yok. sadece şunun farkında olmak lazım bence, Migros çok hızlı büyüdü ve artık bunu sindirme sürecinde. eğer iş modeli sağlıklı bir şekilde ilerlemeye devam eder ve genel anlamda koşullar izin verirse doludizgin olmasa da istikrarlı bir şekilde tahta fiyatıyla da gönül almaya devam edecektir (vay be benim gibi migrosta 4 haneleri kısa sürede bekleyen biri yazıyor bunları @emekli62 abim öğreteceksin bana bu işi galiba ).

bu arada koç holdingin keskin kar düşüşünde ykbnk bilançosunun yoğun etkisinin olduğunu ifade etmiş holding bir raporda ve iştiraklerinden bu sene içinde yanlış hatırlamıyorsam 1 milyar abd doları daha temettü geliri beklentileri varmış. bir önceki iletimde böyle bir etkileşimimiz olmuştu. bu bahaneyle onu da belirteyim dedim.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

4. https://m.youtube.com/watch?si=LZH4C...ature=youtu.be

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. temettü ve bilanço beklentisi de bittiğine göre bir süre yatay gidebilir ama orta ve uzun vadede hala büyük potansiyel içerdiğini düşünüyorum...

hepsini hesaplayamadım ama 6-7 tane güneş santrali projesi var. bu yıl bunlara ağırlık verileceğini düşünüyorum. 3.çeyrek sonunda itibaren enerji maliyetlerinde önemli düşüşlr olabilir diye düşünüyorum
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Sayfa 66/66 İlkİlk ... 1656646566

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •