Sayfa 825/825 İlkİlk ... 325725775815823824825
Arama sonucu : 6599 madde; 6,593 - 6,599 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Adam ağzı ile alım satımda ufak bir vergi(komisyon) alınacak dedi..
    Borsada hacim yapmak için yığınla fiktif dediğimiz işlemler yapılıyor..Bu fiktif işlemler olmasa tahtaların likiditesi azalacağından borsadakileri kısaca bizi dikecekler anlaşılan

2.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    devlet açığını vergi toplayarak kapatmaya çalışacağına, kendi harcamalarını kısmalıdır. en büyük harcaması da memur maaşları. asgari ücrete ara zam yapmayacak iken memura niçin zam yapacak. temmuz zammı askıya alınmalıdır. üstelik bu şekilde enflasyon çok daha kolay düşecektir.
    Yine mi memur maaşı.. Arkadaş kaç kere hesaplandı, memur maaşları en fazla %3-5 etki diyor enflasyona..

Ben sana asıl düşürecek şeyi söyleyeyim.. Çuvalla para kazanan esnaf, ticaret tayfası var ya... Onlardan toplamadıkları vergileri toplasınlar her şey o kadar hızlı düzelir ki.. Memur maaşı alım gücünün yarısına gelmiş daha nasıl zam yapmazsın.. Vicdansızlıktır bu..

Vergi vermesi gerekenlerden verini alırsın, devletin gereksiz harcamalarını kısarsın, her şey düzelir..

3.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    biste vergi koymak aptallıktan başka birşey değildir. daha önce konmuştu, sonra paşa paşa kaldırdılar. zira bizim borsa kazan kazan yeri değildir. 2013 de bist 500 dolar iken bugün 350 dolarlarda. totalde 10 yıl öncesine göre zarar söz konusu. kazanan bir kesimin parasına göz dikilmişse, bu yanlış olur. zira bu kesim şansına kazanmıyor. riskine göre kazancını doğru hesap ettiği için kazanıyor. riski ve vergisi olan borsa yerine doğrudan vergisiz dolara yönelebilir. eğer borsaya vergi konacaksa döviz ve altına da vergi konmalıdır.
    mesela ben yurt dışı hisse piyasalarına yatırımı araştırmış, vergi olduğu için vazgeçmiştim. eğer şimdi vergi gelecek ise abd hisse yatırım fonları cazip olacaktır.
    bu arada yeni halka arzlarda vergi haberi ile son bulmuştur. bu milletin finansal okuryazarlığı zayıf olsa da, keriz de değil.
    Yurtdışı almış başını gitmiş vergi alsa ne, almasa ne.. Şef!

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    binde 2 mi? benim bahsettiğim kardan vergi?
    Ya arkadaş sen nasıl bir arkadaşsın.. Ne kârı?? Neyin kârı? 1 gram altın yine 1 gram altın. Senin paran para değilse altının suçu ne alanın suçu ne? Kar yok ki ortada, değer kaybeden paran var..

Money is gold nothing else diyorum, başka da bir şey demiyorum.. Aslında diyorum da yazmıyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    bist de sıfır vergi var iken, binde 2 vergi? olan dövize ilgi gösteren halk, faizin yükselmesine karşın hala parasını dövizde tutuyor ise; ekonominin soğutulduğu bir ortamda, şirket karları düşüyor, düşecek iken bist de işlem vergisi dahi akıllı bir iş olmaz. neticede burası büyüklüğü belli bir kazan, kazana az yada çok devlet kepçesini daldırırsa , ki daha önce daldırdığında piyasa tokat atmış, geri adım attırmıştı.
    oysa dolara % 1 dahi işlem vergisi koysa kimse alımdan geri durmaz. şimdi dolar piyasasının sakin olması kimseyi yanıltmasın. herkesin kafasındaki hesap şimdilik faizde duralım, eylül den mart a kadar dolara geçeriz.
    Git borsa başlığında ağla.. Karından vergi alırlar inşallah..

6.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Eşimin 6000 usd hesabı vardı banka komik bir oranla mevduata bağlamış kendisinin haberi de yok girip bakmamış kaç aydır.Bugün şubeye gönderdim ddkkm hesabı açması için artık yapamiyoruz sistem kapalı vs bir sürü bahane sonra ben görüstüm telefonda mt ile işi bildiğimi anlayınca tamam dedi 3 aylık açarız hayır dedim 1 yıllık açacaksınız telefonu kapattım şubede yine eşime kelime oyunları yapıp paranızı tl ye çevirelim 40 faiz alacağınıza merkezden size özel onay alayım 48 faizle mevduat yapalım vade sonunda da o günün kuruyla yine dolar alırsıniz demişler yine devreye girdim bu sefer biraz ağır konuştum nihayetinde ddkkm hesabını açtırdım vade 12 ay oran %40
    10 numara.. Tebrikler..

Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Ya arkadaş sen nasıl bir arkadaşsın.. Ne kârı?? Neyin kârı? 1 gram altın yine 1 gram altın. Senin paran para değilse altının suçu ne alanın suçu ne? Kar yok ki ortada, değer kaybeden paran var..

Money is gold nothing else diyorum, başka da bir şey demiyorum.. Aslında diyorum da yazmıyorum..
    kapitalist sana yazmıyorum, 4 mesajımı alıntılayıp cevap yazmakta neyin nesi. varsa bir fikrin alıntılamadan beyan edersin. ama senin niyetin farklı...
    bu nasıl bir mantık? aynı mantıkla 1 koçholding hissesi, sattığında yine 1 tane, kar nerde?
    altın sadece tl bazında değil, ons/dolar bazında artıyor.
    dolar ve altın ülke için kötü yatırımlar. atıl boşta duran para. oysa ülkenin üretime, üretim için sermayeye ihtiyaç var. cumhurbaşkanıda dövizlerinizi tl ye çevirin diyor. gönüllü olarak çevrilmediğine göre vergi konmalı.
    memur zammını enflasyon için dile getirmedim, kaynak olarak başka arayışlara girmeden önce devlet kemer sıksın diye yazdım.
    şahsen memur emeklisiyim, oğlumda kamu kurumunda mühendis.
    boşa amin demişsin. şahsi çıkarım değil, ülkem için yazıyorum. biste vergi konusu beni etkilemez. elimde 3 yıldır tek hisse var, alım satım da yapmıyorum. hatta bloklu duruyor. varlık vergisi gelirse o zaman durum başka.

Sayfa 825/825 İlkİlk ... 325725775815823824825

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •