Sayfa 412/412 İlkİlk ... 312362402410411412
Arama sonucu : 3293 madde; 3,289 - 3,293 arası.

Konu: EndeksS

1. burada geçmiş mesajlarda yazmıştık, bayağı önceleri, bu KKM ciler elbette zor, borsaya girmez yanaşmazlar ama ille buraya getirilmeye çalışılacak KKM den aldıkları geri alınacak diye,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. zor tabi emlağa giderler gergedan tayfa ve bu ülkede yerden göğede haklılar,..biraz gevşekleri buraya gelir ve bir güzel ütülür,..

3. eşime 3.50 civarlarından USD aldırmıştım ve her defasında bunun üzerine ekleyerek birikimine devam etti, bir çok defa gördüğüm sinyallerde buradan SAT aşağıdan yerine koyarsın dedim, asla sattıramadım ve yüksek demeden almaya devam etti,..ve hali hazırda bildiği yoldan devam ediyor,..

geçen dedim bak küçük hisseler çok düştü, artık diplere doğru geliyor, istersen birikimine biraz hisse ekle, olur dedi,..e bozdur o zaman dedim, yok dedi biraz TL var onla alayım mı, dedim ona bir şey olmaz almasanda olur,..

yani bu iş, bu ketumluk borsa manipülasyonları ile çözülürmü, kısa aralık çözülür, yine bileşik kaplar dolar,..

macro ekonomik tedbirlerle olacak, doğrusu bu, olmuyorsa siyasi tansiyon düşecek,.. yani koltuk yeni sahibine bırakılacak,..

şayet koltuk bırakılsaydı, USD en azından 32 olmazdı,..ne yapıldı, koltuk bırakılmadı, bunun yerine 20 seviyelerinde olan faiz, 8.5 lara düşürüldü,..USD dalgalanmaya bırakıldı, dalgalanan USD bir süre sonra KKM ile havuzlandı, düşük faize seçime kadar iç piysa canlı tutuldu ve seçim kazanıldı,..ama bir sonraki yerel seçim kaybedildi, neticede iyi bir muhalefet olsaydı, genel seçimde kazanılırdı,..yani işin sonunda koltuk bir şekilde kaybedilecek ama ya Türkiyenin kaybettikleri nasıl geri gelecek,..

şimdi mesela 32 USD düşevek oluyor, aman rekabet gücümüz,..e yani 11 sene önce USD 2 den rekabet ediyordun,..

o zaman dememki ne, aslolan hep 7/24 tasarruf, az harcama,

sonuç çok harcarsan çok girer, az harcarsan az girer,...
    az harcayalım az girsin,...

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

5. mesaj 3286, 3287 ve 3292 den devam,....

mod saatlikte tepki modu,

bu tepkide, günlük ilk mavi çizgi üstünde kalırken, saatlik sarı çigiyi yukarı geçerse güçlenir, günlük mavi çizgi değerine yarın için +4.xx puvan koymak yetrli olur,..

11160.xx yarında olasılık dahilindedir,...ama burası görülse dahi tepkiler yine denenecektir,..çünkü bantın gelecek bu tepki sonunda rahatlaması gerekiyor,...
    bu olmadan bant yeni bir shorta hazır hale gelmez, short gelse dahi sıkışmış olacağından döner, döner teper,..nerde saatlikte,..günlük sıkışırsa günlükte,

günlük henüz sıkışmış değil, bu nedenle short sürdürebilir,..o nedenle günlük böyleyken saatlikte olan tepkilere çok ta güvenilmemlidir,..seviyeler takip edilmelidir,..

örneğin benim sarı çizgiye kafa atmış, ben onu takip ederim mesela,...keza tepkilerde günlük mavisini takip ederim, fiyatlar bunun üstünde kalıyormu diye,..sizinde varsa bu şekil takip ediniz, çünkü ben ekrandaysam ve bütünü ilgilendiren kritik durumlar varsa ve denk te gelirsem grafik atarım, diğer türlü sizinde kriterleriniz olmalı,...

Sayfa 412/412 İlkİlk ... 312362402410411412

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •