Sayfa 627/627 İlkİlk ... 127527577617625626627
Arama sonucu : 5016 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Noname34 Yazıyı Oku
    https://x.com/AMAZlNGNATURE/status/1...Kh96mEElQ&s=08
    Petkm manzara bu durumda sanki spenc hc ....

Sırtlanlar, birçok büyük kedinin yaptığı gibi avlarına gizlice yaklaşıp, sürpriz saldırı düzenlemek yerine avlarını yorup bıktırıncaya kadar kovalarlar. Sirtlanlari okuyorum ilginç özellikleri var

Yatırım tavsiyesi değildir
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bu da güzeldi 😂😂
    Şuan durum bunun gibi yormak istiyorlar, hepsinin ağzından salyalar akıyor, diğerlerinden ayrılmış aracın ön tarafında olan sırtlan muhtemelen Bozkurt hc 😊 uyanıklık yapıp arkadan yanaşmaya çalışıyor.
    Ben aracın içinden izliyorum 😂
    Bilanço gelince ne olacak nasıl gelecek merakla beklemekteyim. Diğer gelen bilançolara da bakıyorum durumları matruska ve bundaki heyecanı arttırıyor.. ytd
     Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Tam zamanında defansa geçtim spenc hc, soyguncu herif yohusa sırtlanlara yem edecekti bizi

https://youtu.be/RKzIyKAEQTI?si=pb6hnTy9sVevYAXY
    Hocam bende seni sırtlanlar kısmında sanmıştım haftasonu.. 😊 ytd

2.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Hocam bende seni sırtlanlar kısmında sanmıştım haftasonu.. �� ytd
    Yok ben timsahlar tarafındayım, suyuniçinde olanlardan

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku

Oooo o da tehlikeli hala suyunicinden çıkamadın mı? Yalnız senin Angara havaları konsantrasyonu bozmasın tahtacınin neyim.. 😂 ytd

4. Puahhahhhasss

Ama güzel döktürmüyor mu

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

5. Sabah gol yağmuru dedim olmadı ama 100 günlüğün üstüne yine iginarak attı bari. Eh işte.. ytd

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Puahhahhhasss

Ama güzel döktürmüyor mu
    Bize güzel döktüren lazım değil, bize böyle güçlü kuvvetli halı silkeler gibi kudretli hareketler lazım..
    Tahtacı döktürüyor sürekli daha bir numarasını goremedik. Ama bu sefer çekirgecileri yan getirmiş olabilir. 😂 Hep aynı dokturme hareketleri sonrası. 😊 Ytd

7. Küreselleşmenin, iki kutuplu müttefikleşmeye gittiği bir düzene doğru gidiyoruz. Jeopolitik konum, genç nüfus, ucuz mavi yaka, tecrübeli ve eğitimli beyaz yaka, nakliye ağı gibi sebeplerle bu yeni düzende Türkiye merkez konumlardan biri olacak. Bana göre lojistik, depolama, petrokimya, denizcilik/limancılık gibi sektörler önümüzdeki dönemin en flaş sektörleri olacaktır. Bu yüzden son yılların yorgun ve üzen şirketi Petkim benim için gelecek dönemin en önemli şirketlerinden biri olma potansiyeli taşıyor. Socar'ın da ortaklığı sebebiyle sermaye Socar'dan teşvikler Türkiye'den olacak şekilde, eskimiş/yoğun bakım maliyetli ve yetersiz fabrikalar yerine yeni fabrikalar, genişletilmiş liman ve yeni ihtiyaçlara uygun ürün gamlarına dair çok büyük yatırımlar bekliyorum.

Aklımdaki yatırımların mevcut kapasitenin 3-4 katı büyüklüğünde polietilen fabrikası, 3-4 adet yeni polipropilen fabrikası, elektrik ve buhar üretimi, star rafinerisinde kapasite artışı, liman genişletme gibi faaliyetlere yönelik olarak. Kabaca bu yatırımlarda $15-25 milyar arasında olabilir. İzmir ile beraber İskenderun-Hatay bölgesini de coğrafi olarak önemli göüryorum ve buraya da yeni bir yatırım olasılığını ön planda tutuyorum.

Bu kadar önemli bir sektörde bu kadar eski fabrikalar ile devam edilmesi kaçınılmaz. Türkiye'nin ekonomik ile Batı ile yeniden entegre olmaya başladığı ve yatırım maliyetlerinin fonlama kaynakları sebebiyle düşeceği bir ortamda Petkim'in mantıken bundan faydalanmak isteyeceğini düşünüyorum. 2024 1Ç finansallarında ise EBITDA olarak yukarı yönlü çok pozitif bir hesaplamam var, yıl sonu beklentimde neredeyse şirket beklentisinin 2 katına yakın. Allah utandırmasın.

Bu yüzden önemli ağırlıkta Petkim hissesi taşıyorum ve uzun yıllar taşımaya planlıyorum.

Beklentimin sebepleri açısından paylaşmak istedim. Doğal olarak yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

Sayfa 627/627 İlkİlk ... 127527577617625626627

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •